שבת, דצמבר 14, 2019

בס"ד

מאמר בנושא חלומות על צונאמי

צונמאי גלי ים עצומים המתפרצים בעוצמה רבה אל חוף הים לאחר רעידת אדמה שמתרחשת במעמקי הים. אולם מה משמעות חלומות על צונאמי? מה חלומות של צונאמי באים לאותת לנו? האם הצונאמי בחלום מהווה משבר או צמיחה בחיים?חלומות על צונמי ושטפון
באופן כללי הים והאוקיינוס מסמלים בחלומות את הכוחות המשתנים באדם, עולם הרגשות שמשתנה מקצה לקצה , עולם היצר , היציאה ממצב מודע למצב לא מודע. הצונאמי בחלום מסמל לחולם על הגעתו למצבים רגשיים קיצוניים וכיצד הם ישפיעו על התנהלותו בחיים.

כפי שצונאמי מביא עמו הרס רב כך השפעות הרגשות עלולים להוביל להרס של הקיים ולפגיעה בחייו של החולם כדיכאון, חרדה, בריחה ,כעס, הסתגרות והתכנסות עם עצמו.
היבט נוסף למשמעות הצונאמי בחלומות הנו היבט כלל עולמי שקשור בסוג של חלום נבואי על צונאמי במדינה כלשהי או על הרס הקיים שנובע מעליית כעס וכאוס .

צונאמי בחלום כסימבול לבחירתו של החולם

"חלמתי שאני פוגשת חברה מהתיכון שיש לה ילדה מחוץ לנישואים והיא מכירה לי את החבר הנוכחי שלה שלו יש 2ילדים ואשתו עומדת מאחור ומתבוננת בנו . אנו הולכות למקום גדול כמואצטדיון מלא אנשים. כדי להינצל אנשים מתבקשים לתפוס בסירה עם חוט ולעשות סקישמגיע התור שלי מגיעגל מים עצום ושוטף את כולם אבל כולם נשארים. בחלום אני מבינה שזה הגל הקטן ועודאמורים להגיע גלים נוספים ושעלי להימלט. אני בורחת למעלית שמוסתרת בקיר ובמעלית ישנה בחורה נוספת. אני לוחצת על קומה 7הבחורה מעדיפה לרדת בקומה 5 .לפתע מרגישיםזעזוע כמו רעידת אדמה המעלית נפתחת יצאתי בקומה 7 יצאתי אולם מתחתי אני רואה מים והבחורה שהייתה איתי במעלית שוחה כלפי מעלה כדי להגיע לקומה 7 כל מה שמתחתפשוט הוצף במים ואני מתעוררת"

פרושהחלום מסמל את הישרדותה ובחירת הזוגיות של החולמת שסופו טוב. החלום מתחיל בזוגיות חברתה המקרין על תהליך הזוגיות של שהחולמת. בזוגיות החולמת ישנם שאלות רבות שמציקות לה ומציפים אותה ברגשות כצונאמי. רעידת האדמה מסמלת זעזוע שהחולמת חווה אך לא ממקום של כאב או סבל, אלא מתוך בחירה ותובנה עם הרצון להמשיך עם הקיים למקום גבוה ועוצמתי יותר לספרה 7, לעומת בחירתה של הבחורה שבחרה לפי הלב וטבעה בשל כך.

צונאמי בחלום כסימבול להתמודדות עם קשיים

"חלמתי שאני עם האקס שלי על חוף ים שלפתע מתחילים גלים לשטוףאת החוף ואני אומרת לו שנברח כי מתחיל צונאמי. מאחורינו הר אנחנו מטפסים ואני מעודדת אותו כל הזמן שלא יתייאשוימשיך לטפס. אנימסבירה לו שאם אחד מאיתנו מאבד יציבות השני יעזור לו. בסוף ההר ישנו כביש ואנחנו עולים על רכב להתרחק מהים שעומד לשטוף הכל. בהמשך אנו מגיעים למקום מדהים מלאפירות כשהים מאחורינו ולא יכול להגיע אליו וכל האנשים מסביב שהגיעו כנראה גם הםצועקים הגענו לגן עדן(מקום ממש קסום...). מלא שלווה ומטפלים בכולם שיירגעו ושירגישוטוב ואומרים לכולם שעכשיו אין להם ממה לדאוג ושיהיה בסדר"
פרוש -  הצונאמי שהחולמת חווה בחלום מסמל על קשיים בזוגיות . החלום מתאר את המאבק העיקש של שניהם להמשיך בקשר,החולמת היא הדמות המובילה ובזכות עקשנותה הקשר שורד.החולמת מודעת לכך שבלעדיו היא תרגיש אבודה. גן העדן שהחולמת הגיעה עם בן זוגה מראה את הסוף הטוב את מקומם להיות ביחד.

חלום על שטפון

חלום נוסף : "חלמתי שהסתכלתי החוצה מביתי וראיתי שבחוץ הכלמוצף מים והבנתי שזה צונאמי. כמויות גדולות של מים נכנסו לתוך הדירה ולתוךהבניין ולדירות אחרות ואת המים שנזלו ונאלצתי ליבש. בשלב

מסוים זה היה הבית שלהורי הרמתי את הכיסאות לשטוף ושמתילב שחלק מהחדר נשטף ולא התייבש. אמרתי לעצמי שאני אצא ואחזורלאחר מכן לשטוף וידעתי שאימי לא יודעת שאני מתכוונת לשטוף להם את הבית. כשיצאתי ראיתי שהכל יבש ואיןצונאמי"

פרוש -  החולמת חווה צונאמי שמאיים על הבית שלה. הבית מסמל את המהות הפנימית של החולמת שעלול לאבד שליטה מעומס רגשי שנובע מעודף אחריות שהחולמת לוקחת על עצמה בנוגע להוריה. בחלום החולמת לומ

דת לנתב את עצמה ולעמוד באיום על המהות הפנימית שלה.

הצונאמי כסימבול להתחלה חדשה בחיים

"אני חולמת שאני בים עם בעלי ובני שפתאום מגיע גל ענק. תחושת ההלם שאומנם ראיתי וחוויתי הרבה גלים אבל לגל כזה ענק לאציפיתי. הכל מוצף ואני והילד שוחים עם הזרם אבל לא רואים אתהחוף והמים מכסים את המקום שבו היו המפתחות לבית. אני מצליחה לטפס על גדר חלודה אבל נותנת לילד לעלות קודם אבל הילד לא כלכך מתרגש כמוני ועולה בעצלתיים. אני מתוסכלת ומיואשת שלא הצלחתי להציל את המפתחות לביתי ואין לי איך להיכנס הביתה ולפתע חמי מגיע ומביא לי מפתחות ולתדהמתי, הוא אומר שהוא מצא אותם בחוף.
פרוש - הצונאמי מסמל התחלת שינוי פתאומי לא מתוכנן. המסר לחולמת שלמרותהפתאומיות היא תלמד לפלס את הדרך. הילד מסמל את האני הפנימי של החולמת שהיא לא רק שלא מאבדתאותו אלא מעצימה אותו . המסר בחלום הנו חיובי ומגלה את היכולת של החולמת להתמודד ולהצליח לנווט לדרךהחדשה.

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

שינוי הנו הבנת הקיים וזרימה
module-title-icon
כשיש בכם חשש או פחד דמיינו אותם כסוכרייה מתוקה
module-title-icon
הרגישו שמחים דמיינו שמדגדגים אתכם

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים