רביעי, מאי 27, 2020

בס"ד

 חלומות - פירוש חלום יעקב

סולם יעקב – החלום כדרך טיפול

החלום הנו נושא מעניין וישנם רבים שעוסקים בעולם נסתר זה. אני אישית משתמשת בחלום כערוץ לנשמה ולתת המודע שלנו. החלומות שלכם מספרים רבות על מה שקרה בגלגולים קודמים ומה ששקרה ומה שקורה בהווה.
ישנם אנשים שטוענים שאינם זוכרים את חלומותיהם, וישנם תקופות שהאדם חולם יותר מתמיד והדבר מציק לו.
השאלה מדוע אנו מתעסקים עם החלום ופרטיו ומנסים להבין מה המשמעות בחלומות לאירועים כגון:

  •  כלב שרודף אחרינו בחלום,
  •  שן שנופלת בחלום
  •  נחש שמכיש אותנו בחלום.

זמן השינה מחולק לשלושה חלקים עיקריים:

  •  מצב עירות
  •  "שינה ולא שינה" - שינה ללא חלום
  •  "שינה עם חלום"

 

 מבוא לפירוש חלומות

חלום נבואי כרקע להבנת חלום יעקב
פשר חלום יעקב
רקע לפירוש חלומות
הרכב החלום
רקע לחלום יעקבסולם יעקב – החלום כדרך טיפול
חלום עם תקשור
סיכום חלום יעקב
דוגמאות לחלומות ופירושם
לסיכום פירוש חלומות
יצירת קשר והפנייה לפורום חלומות

מבוא לפירוש חלומות

במצב ה"שינה עם חלום" המוח פעיל,רואה ומרגיש ומצד שני הגוף במצב של חוסר תנועה. החלום נשאר בתודעה כמספר דקות בשלמותו ולאחר מכן אנו זוכרים במקרה הטוב רסיסי פרטים. יש מצבים במהלך היום שמעוררים לפתע את "החלום" ומזכירים לנו אותו. במצב של חלימה הנשמה עולה לרבדים גבוהים ומקבלת אנפורמציה מרבדים אלו. בחלום אין למוח מגבלות של זמן ומרחב וניתן להתחבר לעתיד גולגלגולים קודמים.

על מנת להתעסק בפירוש החלום יש להבין את הגישה הפסכולוגית שבראשה עמד פרוייד. פרויד ניסה להבין את הנפש ותת המודע. פרוייד ראה את החלום כראי של תת המודע. לטענתו, החלום הנו כלי שהאדם משתמש להדחקת רגשותיו שתת המודע שלו אינו מסוגל להתמודד עימם. לעומתו, ממשיכו יונג, ראה את התכנים והסמלים בחלום וקישר אותם לנפש.יונג פירש את הסמלים "וסיפור החלום" כקודים שהאדם סולם יעקב – החלום כדרך טיפולצריך להבין ולהתמודד עימם. לטענתו הסמלים בחלום הנם השתקפות עולמו הפנימי של האדם.

כשאני מפענחת חלומות כדרך טיפול אני מתקשרת מצד אחד את הסמלים בחלום ברמה המוחשית ומצד שני את הצורך להתחבר לנשמת החולם. הפירוש משתנה בין חולם אחד לאחר למרות לכאורה שהסמלים המוחשיים זהים בחלום כי ההבדל הנו בחיבור לנשמת החולם.

למשל כשחולמים על נחש המופיע באירוע מסויים. יש להתייחס לתפאורה המופיעה מסביב בחלום. תפאורה זו מסמלת את העולם הנפשי ורבדי תת המודע של החולם. בנוסף בודקים ומשייכים את הסמל המוחשי של הנחש ו"התרגום" המיוחד של המושג "נחש" לחולם.

 

נושא אחר שעולה בטיפוליי הנו נושא "החלום הנבואי".

רבים שואלים בוודאי את עצמם האם קיים מושג או חלום שהנו "חלום נבואי"?

הגדרתי ל"חלום נבואי" הנו מסר ,שמועבר לחולם, שעליו להתמודד במציאות בתקופה הקרובה.dream6מסרים אלו מופיעים במקרא כחלומות ומשקפים רבדים אחרים גבוהים כראיית העתיד.
לדוגמא : חלומותיו של יוסף- אחיו והאלומות,חלום פרעה שהוביל אותו לחסוך מזון לשנים קשות יותר.
לעיתים נשים מספרות בחלומות ומדווחות שראו את עצמן במהלך הריון ובמציאות לאחר תקופה מסוימת נכנסו להריון או שלעיתים החלום נגע למינו של העובר.

לעיתים אני עושה שימוש בשיחזור גלגולים בעקבות חלומות. לדוגמא אנשים המדווחים בחלומותיהם על היותם בתקופה אחרת ובתפקיד שונה והצבעים עזים והתמונות ברורות וחדות.החלומות הללו חוזרים על עצמם כבאות לרמז "שאדם ישנה את דפוס החיים שלו. הטיפול במקרה זה הנו באמצעות טיפול דרך " שחזור גלגולים".

ישנם מספר אפשרויות לפרש ולטפל בחלומות:

  •  בתהליך מדיטציה או הנחייה מודרכת שלי חוזרים לאירוע החלום. מנסים לראות במה החלום עסק ומה הבעייה שנוצרה בחלום כשבסופו של התהליך יש לשנות באופן חיובי את החלום.
  •  לתת לאדם שהנך נותן בו את אמונך שיפרש את החלום עבורך וינחה אותך בהמשך הדרך.סולם יעקב – החלום כדרך טיפול

  •  חלום העוסק בגלגול קודם יש לטפלו דרך טיפול "בשיחזור גלגולים" ולבסוף הגעה לבעייה בהווה ופתירתה. הפתרון הנו חיובי בחווית המוות בגלגול הקודם. ישנם דוגמאות רבות כגון פחדים לא מובנים, בעיות אכילה, בעיות נשימה וכדומה.
  •  הטבת חלום ונתינת צדקה

המלצה חמה וסגולה לחולומות טובים –לומר מזמור לדוד ה' רועי לא יחסר.. לקרוא תפילת שמע על המיטה

 

חלומות - פשר חלום יעקב

 

במאמר זה אבחן את חלום של יעקב ואתן פירוש חלום שונה לחלום של יעקב אבינו לפי הבנתי בעולם החלומות. החלום מביא תיאור ברור של עלייה לרובד רוחני גבוה. בחרתי את חלום יעקב כמודל למה שאני חווה בזמן פירוש חלום או לחוויה של אדם שנשמתו מקבלת מסר מלמעלה ומתורגמת כסימן בחלום.

מהו חלום? מה מקור החלום? האם החלום מכיל יכולות שחודרים לתודעתו של האדם בחיי היום יום ומעבירים מסר? האם הנשמה היא שמתרגמת את המסר לתודעה כסמל?

על שאלות בנושא חלומות אלו אני עונה ומרחיבה בפורום פירוש חלומות ומשלבת פתרון חלום בתקשור.

 

רקע לפירושי חלומות:

תחילה ארחיב מעט על חלומות ועל השיטות שבהם אני מבהרת ומפרשת חלומות ומאפשרת לאנשים להבין את פירוש החלומות שלהם. הנכם מוזמנים לפורום החלומות שלי להתרשם מרמת היכולת של הפירוש כפי שהיא באה לידי ביטוי במשתתפי הפורום. פיתחתי שיטה בשם "מסרים בגוונים" (ראו מאמר שלי בנושא) שמשמעותה שסמל בחלום של אדם אינו זהה לאותו סמל בחלום של אדם אחר ללא התחשבות במהות הנשמה של האדם – מהות זאת נבחנת על ידי באמצעות תקשור ובכך אני משלימה את פירוש החלום ויוצרת שילוב נכון של תקשור וחלומות.

 

הרכב החלום

החלום מורכב ממילים ותמונות שמוח האדם מכיר מחיי היום יום. תמונות אלו מתחברות לסרט רציף שחולף במוחו של האדם ומתורגם בזמן היקיצה ולעיתים קרובות בזמן החלימה עצמה. על מנת לחלום על האדם להיות במצב שכל גופו רגוע ומוחו חווה את הסרט ללא התנגדות. בזמן סולם יעקב – החלום כדרך טיפולהחלימה הנשמה יוצאת מן הגוף. זהו הזמן שבו היא מסוגלת לנדוד מעבר לזמן לעולם שממנו היא הגיעה לעולם הנשמות. הנשמה פוגשת שם ישויות אור ונשמות שמלמדות אותה על החיים ביקום הפיזי שלנו. הלמידה לרוב נספגת בנשמה ולא בזיכרון ורק מעט ממה שנלמד נחווה במוחו ובגופו של האדם.

חווית הלמידה הזו נקראת חלום מכיוון שלא כל המידעים שמתקבלים יכולים להתבטא בחיי האדם. מה שמתבטא בחלום כחוויה משמעו שהנשמה מוכנה להתמודד עם מה שנדרש ממנה בחיים. יש לזכור שבכל החוויה שנקראת חלום ישנם חלקים שהם ביטוי של מה שהאדם עובר בחייו, ראי לחוויותיו ולמחשבותיו. קשה להפריד בין מה שקורה לאדם בחייו לבין מה שהנשמה צריכה לעבור בחייה.

 

רקע לחלום יעקב:

באמצעות חלום יעקב אנסה להסביר גם את החיבור של החלום לתיקשור. יעקב אבינו היה השלישי באבות האומה. יעקב היה בנם של יצחק ורבקה ואחיו התאום של עשיו ואבי 12 השבטים. כשיעקב היה בדרכו לחרן הוא עצר "לישון" וחלם את חלומו על הסולם והמלאכים. כשיעקב התעורר הוא הבין שאלוקים התגלה אליו ושהמקום היה בית האלוקים ושהחלום היה חיזיון שהוא עצמו "תקשר" עם האלוקים באמצעות המלאכים. אני התחברתי לחלום יעקב בהיבט הרוחני וכמסע אסטרלי וכמהלך שבו הנשמה חוותה למידה על חייה ביקום. "ויחלום והנה סולם מוצב ארצה וראשו מגיע השמימה והנה מלאכי אלקים עולים ויורדים" (בראשית כ"ח י"ב)

"סֻלָּם" היא מילה יחידאית במקרא. על פי דעה אחת גיזרונה מִשִׂיכּוּל אותיות של המילה האכדית simmiltu, שמשמעה - סולם, מדרגות. לפי דעה אחרת נגזר "סֻלָּם" מן השורש העברי ס-ל-ל, שמשמעו סוללה, דרך, מעבר. הסולם בחלום היה מעבר, שקישר בין שמים לארץ, ובאופן סמלי - בין מי שנמצא בארץ לבין השוכן במרומים.

מדרש בראשית רבה, פרשה סח סימן יב.

בחלום יעקב מתוארים השלבים השונים שבה הנשמה עולה לרובד הרוחני על מנת ללמוד ומכילה את השיעורים העתידיים שלה בחיים הארציים. יעקב חווה את משמעות העלייה לרובד הרוחני בחלומו. הסולם שאותו ראה יעקב בחלום היה אמצעי עזר שקיבל משליחיו של אלוקים(המלאכים) להגיע ליכולת "לשמוע" מהמלאכים את הנאמר. הסולם מחבר את הארץ עם השמים ובו מלאכי אלוקים עולים ויורדים .

המלאכים הם אנרגיות אור מיוחדת וגבוהה כי הם השליחים הקרובים לאלוקים. הם ירדו ליעקב כדי לעזור לנשמה שלו להגיע לרובד שבו יוכל סולם יעקב – החלום כדרך טיפוללשמוע ולהבין את המסר האלוקי. הסולם מתואר מוצב על האדמה שקצהו בשמים. המשפט " וראשו מגיע השמימה " מסביר את משמעות הטיפוס הרוחני שהנשמה עושה בזמן החלום. נכון קיים הבדל בין אדם אחד למשנהו בטיפוס הרוחני זה ולא כל אדם מסוגל להגיע לרבדים הללו. רבדים אלו מתאפיינים באנרגיה חזקה שמזכירה לנשמה את חווית המוות ולכן לא לכל נשמה מותר להיכנס אליה.

החלום מדבר על היכולת הרוחניות של האדם שמותר לו לשוחח עם אלוקים ומלאכיו. יעקב הורשה והוכשר לכך ואלוקים מסביר לו להבין את היעוד שלו בחייו ובחיי העם היהודי. באמצעות החלום הוא הבין שהוא חלק מאותם קבוצת נשמות מדריכות. מהחלום ניתן ללמוד את השלבים של ההתפתחות הרוחנית של הנשמה ואין מצב מוגדר לסיום הלמידה הזו. הנשמות המדריכות שונות אחת מרעותה מאחר והן באות מקבוצות שונות ומתדרים שונים. התדר הגבוה ביותר נקרא:"שערי שמים". יש נשמות שלהן מותרת הכניסה והרשות להיכנס לתדר האלוקי .

 

חלום עם תקשור:

היקיצה מהחלום שבו הנשמה מקבלת מסרים-תקשור ארוכה יותר והחולם חש את ההד של החלום במשך היום או בימים הבאים לאחר מכן. הוא חש שהחלום מושרש בו . מכאן אנו מגיעים להבדלים בין החלומות. חלומות מהסוג הנ"ל נחרטים חזק בנשמת החולם. החריטה היא למידה של חומר חדש. התפרקות הידע בחיי החולם יכולה לקחת שנים. החומר שנטמע בנשמה מתעכל לאט ומנב את החולם בחייו. יעקב ידע שהחלום ההוא שונה משאר החלומות שחלם ושמכאן חייו משתנים. לכן הוא קבע במקום אבן וקרא למקום "בית אל"=בית האלוהים ונדר נדר.

 

סיכום פירוש חלום יעקב:

אני אישית הגעתי לעשייה הרוחנית בעקבות חלום שניתב אותי לרוחניות. החלום העוצמתי ליווה אותי מספר ימים והתחושה שלוותה אותי כאילו אני בחלום למרות שאני ערה.
כאשר אני מפרשת חלומות אני חווה את החלום כסרט .אני רואה אותו בעיני נשמתי ומשם מגיע הפירוש. הפירוש מתקבל כמסר בתקשור סולם יעקב – החלום כדרך טיפוללחולם ובפירוש אני מכוונת את החולם לעיקר.

להלן לדוגמא לחלומות של גולשים שמתארים את העולם של מעלה ואת הבחירות של הנשמה והיעוד שלהם:

 

תיאור החלום מול המציאות

" לפני כשבועיים בערך חלמתי שביתי בת ה-3 טבעה בבריכה ובעלי הציל אותה. בשבוע שעבר כפי שהיה בחלום קרה לי במציאות ובעלי הציל את הילדה שלי מטביעה בבריכה ממש כמו שראיתי בחלום"

פירוש החלום:

החולמת מתארת את החיבור בין החלום למציאות. בחלום היא חלמה על טביעת ביתה שהתרחשה לאחר זמן מה במציאות. האם זה חלום נבואי? מה החלום בא להסביר לה?

בחלום האם הוזהרה והפנמת הידיעה הייתה סימבולית , "הבעל הציל את ילדתה" התהודה שנוצרה בנשמת האם היא דאגה. חשוב בזמן החלום נשמת האם למעלה בחרה להציל את נשמת ילדתה. למעלה הנשמה מכירה את נשמת הילד כנשמה לכל דבר אין הבנה שזו ילדתך. הנשמה אמורה לבחור את הבחירה ולהשאיר את הנשמה כאן ממקום נקי ללא שיקולים. אכן היא בחרה להשאירה ובכך חרצה לטובה את גורל הנשמה השנייה. אנו מבינים שהייתה צריכה להיות בחירה בשלב זה של חיי נשמת הילדה אם להישאר בעולמנו או לא והיא ביקשה עזרה שתאשר את מקומה בעולם. האישור הגיע בחלום. הבחירה נעשתה משיקולים נקיים ומתוך צורך להצדיק נשמה שיש לה מטרה וייעוד בעולם הגשמי.

תיאור החלום מול המציאות

"חלמתי שאחותה של חברתי נמצאת בחדר מלא תינוקות שכולם קוראים לה אמא ורק את אחד מהם היא הרימה תוך ידיעה שרק הוא בנה, הילד היה יפה בצורה יוצאת דופן"

פירוש החלום:

החולמת מגיעה לתדר שבו היא עוברת תהליך של בחירה בחלום. הנשמה שלה נשאלת על קבלת נשמה חדשה. האם צריכה לבחור כפי שהנשמה שיורדת ליקום הפיזי בוחרת את הוריה. בחלום הבחירה נעשית ע"י כך שנשמת האם בוחרת מכל התינוקות תינוק מיוחד והתינוק עונה לבחירתה בשמה "אמא". החלום מתאר את עולם הנשמות ומסביר שהן עוברות תהליכים עד שהן מוכנות להגיע שוב לגוף.

 

לסיכום – פירוש חלומות:

רוצים לשמוע עוד על חלומות? רוצים להבין ולקרוא על פירוש חלומות? הנכם מוזמנים לבקר באתר פרפרים באינטרנט וכן לכתוב בפורום סולם יעקב – החלום כדרך טיפולחלומות בניהולי.

פרפרים המרחב הרוחני - בהנהלתה של דפנה ביסמוט מטפלת הוליסטית רב תחומית ומדריכה רוחנית מתמחה: חלומות,הילינג, תקשור, שחזור גלגולים, דמיון מודרך, חשיבה חיובית, מודעות עצמית, אנרגיות, קריסטלים ותמציות. דפנה מרצה בתוכניות רדיו וטלוויזיה ומנחה פורומים מובילים בנושאים של הרפואה האלטרנטיבית. הוגת רעיון "מסרים בגוונים" המשלבת יכולות תקשור בפענוח החלומות. ממציאת שיטת ה- "שחזור קריסטלי" שמהותו שחזור גלגולים באמצעות שילוב של קריסטלים וגבישים בתהליך. מלווה ומדריכה להעצמה אישית.מקיימת סדנאות מיוחדות.

לפורום החלומות - מוביל באינטרנט

תנו למלכת החלומות באינטרנט לפתור לך את החלום

 

054-4515930
 dafnabis@walla.co.il

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

הצלחה בחיים מתחילה בהבנת הלקחים מהכישלונות שלי
module-title-icon
הצבת מטרות לחיי מניעות אותי ליעוד שלי
module-title-icon
הגדר לעצמך מה הייעוד שלך ורשום לעצמך משימות למימושו
module-title-icon
הדרך למימוש הייעוד ארוכה אך משביעה את הנפש

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים