רביעי, יולי 15, 2020

בס"ד

חלומות על יישום מודעות עצמית והילד הפנימי

חלומות על הילד הפנימי

כיצד משתלב תהליך למידה ומימוש של מודעות עצמית יחד עם עולם החלומות? תחילה נבהיר שתהליך מודעות עצמית הנו תהליך חשוב לכל אחד ואחת. בתהליך אנו ממוקדים במימוש שאיפותינו וצרכי הנשמה. התהליך החשוב מאפשר ללכת בכיוון שהנשמה מכתיבה לנו ומימושו יחסוך המון כאב, סבל וכעס כי אנחנו נהייה מודעים מודעות עצמית - חלומותלעצמנו יותר. ההיגיון והשכלתנות ידריכו אותנו אחרת אך אם נדע לשקף את צרכי הנשמה נוכל לשלב את שני הצדדים ולמנוע תסכול למרות האילוצים.
המתווך בין העולם החיצוני –דרישות החברה, העבודה, ההיגיון לעולם הפנימי שלנו הוא הילד הפנימי. הילד הפנימי מכיר ויודע את נבכי הנשמה, היכולות האישיות שלנו, ניהול חיינו, החוויות מחיינו הקודמים.

הילד הפנימי

כאשר אנו נמצא במודעות נהיה מסוגלים לשוחח עם הילד הפנימי שלנו באמצעות מדיטציה וגם באמצעות החלימה. בחלימה הילד הפנימי מצטייר לחולם כילד מוכר/לא מוכר שמלווה אותו, כתינוק שנולד או שאמור להיוולד.  במאמר אביא לכם חלומות המעידים על הצורך בתהליך של מודעות ועל השלבים במימוש התהליך.

 חלום על מודעות עצמית

בתהליך מודעות עצמית עולים זיכרונות וחוויות והילד הפנימי מגשר בינם לבין התודעה. הילד הפנימי מרכך את החוויות , מעגל פינות ומייצר מצב של מחילה ורגיעה בתת מודע ומחויבת להמשכיות . בכל תהליך שאנו חווים בחיים אנו לומדים,מתקנים ומשנים. השינוי מעלה את התודעה האישית והיכולת האישית של האדם כלפי עצמו וכלפי סביבתו

חלום – "בחלום אני נמצאת אצל אורחים עם בני (היום הוא גדול) ומחליפה לו חיתול ויש ריח. בסופו של דבר אני מארגנת ומסדרת בצורה כזו שהריח בסוף נעלם"

פרוש - החלום מסמל על העבודה העצמית של החולמת . החולמת מודעת לריח הרע שמסמל את ההתמודדות שלה עם חוויותיה . המחיר שעבודה עצמית דורשת הוא להיות מסוגל לעבור את השינוי בתודעה ובחלום הדבר בא בסמליות שלהחלפת החיתול והיעלמותו של הריח הרע.

 

חלום על גילוי אהבה עצמית

אהבה עצמית משתלבת בתהליך המודעות ומהווה שלב ראשוני בתהליך של עבודה עצמית .היכולת לראות את עצמנו לטוב ולרע מלמד אותנו לאהוב את עצמנו כפי שאנו .הקבלה והאהבה מייצרת את היכולת להכיר ולגלות את הילד הפנימי, את תת המודע, הזיכרונות שנמצאים עמוק בתוכנו. הגילוי מאפשר לנו תיקון ושינוי בגישתנו לעצמנו ולאחרים.

חלום – "חלמתי שאני נמצאת בגלריה של תמונות שמונחות על הרצפה ויש איתי מישהו אבל אני רואה כנראה צייר והוא מתחיל איתי הוא מחבק אותי מאחורה וככה אנו הולכים מחובקים יש שם הרבה אנשים אבל אנחנו מאוהבים והוא לא עוזב אותי מרוב שהוא אוהב אותי וטוב לי.חלומות על מודעות עצמית והילד הפנימי

פרוש - החלום מסתיים בחיבוק אהבה וסיפוק אישי. בחלום התמונות מהווים צירוף חייה של החולמת מהחיים הנוכחיים ומחיים אחרים והכל פרוש בפניה בתהליך המודעות. הצייר הינו הילד הפנימי שמדריך אותה בעבודה על תמונות חייה.

חלום על שלבים במודעות עצמית

תהליך עבודה עצמית מורכב משלבים שבכל שלב אנו למדים דברים שונים על עצמנו, על חווית השחרור, תובנות , ולמדים להתמודד עם כאב שנחרט בעבר בנשמה. אנו גם למדים לשנות התנהגויות שלא משרתות אותנו היטב. בכל שלב אנו חווים שינוי ויכולת התבוננות שונה על חיינו. מאחר שנכנס לתהליך בידיעה ומודעות אסור שהתהליך יסתיים בכעס ,ייאוש והתעלמות. במצב זה עלולה להיות נסיגה כואבת לאחור ואף נחווה תקיעות בחיים. בד"כ הסימבולים השכיחים לעבודה מודעת הם נסיעה באוטובוס,מטוס וכדומה.

חלום – "בחלומי אני רואה את עצמי יוצאת מחדר כושר ועולה לאוטובוס .באוטובוס אני מגלה ששכחתי את התיק שלי. אני מתקשרת לחדר כושר שיחפשו לי את התיק .מרוב מחשבות על התיק אני שוכחת לרדת בתחנה ויורדת בתחנה אחרת ולא מוצאת את עצמי ולא יודעת איך לחזור הביתה"

פרוש - החלום מסמל שהחולמת עוברת תהליך של אחריות אישית. התיק מסמל אחריות ודרכי חיים. השכחה בחלום מעידה על פחד וחוסר שליטה בתהליך ושל אובדן. הירידה בתחנה אחרת מעידה על מעבר לשלב חדש בתהליך המודעות ללא סיום השלב שקדם לו שגורם לחולמת תחושת בלבול וחוסר יציבות.

חלום על שלב הניקוי מכאב במודעות עצמית

השלב הראשוני בעבודה מודעת הנו  ההכרה שכולנו נושאים בתוכנו בתת המודע חוויות גם מחיים מגלגולים קודמים וישנו קושי להשתחרר מהן. בתהליך המודעות אנו למדים להכיר במשמעויות שהחוויה מייצרת בתוכנו כגון התנהגויות לא נכונות, חוסר יכולת להמשיך הלאה. בשחרור אנו מנקים אנרגטית את האזור של החוויה בתת המודע. הניקוי מאפשר להכניס אנרגיה חדשה שעולה לתודעה ומאפשרת לנו לראות /להבין אחרת את עצמנו וסביבתנו. תהליך הניקוי מופיע גם בחלומות על שיניים שמעיד על השינוי בתודעת החולם .

חלום – "חלמתי חלום מוזר שאני מול המראה ואני רואה שן שהיא קצת שחורה ואני מנסה לגרד קצת את השן ולא מצליחה לנקות אותה "
פרוש - בשן הכתם השחור שהחולם לא מצליח להוריד מסמל את האנרגיה השלילית שמפריעה לשינוי. הדרך להגיע לשינוי בתודעה הנה באמצעות תהליך שחרור שמתחיל בהכרה, השלמה וקבלת החוויה .

חלום על שלב הכרת הילד הפנימי

חלום – "חלמתי שיש מעלית בבית שיש לו 5 קומות. אני רוצה לעלות במעלית אבל רק אחד יכול לעלות בה אז אני מחכה לילד שיעלה ואז אני נכנסת. יש שם אורות בתקרה ופתח של צינור חמצן אני מסדרת את הכל כדי שאוכל לעלות אז התעוררתי"חלומות על הילד הפנימי

פרוש - החלום הוא אמצעי להגברת התודעה. החולמת חווה חיבור לעולם הפנימי שלה ולמתווך באמצעות הילד הפנימי. המעלית היא אמצעי טכני שבאמצעותו החולמת חווה את הכניסה לעולם הפנימי והחבוי בה.

חלום על חיבור לתת מודע

החיבור לתת מודע הינו שלב מרגש ומעצים. בחיבור לתת מודע עולים חוויות שמקורם גם מחיים קודמים - חוויות ומידעים שמקורם מהנשמה. היכולת לחוות וללמוד בהכרה את המסרים מאפשר לנו לראות את החיים באור חדש. ההתבוננות פנימה מאפשרת חשיבה חדשה והתנהגויות חדשות. בחלומות תת המודע צף  בצורה סימבולית כמערה, עץ עבות, בריכה, תיבת אוצרות ועוד.

חלום – "אני ואימי יושבות בחדר שאני לא מכירה ויש תיבת עץ משובצת באבנים יפות שעומדת על משהו. אני זוכרת שאני מזיזה את התיבה הצידה ומתעמקת במה שהיה מתחתיה"

פרוש - בחלום מופיעים שני סימבולים המעידים על תהליך המודעות שהחולמת עוברת: חדר לא מוכר ותיבת אוצרות. החדר הוא תת המודע ותיבת האוצרות הינה מאגר האינפורמציה שעומד להיפתח בפניה.

דחיית מימוש עצמי

כאשר אנו איננו מממשים את צרכינו ומוותרים לסביבתנו על חשבוננו הדבר מצביע על חוסר באהבה עצמית. במצבים של דחיית מימוש עצמי תת המודע מעלה לתודעה כעס ותסכול שמתורגמים בחלימה  כפספוס, בוויתור וציפייה לעתיד שיאפשר אחרת.

חלום – "בחלומות אני מנסה להגיע לאותו מקום אבל אף פעם לא מצליחה כי ישנם דברים שדורשים את טיפולי ואני לא מסוגלת לעזוב אותם ולהספיק להגיע בזמן. אני בטוחה שעוברות רק כמה דקות כל פעם שאני מטפלת במשהו אבל אני מביטה בשעון ומגלה שעברו כמה שעות. כאשר אני מתפנה ומתחילה לרוץ לאותו מקום הרגליים שלי הופכות משותקות רכות ומשתרבבות כמו שרוכים. בחלום אני נועצת את ציפורניי בקרקע וגוררת את גופי קדימה. זה כואב ולא מקדם אותי הרבה"

פרוש - החולמת מודעת לדחיית מימוש יעודה  בחיים. המודעות ניכרת במצב של שיתוק גופני. החולמת מוותרת לעצמה ואינה מתעקשת ולכן היא מפסידה. התהליך חוזר על עצמו בכל פעם שהיא דוחה את מימושה לטובת הסביבה. הכעס עולה מתוך האני הפנימי שלה שדורש אחרת.

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

שינוי הנו הבנת הקיים וזרימה
module-title-icon
כשיש בכם חשש או פחד דמיינו אותם כסוכרייה מתוקה
module-title-icon
הרגישו שמחים דמיינו שמדגדגים אתכם

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים