חמישי, ספטמבר 24, 2020

בס"ד

הילד הפנימי מאמר על משמעות הילד הפנימי

ילד הפנימי שכיח בלימודי רוחניות שאנו לומדים במודע או לא במודע

לנושא יש שמות רבים וגם היבטים שונים ברוחניות אולם כולם ככולם מדברים על פנימי שלנו המוסתר.
הילד הפנימי הוא חלל אנרגטי שמכיל את מי שאנחנו מרגע לידתנו - חלל אנרגטי זה מכיל:

  • את מה שהשגנו מתקופת ילדותנו בגרותנו: התנהגויות, נקודות אופי וכדומהילד פנימי רוחניות - משמעות הילד הפנימי
  • חלקים שאנו מעדיפים לא לשקף לסביבה מחוסר ביטחון וחוסר תעוזה
  • חלקים שקשורים לנשמה שלנו. (צרכי הנשמה ויעודי בחיים).
  • היכולת להגשים את המאוויים והרצונות שלי
  • הצורך באהבה ובקבלתה ללא תנאי - האהבה מהווה מזון לנשמה
  • אגו וגם ביטחון עצמי

 

בין הסמלים, אולם ישנם נוספים, שניתן לזהות בהם את הופעתו של הילד הפנימי הם:

תינוק בחלום – מסמל על התפתחות חדשה בילד הפנימי.
הריון ולידה בחלום –תהליך מימוש עצמי לוקח זמן ומשול להריון ולידה – בתהליך המימוש הילד הפנימי מוביל לשינוי ותקופת הבשלות לשינוי היא ההיריון והלידה.ילד פנימי - מודעות עצמית
ילד בחלום - הילד בחלומות מסמל את הילד הפנימי שלנו. הילד שבתוכנו זוכר חוויות מתקופות שונות בחיינו שבחלקן לא עובדו ולא הוסקו מסקנות מהן ולכן הן אגורות בתוכנו כאנרגיה שלילית שמייצרת התנהגויות שונות כגון חששות, פחדים, כעס, חוסר ביוזמה ועשייה. באמצעות עבודה פנימית אנו מעלים את גם חוויות חיוביות וגם את השליליות. החוויות החיוביות שיצרו בנו תהליכים חיובים וצמיחה ולטפל בחוויות השליליות שיצרו פחדים וחוסר עשייה ויוזמה ולאפשר מחילה ושחרור. 
דלת בחלום - הדלת בחלומות מסמלת קבלת החלטה. אם פתחנו את הדלת קיבלנו החלטה והתחלנו במימושה. אם הדלת סגורה ולא ניתנת לפתיחה אזי זה לא הזמן המתאים עבורנו למימוש החלטתנו. קבלת ההחלטה מתבצעת לאחר מחשבה ובדר"כ היא משמעותית מאוד עבורנו. הילד הפנימי משתתף בקבלת ההחלטה ובאמצעות המסרים בחלום אנו מקבלים את הידיעה אם זה הזמן הנכון למימוש החלטתנו או לא.
מכונית בחלום - מכונית /מטוס או כל כלי תחבורה אחר (אפילו מעלית) בחלום מתאר את כוח  ההנעה של החולם את חייו. אם הרכב נוסע ללא בעיות הדבר מסמל שלחולם אין בעיה להניע את חייו אולם אם הרכב נתקע הדבר מסמל שהחולם מצוי בתקופה ללא שינויים מבלי היכולת לשנות. אם החולם מחליף או קונה רכב חדש המשמעות לחולם היא לעשייה חדשה ולתקופה חדשה בחייו.

בקורסים הרוחניים שאני מעבירה – קורס תקשור ומודעות וכן קורסים נוספים של קורס טיפול בקריסטלים והילינג אני מלמדת את הנושא ונותנת את ההבנה שלי לנושא מתוך ניסיוני בתחום.
כמו כן אני עושה שימוש נרחב בטיפולים שלי מודעות עצמית על מנת להגיע לילד הפנימי ולהציף אותו למודעות.

בקורסים ובטיפולים אני מסבירה ועוזרת להתחבר לילד הפנימי באמצעות צ'קרת "מקלעת השמש". מקלעת השמש מהווה את הצ'קרה ה-III  מבין 7 הצ'קרות בגוף האתרי.
צ'קרת מקלעת השמש מייצגת ברוחניות את התובנה פנימית, האישיות שלנו-האגו ואת היכולת להגיע למימוש עצמי תוך הבנה ועבודה עצמית.
בלמידה הרוחנית אנו מתחברים להוויה ,לילד הפנימי ולאגו. כאשר אדם מתחבר למה שהוא באמת אוהב ועושה את מה שהוא אוהב האנרגיה הפנימית גדלה והכוח המניע צומח וגדל עד להגשמה עצמית. כאשר אנו לא הולכים בכיוון שהנשמה מדריכה אותנו נוצרות חסימות וקשיים שמחלחלים עד למצבי חולי ובעיות בריאותיות, עייפות נפשית וכעס עצמי.

אני מזהה מספר סוגים שבהם יופיע הילד הפנימי בחלומות – שאפרט בהמשך:

התנגדויות והתלבטויות פנימיות של החולם לגבי מהות דרכו
אובדן האני הפנימי שלי
מימוש שלבים שונים בחיים
עשייה לקראת שינוי שמתוכנן שטוב לנשמה
קבלת כלים להגשמה עצמית

התנגדויות והתלבטויות פנימיות של החולם לגבי מהות דרכו

כאשר יש התנגדויות והתלבטויות פנימיות של החולם עם עצמו . בחלום החולם יחוש את ההתנגדויות כמו בדלת תקועה או חלון נעול שלא ניתן לפתוח,שחייה בים סוער ,חוסר יכולת לשחות ,תאונה ברכב,חניה ארוכת זמן במקום אחד עם הרכבילד פנימי התלבטות
אם אין לחולם התנגדויות נקבל בחלום את הזרימה של החולם בשינוי שהוא עובר כדלת שנפתחת בקלות על ידו או על ידי אדם שהוא אוהב,החלון נפתח בקלות והשמש מתגלה לו ,שוחה בבריכה או בים בהנאה,קנית רכב ונהיגה בו בשימחה.
פחדים של החולם ללכת בכוון מסוים בחיים. אם הכיוון לא נכון עבורו, החולם יוזהר בחלום יכולים להופיע סימנים כמו נפילה לבור,תקרה של בית שמתמוטטת ,כמעט טביעה ,נפילה מסולם או ממקום גבוה,פחד ממות,תמונות של כמעט תאונה ומוות מתאונה.
ריכזתי מספר חלומות מקסימים מתוך הפורומים שלי שמסמלים את השפעתה של עשייה שבאה מתוך המהווים של הילד הפנימי לעמת חלומות שמסמלים התנגדות לילד הפנימי ועשייה מתוך הגיון.

חלום על דלת זכוכית עם ילדה "חלמתי שאני במקום לא מוכר שנראה כמו מקום עבודתי ויש לי תחושה של חוסר ביטחון. אני רואה דלת זכוכית ומבעדה יש שביל ולידו נחל או נהר. אני רואה ילדה קטנה מאחורי ואומרת לה לעבור ולצאת מדלת הזכוכית ואני אחריה הולכת בשביל ליד הנחל. מכונית או עגלת נוסעים נעצרת לפני אבל אני ממשיכה ללכת ואומרת לעצמי שצריך לדחוף את המכונית אבל יש מכולת אשפה ענקית ירוקה מקדימה שעוצרת"
פרוש החלום בחלום מופיעים מספר היבטים ומאפיינים שקשורים באופן רוחני לתהליך של עבודה עם הילד הפנימי. מקום עבודה, דלת זכוכית, ילדה קטנה, מכונית שנעצרה, דחיפת מכונית , מכולת אשפה שמפריעה.
החולמת מגלה את הילד הפנימי באמצעות דלת הזכוכית שדרכה היא רואה את הנהר ומשם מתחיל החלום. דלת זכוכית היא שיקוף ואמצעי לגילוי הילד הפנימי. הילד הפנימי שלנו שיקוף אמיתי ונקי של מי אנחנו ללא מחסומים של היגיון ורגש. כאשר מגלים את הילד השקוף שבתוכנו אנו מגלים את הצד הנשמתי שלנו. הגילוי מאפשר לנו לגלות מה הכי נכון וכדאי עבורנו בחיים
. בגילוי אנו מונחים ע"י הילד הפנימי לעשייה שמאפשרת לנו למפות את מה שכדאי עבורנו ,מה שיאפשר לנו צמיחה וגדילה ואושר ולדחוף הצידה את כל מה שלא נכון .המיפוי מאפשר את העבודה על מכולת האשפהשבעצם נמצאת בתוכנו שמסמלת ניקוי תכנים פנימיים שמזיקים ומעיבים על חיינו הלב שלנו והופכים אותנו לאנשים כעוסים וממורמרים. הילדה בחלום היא הילד הפנימי של החולמת שמובילה אותה לכיוון שונה ממה שהיא הורגלה או רגילה כיוון שיאפשר לה לממש את מאווייה בחיים.

חלום על רמקול ושירה "נותנים לי רמקול כדי שאני אשיר אבל אני לא מצליחה לשיר מחזיקה אותו ומפחדת להתחיל לשיר מפחדת שלא ישמע טוב ואזייף"
פרוש חלום על רמקול החלום משקף לחולמת את הצורך של נשמתה לשיר שהשירה כסימבול עבורה היא עשייה שתשמח אותה תגדיל ותעצים אותה. הפחד לזייף הוא הצד הרגשי החוסם את החולמת מלשיר ולממש את מאווייה בחיים.

אובדן האני הפנימי שלי

משמעות אובדנו של הילד הפנימי שלנו מתבטא שאנו לא מסונכרנים עם עצמנו ועושים בדיוק מה שמצפים מאיתנו. הדבר דומה לרופא שעוסק ברפואה בגלל שאביו וסבו היו רופאים. הבחירה למקצועו הייתה מתוך הכוונה מתחילת ילדותו ולא מתוך ילד פנימי אובדןרצונו הפנימי. אני פוגשת את האובדן של הילד הפנימי בטיפולים ובהדרכות שאני מעבירה. בתהליכי הריפוי האנשים מגיעים מתוך תחושת החמצה, חוסר ביטחון עצמי ועד לחסור מוטיבציה. בסיומו של תהליך הריפוי אותם אנשים מגלים חלקים בתוכם שלא בוטאו מעולם ובעקבות תהליך הגילוי והריפוי הם מתחילים להתממש וליהנות מהחיים.
כאשר אנו עושים בדיוק מה שהסביבה מצפה מאיתנו אנו באופן הדרגתי מאבדים את החיבור לעצמנו -לאני הפנימי שלנו ונהפכים לחומריים ורחוקים מעצמנו. אובדן הילד הפנימי מתבטא בחלומות בדרך כלל באובדן אחד מילדינו שאליו אנו מחוברים מאוד וחשים אחריות רבה. אנו חייבים להיות מחויבים לילד הפנימי שלנו ולהיות מודעים לצרכי הנשמה שלנו הריחוק מהיעדים יכאיב לנו .

חלום על פחד לאובדן הילד הפנימי
חלום על ציפור נדירה - חלמתי שאחי מחפש ציפור ממש נדירה והוא לא מספר למשפחה לאיזו מטרה , אחרי שמישהו מהמשפחה הביא לו אותה היא ברחה לו . והפעם השנייה בחלום כשקיבל את הציפור הוא הרג אותה ותלה אותה הפוך , אני זוכרת בחלום שהציפור הייתה ממש גדולה יפה ומיוחדת . אני זוכרת שכל המשפחה ועוד כל מיני אנשים ישבו ליידי כשעשה זאת ולא אמרו לו כלום . אני ממש פרצתי בבכי ולא הצלחתי להפסיק בגלל שהרג את הציפור . התחלתי לצרוח ולבכות .
פרוש חלום על ציפור נדירה- בחלום החולמת חוששת לאחיה. אחיה מחפש את הדרך להגשמה עצמית. הציפור מהווה סימבול לילד הפנימי ומציאתה תוביל את החולם להגשמה עצמית. אולם האח חושש שמציאת הכיוון הנכון עלול להוביל למוות ולכן בחלום הוא הורג את הציפור שמהווה בעצם סימן לאובדן החיבור לילד הפנימי ולהתכחשות לקיומו.

חלום על ילד שהלך לאיבוד "חלמתי שבני הקטן הלך לאיבוד ואני מחפשת אותו ומנסה לחייג איליו,
ואז שתי בנות דודות אמרו לי להירגע כי מישהו מצא אותו ונסע איתו למושב ששכחתי את שמו ליד נתניהרצתי לבעלי שהיה בשיעור תורה קראתי לו ושנסע מהר ואז התעוררתי"
פרוש חלום על ילד שהלך לאיבוד החלום מסמל את תחושת החולמת שהיא לא עושה מה שנכון עבורה מבחינת האני הפנימי שלה ובכך מאבדת את עצמה. המסר בחלום לאובדן הילד הקטן הוא להיות כנה עם עצמך ולהתמקד בהגשמת חלומותיה על מנת חלום למציאות.

חלום על פחד לאובדן הילד הפנימי "חלמתי שאחי מחפש ציפור נדירה ולא מספר למשפחה לאיזו מטרה ולאחר שמישהו מהמשפחה הביא לו אותה היא ברחה לו . בפעם השנייה שקיבל את הציפור שהייתה גדולה ויפה ומיוחדת הוא הרג ותלה אותה הפוך. בחלום אני זוכרת שכל המשפחה  ואנשים נוספים ישבו ליידי כשעשה זאת ולא אמרו לו כלום . אני פרצתי בבכי ולא הצלחתי להפסיק בגלל הרג הציפור התחלתי לצרוח ולבכות"
פרוש חלום על פחד לאובדן הילד הפנימי
החולמת חוששת לאחיה שמחפש את עצמו, מחפש דרך להגשמה עצמית. הציפור מהווה סימבול לילד הפנימי שיביא את אחיה להגשמה עצמית. בחלום האח חושש שמציאת הכיוון הנכון יביאו למוות לכן בחלום הוא הורג את הציפור. הרג הציפור היא סימן לאובדן החיבור לילד הפנימי ולהתכחשותו לקיומו.

זיהוי שלבים שונים בחיים שעלינו לממש
חיינו מנוהלים בשלבים שבכל שלב אנו נמצא את עצמנו בצומת דרכים עם 2 אפשרויות טובות עיקריות שעומדות לפנינו טובות למראית עין – הליכה לפי הילד הפנימי או לפי מה שמצופה מאתנו מהסביבה.ילד פנימי שלבים

אפשרות I – נעשה מה שמצופה מאתנו - הליכה בדרך זו אולי נצמיח חומריות אך לא נחוש שימחה אלא לחץ וחוסר אהבה לעצמנו. אפשרות שנראית נכונה למראית עין אולם היא מסיטה אותנו מהגשמה עצמית.

אפשרות II להגשים את הילד הפנימי שלנו – הליכה בדרך זו נצליח להניע את עצמנו באהבה ובשמחה שאנו מונעים מצרכי הנשמה שדוחפת לתהליך של צמיחה והגשמה

שלבים ותחנות אלו נועדו ללמידה. סיום הלמידה מאפשר לנו לעלות שלב שיצמיח שינוי חדש בחיינו. השלבים באים לידי ביטוי בחלומות באמצעות סימבולים של חלומות לדוגמא חלום על נסיעה באוטובוס ועליה וירידה בין תחנות. בכל תחנה בחיינו יש לנו הזדמנות לעשייה שהילד הפנימי צריך ללוות אותנו ולא ההיגיון או החברה כי זה מה שצריך לעשות בחיים במצב זה אנו נתקעים ולא מוכנים לעלות לתחנה הבאה בחיינו. אי היכולת לשנות ולעשות נובעת מכך שהחולם מודע שהוא לא ממנף את עצמו אולם קימת דרך נוספת שתביא אותה לשינוי המיוחל שלה .

חלום על נסיעה באוטובוס "חלמתי שאני נוסעת באוטובוס ושכחתי לצלצל לעצירה בתחנה שלי.נלחצתי וצלצלתי לעצירה בתחנה הבאה ככמה מטר אחרי התחנה שלי"
פרוש חלום על אי עצירת אוטובוס בתחנה האוטובוס בחלום מהווה סימבול לתהליך שהחולמת עוברת והחלפת התחנות מסמלת שינוי או החלטה שהחולמת חוששת ממנו מתוך חוסר בשלות או מתוך ידיעה שזה לא הדרך שנכונה לה "מהבטן" ובעצם מונעת מעצמה להגיע לשלב החדש. לחולמת יש הזדמנות להפנים ולהבין את חוסם בעדה ולכוון לדרך הנכונה לנשמתה ולא מה שהחברה אומרת לה. החלום מסמל שקימיים תהליכים שונים שאנו חווים בחיינו הן מבחירה או מכוח עליון שבהם עלינו להיות בשלים וגמישים ופתוחים רגשית למעבר בין שלב לשלב ומדרגה למדרגה עד לסיום. כמו כן להיות מודעים למה שנכון עבורנו אחרת הליכה בדרך שבחרו עבורנו מביאה לתסכול ולחוסר הצלחה.

עשייה לקראת שינוי שמתוכנן שטוב לנשמה

הליכה בדרך שהנשמה מכתיבה לנו תוביל לשינוי מתוכנן שמכוונן ליעדי הנשמה - הילד הפנימי בניגוד לשינוי שנעשה בגלל שהחברה או ההיגיון מנחים אותנו. עשייה מתוך ידיעה ומודעות ומה שאני אוהב ורוצה לממש תביא לתוצאה של הצלחה ילד פנימי עשייהוהתפתחות לאורך כל הדרך.
חלום על הליכה והיפרדות מחברה "
חלמתי שהלכתי מהמדרכה לחניה על כביש ולצדי מכוניות והרגשה של אחרי גשם יחד עם אחראי המשמרת וחברה. האחראי משמרת אומר לחברה שלי "צוחקים עלינו"  והמשכתי בלעדיהם. הרגשתי שטוב ושמח לי והבנתי שאני יכולה להתקדם ולהיות מה שאני רוצה ולאן שאני רוצה
"
פרוש חלום על הליכה והגשמההחלום מסמל על תחילת השינוי שהחולמת עושה שמתוכנן מתוך צרכי הנשמה. החולמת מתארת את הכניסה לשינוי ממצב של הליכה משותפת להליכה לבד, מהליכה על מדרכה להליכה על הכביש במקום שרק היא הולכת בו. הסימבולים האלו מסמלים על תהליך מכוון מחשבה של החולמת על חייה ועל מה שהיא רוצה לעשות. היא יוצאת ממצב חניה סימן להמתנה למצב הליכה עצמאית שמחה לתהליך שבו היא בחרה ושהצמיחה וההתפתחות אין סופית שמתאימה לעשייה מתוך הנשמה ועשייה למימוש עצמי .

חלום על הודעה שליח שמבשר על המוות של החולם "חלום שגרם לי להתעורר באמצע הלילה - בחלום ניגש אלי אדם עם כובע לבוש חליפה שחורה התיישב ליד מיטתי ואמר לי שהוא ייקח אותי בקרוב. לא התנגדתי אבל שאלתי אותו לפני שהוא הלך ואם מצפה לי גלגול נוסף או שאני ייעלם לתמיד ? והאם אני הולך לגן עדן או לגיהנום?. הוא לא ענה על השאלות רק הנהן שיהיה בסדר והלך. במציאות אני מרגיש שלא מיציתי את חיי ועדיין ש עוד דברים שאני יכול לשפר בעולם"
פרוש לחלום למסירת הודעה על מוות באמצעות שליח המסר לחולם שהוא חייב לצמצם את העשייה שלו לדברים שהוא הכי רוצה להגשים ולא להתפזר. המוות בחלום בא כדי למקד את העשייה במה שנכון לנשמה ולא למה שהסביבה מצפה ממנו.

קבלת כלים להגשמה עצמית

בתהליכי הצמיחה הרוחנית שאני חוויתי והליווי שהנחתי בטיפולים ובסדנאות שאני מקיימת הבנתי עד כמה זה חשוב להיות מודעים לכלים השונים שך ההגשמה עצמית. במידה והכלים אינם חשופים לנו אנו נלך איך שיכוונו אותנו ולא מתוך הנעה של בחירה מלאה שילווה בתחושת החמצה וקינאה לתהליכים של אחרים.  בתהליכי מודעות והכוונה שאני מאפשרת למטופלי ולתלמידי מתגלים הכלים לחלקם ולמעשה בפעם הראשונה הם נחשפים לעצמם ומכאן הדרך לשינוי מהירה מאוד .

יכולת קבלת כלים להגשמה עצמית מתחילה כבר בתקופת הילדות הן באמצעות כלים שקיבלנו מהורינו, דרך אהבה שלמדנו להכיל וכלה באופן שלמדנו לזהות את עצמנו ולקבל ולאהוב את עצמו כי זה מה שאנו.ילד פנימי כלים
בתהליך הלמידה שלנו מילד לבוגר אנו לומדים לתרגם לסביבה את רצונותינו כך שהיא תלמד לכבד אותנו בתוכה וההיפך לומדים להיטמע בסביבה ולהביע את עצמנו בתוכה. הדינאמיקה בין הסביבה לרצונותינו לממש את עצמנו היא זו שמאפשרת לנו לצמוח ולהתממש באהבה ובכבוד. אדם שלא למד לתרגם לסביבה את מי שהוא ואת יכולותיו בסביבה מפתח דינאמיקה של חוסר נתינה לסביבה וחוסם מהסביבה להעניק לו והופך להיות מופנם וסגור וחי בעצבות מבלי להגיע לתרגום המימוש העצמי שלו. תהליך פיתוח מודעות העצמית מאפשר להוריד חסימות שנבנו ע"י הילד הפנימי מילדות או מחוסר כלים ומאפשר להתממש בסביבה. חלומות מסמלים לפעמים בצורה מדוייקת את השלב שבו אנו מצויים ועוזרים לאבחן ולהבין את מהות הבעיה ואת הדרך לתקנה על מנת שתתממש באופן הנכון לנו.

חלום על שכנים וקלפי טארוט "חלמתי שבעל הדירה בא לצבוע כפי שביקשתי ממנו מראש דופק ואני לא ממהרת לפתוח. הוא חושב שאני לא בבית ונכנס לשכנים. פתחתי את הדלת ושמעתי שהשכנים שואלים אותו מדוע אני מתבודדת ומסתגרת. הוא משיב שיש לי בעיה נפשית. התאכזבתי לשמוע וזה ניכר על פניי וכאשר הם מבחינים בי אני מדברת אליהם בקרירות ובריחוק. באפיזודה השנייה אני נמצאת בקורס של קלפי טארוט והמנחה שואלת את הלומדים לגבי פירוש קלף מסוים (קלף 10 המטבעות) ואני מתנדבת לתת פירוש משלי, תחילה אני אומרת שהקלף מעיד על מי שבוחר בו כאדם שלם אך המנחה אומרת שזה לא הפירוש ואז נופל לי האסימון ואומרת שהקלף מעיד על מי שבוחר בו כאדם שרוצה להיראות מושלם בעיני הסביבה כדי להתאים לסטנדרטים החברתיים, המנחה אומרת שזה התשובה ומביעה שביעות רצון"
פרוש החלום על שכנים וקלפי טארוט החלום מסמל כיצד החולמת משקפת את עצמה בסביבה ובכך גורמת לעצמה נזק. היבט נוסף שמופיע בחלום הוא שהסביבה לא מכילה אותה ומכבדת את הרצון שלה לא להיטמע בה ולכן היא מתרגמת זאת לבעיה נפשית .הדבר מצביע על כך שהחולמת מודעת לבחירות שלה ומהי הסביבה המתאימה עבורה ונאבקת לעשות מה שנכון לה אולם נדרש ממנה לתרגם באופן ברור לסביבה את מבוקשה. המסר החשוב בחלום שחשוב להבין שהסביבה לא חייבת להכיל אך היא כן יכולה לכבד וזה יקרה כאשר אנו נסביר ונשקף לסביבה את רצונותינו .

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

רשום את הדברים הטובים שקרו לך ותודה לבורא עליהם
module-title-icon
הפחד מנתק אותך ומשאיר אותך לבד
module-title-icon
אתה חש תקוע בחיים? אל תבוא בטענות לאחרים ובקש עזרה

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים