שישי, דצמבר 13, 2019

בס"ד

זוגיות במשבר

האם הנכם חשים שהזוגיות שלכם נקלעה למשבר?

האם קיימים מתחים שמובילים לקשיים בזוגיות שלכם?
השאלה האם הנכם יודעים להצביע על הסיבה או הנסיבות שגרמו לקרע בזוגיות?
ייתכן שידיעת הבעיה או בחינה שלה תעזור לכם להגיע לפתרון משבר הזוגיות ואף לחזק את הקשר הזוגי.זוגיות במשבר

זוגיות במשבר יכולה לנבוע מסיבות רבות וכל אחד צריך לחפש את הסיבה שלו ולשאול מה הביא את הזוגיות שלו לנקודת שפל ומשבר?

האם הסיבה נובעת מחוסר בגילוי אהבה הדדית של אחד או שני בני הזוג?
אולי חוסר בכבוד הדדי בין בני הזוג?
או אולי הבדלים בהתפתחות האישית של כל אחד מבני הזוג במהלך הזוגיות?
אולי ציפיות שלא התממשו ואכזבה מהזוגיות?

במקרים רבים שייעצתי לקשר זוגי רוחני הסיבות הנ"ל הנן סיבות שכיחות ומהוות אחוז נכבד מהמקרים שיגרמו או גרמו לנפץ את הקשר הזוגי. קיים מצב אבסורדי למרות שבני הזוג אוהבים אחד את השני הם אינם מבינים שקשר זוגי הנו מצב דינמי שמחייב התאמות שלהם. חוסר ההבנה משליכה ביום יום על הקשר הזוי היומי והאהבה נשחקת תחת הלחץ של הקשר הזוגי שמתרופף.
תפקידי בטיפול הזוגי הרוחני הוא לאפשר צמיחה זוגית על מנת לצאת מהמשבר לדרך זוגיות חדשה וללמד את בני הזוג על הדינמיות הזוגית. היכולת להבין שקיימת בעיה בזוגיות ולנתב אותה לבקשת סיוע מצד שלישי כגון מטפל/מגשר/מדריך /פסיכולוג יכול ליישר את ההדורים ולפתח מסלול התפתחות חדש.

נושא כאוב אחר שבו אני נתקלת הנו נושא הזוגיות כפולה של בני זוג נשואים או רווקים. זה נושא שמתגבר ומוזכר לעיתים גם בפורומים שאני מנהלת מזה מספר רב של  שנים. זהו מצב של חוסר כבוד בין בני הזוג.

מערכות יחסים כפולות שנובעות לעיתים ממשברים בזוגיות מובילים לחוסר כבוד הדדי , זלזל והזנחה של הקשר הזוגי שאם לא יטופלו יובילו לניפוץ הזוגיות והתא המשפחתי ולכן יש לבדוק האם זהו משבר שניתן לטיפול ולנסות לשקם את הזוגיות.

שאלה לדוגמא שנשאלה בפורום:

נשואים מזה 5 שנים עם ילדים ועדיין חיים אצל הורי הבעל בגלל חסכון כספי של דמי שכירות. המצב מוביל ליחס פוגע ומעליב מצד בעלי – התעלמות, ואף מאיים בגירושין.  אני חייה בתסכול - מה עלי לעשות?

דבריה של הפונה משקפים חוסר אונים ותסכול. הציפיות שלה היו לחיי נישואים אחרים - בית משלהם, פרנסה. קיים חשש אמיתי לאבד - אהבה ,תשוקה ושימחת חיים – שייתכן שכבר אבדו בזוגיות הקיימת.
בבדיקה באמצעות תקשור ציינתי לפניה שאכן יש שינוי בקשר הזוגי שלהם למרות שקיימת אהבה בניהם. למרות המצב הכלכלי הם חייבים דמות שתעזור להם לשנות את מציאות חייהם וההשקעה הכספית שווה לאין ערוך לעומת גירושים ואובדן הזוגיות.

בדוגמא זו אנו רואים שלמרות שקיימת אהבה המצב הכלכלי הקשה שמהווה גורם מכריע לבעיות בקשר הזוגי עלול להוביל לפירוק הזוגיות ואפילו שיפור הזוגיות מצריך השקעה כספית של בני הזוג. רבים כיום מוצאים את עצמם ללא פרנסה, כבודם ירוד, הרכוש הולך ומתמעט והחיים ללא ביטחון כלכלי הורסים את חייהם. הפתרון ששני בני הזוג חייבים להפנים שהם חייבים ללמוד להישען אחד על השני ,לעודד  ,לחסוך בהוצאות הכספיות כל מנת לדאוג לרווחתם הזוגית בעתיד.

אשמח לשמוע את תגובתך למטה

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

טיפול בקריסטלים– אבני החן של הנשמה
טיפול בקריסטליםקריסטלים משמשים לצורך איזון הצאקרות מרכזי האנרגיה בגופינו, שחרור ומילוי הצ'קרות, התפתחות רוחנית, מדיטציה תקשור, סיוע והקלה במצבי גוף-נפש שונים ועוד.במאמר זה אנסה לסקור חלק קטן מהקריסטלים וייעודם וכן כיצד מטהרים קריסטלים.להמשך קריאה...

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים