שלישי, אוקטובר 03, 2023

בס"ד

זוגיות טובה הקסם לחיות בזוגיות ה-"ביחד"

עצות לשיפור הזוגיות ופתרון בעיות בזוגיות

מערכת זוגיות - שחזור גלגולים

הזוגיות - מערכת מורכבת וסבוכה של קשרים, לחצים, אירועים, רגשות והתגשמויות. לעיתים הזוגיות מגיעה למשבר בלתי צפוי והגיוני "הרי הם אוהבים אחד את השני" ונשאלת השאלה כיצד מגשרים בין בני הזוג ופותרים את הזוגיות במשבר?
לעיתים הטיפול עובר דרך ארוכה הרבה לפני ש"היינו" וחוזרת אחורה לגלגולים קודמים של אחד מבני הזוג או של שניהם יחד. האם בגלגולים קודמים היה להם קשר משותף? האם לאחד מבני הזוג יש צורך לשפר את הקרמה שלו בעולמנו?

שיפור הזוגיות - מבוא
הנחות יסוד של זוגיות
הכוח המניע בקשר הזוגי
דוגמא למשבר בזוגיות וטיפול ייעוץ זוגי
בעיות בזוגיות
משברים בזוגיות עקב התעללות מינית קודמת
טיפול במשבר בזוגיות עקב בעיות ילדות
משבר בזוגיות שנגרם עקב שאיפות בני הזוג
משבר זוגיות - רווקות
לסיום המאמר של זוגיות
יצירת קשר

שיפור הזוגיות

האם ניתן לשפר זוגיות לטפל בזוגיות במשבר באמצעות טיפולים אלטרנטיביים של שחזור גלגולים? התשובה היא כן וחשוב היה לי לשתף את קוראי המאמר בניסיוני הרב בטיפולי זוגיות ולהביא את הדברים לידיעתכם. עבורי הקשר הזוגי הוא המושג ה- "ביחד" שמשמעותו להיות יחד בזמנים הטובים והקשים של הזוגיות.

הנחות היסוד בזוגיות "הביחד"

 •  האדם לומד להתנהל בחברה
 •  האדם נמשך לדומה או לשונה

האדם לפי האמונה שלנו כמטפלים מורכב מגוף, נשמה ורוח. בהתנהלות חייו של האדם הבוגר קיימת משיכה טבעית לחפש ולמצוא את האדם המשלים וליצור שלם שהנו חלק ממהות הזוגיות.שיפור זוגיות
הזוגיות בקבלה היהודית משולה לאיחוד בין שני חצאי נשמות,שהבורא הופך אותם לנשמה אחת. מטרת הזיווג הנה תיקון בעולם הנוכחי לאירועים מגלגולים קודמים כגון ילד לאמא שהיום הנה זוגתו. מטרת הזיווג מכוונת משמיים גם אם לעיתים הזוגיות סובלת. דרך מימוש הזוגיות באמצעות הילדים משמעותה "הביחד" שגם היא דרך התיקון.

לכל אדם באשר הוא ניתנת הבחירה למציאת הדברים שיתנו משמעות לחייו. למעשה תהליך חייו של האדם מילד לבוגר תורם למערכת היחסים הבוגרת שהוא ינהל בעתיד עם בן זוגו. חוויותיו של האדם בילדותו בונים את אישיותו כבוגר. האדם יבחר לאיזה כיוון לפנות ולקחת עמו את המטענים השונים.

הכוח המניע את חייו של האדם בזוגיות - התפתחויות התלויות בבחירתו של האדם

 •  הקורבן-אם האדם לומד שהסבל מניע את חייו וימשך לסבל ויאמץ דווקא את תחושת הקורבן - כך בדיוק יתנהלו חיי הזוגיות שלו. אחד מבני הזוג שיגדיר את עצמו כקורבן ויקדיש עצמו למען המשפחה ולזוגיות תוך ויתור מוחלט על החופש שלו - הבחירה שלו תהיה מצומצמת. לדוגמא בת זוג שתקדיש את כל חייה בבית רק למען הילדים והבעל ולא למענה – במצב זה היא לעולם לא תוכל להתפתח כל עוד הם בסביבתה.
 •  התנגדות להיות קורבן-לעומת זאת ייתכן מצב דווקא שהפחד מהסבל והייאוש יגרמו לאדם לשנות את גישתובעיות בזוגיות לסבל. שינוי הגישה יאפשר להפוך את הסבל לדרך חיים שתקדם ותפתח את האדם. לדוגמא גבר שהתאלמן בגיל צעיר יכול לסיים את אלמנותו בכך שיינשא שנית על מנת למנוע מצב של שעבוד לסבל.
 •  ביטחון ואהבה כבסיס(בניית בסיס רגשי תקין) לחיים-אם האדם לומד שהחום והאהבה מניעים את חייו הוא ילמד שהנתינה הסובלנות והרגש ינהלו את חייו. היכולת לחוש מצבים כאנרגיית האהבה והביטחון מאפשרת לאדם לראות מעבר לקיים כדוגמת יכולת ההגשמה של שאיפותיו וחלומותיו. זוגות אלו ילמדו לתמרן את חייהם בהתאם לרגש. קשיים בחיים יתועלו למטרות שיש לממשם בסובלנות ומשברים בחיים יובנו כמסקנות ולמידה שיפתחו את הזוגיות המשותפת.

דוגמא למשבר בזוגיות

דוגמא לכך הנה משבר בזוגיות שנובע מאבטלה וחוסר תעסוקה זמנית של אחד מבני הזוג . זוגות אלו לעולם לא ייכנעו לפחד מההיבט הכלכלי אלא להפך ימשיכו את חייהם כבעבר וימצאו עבודה בכל מחיר.היכולת לא להשתעבד לפחד באה מכך שהבסיס הרגשי של האדם תקין והוא יידע להתנהל בלחצים של הישרדות.

בעיות בזוגיות

בגילאים 18-27 בחירתו של בן הזוג לא מושפעת משיקולי כדאיות אלא מכוונת רגש ואהבה. בני הזוג מתבגרים יחד וחווים את המיניות הראשונה ,מציאת עבודה,לימודים ילדים קריירה ביחד. באוכלוסיה המדוברת הסדקים מתחילים בשלב מאוחר יותר ומשברי הזוגיות מופיעים לאחר מספר שנים של "ביחד" בגילאים הנעים בין 40-50 ולעיתים אף בגיל מוקדם יותר. הבעיות מתחילות כסדקים בציפיות ובהתנהגויות החדשות של בין זוגנו שלא צפינו והסיבות כפי שהובאו לעיל נובעות מהכוח המניע את חיי האדם.

משברים בזוגיות עקב חוויות קשות כגון אונס והתעללות מיניתזוגיות - בעיות בזוגיות

היכולת והטיפול במשברים בזוגיות היא ביכולתו של המטופל להצליח לשתף את בן זוגו בתהליך. מתוך ניסיוני הדרך לפתרון המשבר טמון ביכולת של שני הצדדים ללמוד ולהתמודד ביחד על מנת להגיע למהות הבעיה .לעיתים קרובות יתכן שהטיפול מחייב צד אחד של הזוגיות אולם הרצון של בן זוג האחר לצפות בתהליך הטיפול תורמת לו בהבנת בן זוגו ולפתרון הזוגיות.

דוגמא לטיפול בבעית זוגיות באמצעות שילוב כלים רוחניים

לדוגמא זוגות שאחד מבני הזוג חווה התעללות מינית בילדותו. בתהליך הטיפול בן הזוג צפה והיה שותף לטיפול בעצם היותו נוכח בעת הטיפולים.

הטיפול הורכב משיטות שונות לפי הצורך: הילינג, קריסטלים, דמיון מודרך ושיחזור גלגולים.
היעד והמטרות של הטיפול היו:

 •  לתקן את החוויות שבן הזוג חווה בילדותו
 •  לאפשר לו לבנות יחסי אמון בזוגיות עם הצד השני
 •  לאפשר להם ליהנות מהמגע המשותף כדרך להבעת אהבה
 •  לנטרל את תחושות האשמה
 •  לנטרל את תחושת האובדן
 •  פיתוח יכולת העמידה בכוחו עצמה

הטיפול חשף והחזיר את המטופל לחוויות התעללות המינית כשהוא חש שוב את תחושת הגועל והתסכול,את התחושה שהגוף אינו שייך לו, את חוסר האונים והרצון למות ומאידך התבצע תהליך של השלמת בנית "האני", תיקון חוויות המין ובניית היכולת להיות בזוגיות תקינה.

משבר בזוגיות הנובע משאיפות אחד מבני הזוג

ישנם משברים בזוגיות שנובעים בעת שאחד הצדדים מעוניין להגשים את עצמו בכל מחיר. רצון זה מתנגש עם המציאות המשפחתית. בעת הטיפול שני הצדדים נדרשו לרשום מהם הציפיות שלהם מבן הזוג ומעצמם ,מהם משבר בזוגיותהשאיפות שלהם, מה הם רצו לעשות ומה הם לא הספיקו לבצע ולציין מהם הסיבות לחוסר מימוש השאיפות.

מטרת הרשימות הללו הייתה לשקף לכל אחד מהצדדים את מה שהוא לא מסוגל לומר לבן זוגו.
הכנות שהשתקפה בחלק הראשון של הטיפול הובילה ופילסה את הדרך לטיפול.בחלק השני.

הטיפול הורכב משיטות שונות לפי הצורך: בהילניג, קריסטלים, דמיון מודרך ושיחזור גלגולים. המטרה הייתה לתת לשני בני הזוג את המכלול של עצמו ולהגיע לילדות על מנת להבין מה קרה בתהליך הילדות שגרם לו לנווט את הזוגיות למקום שלא יכלה להתקיים כלל. כתוצאה מהטיפול שחוו בני הזוג ביחד הם מיתנו את רצונותיהם בהתאם "למציאות הזוגית" ואפשרו לבן זוגם לקבל אותם כפי שהם ולהכיר את המקומות החדשים שהם יכולים להתפתח ביחד . הטיפול בפחד משינוי נעשה בעזרת אנרגית האהבה שלא נעלמה משניהם.

משבר בזוגיות מסוג שונה - רווקות

אמנם הרווקות אינה זוגיות אולם היא טובעת דרכי התנהגות בזוגיות במהלך תקופת הרווקות ולאחריה.

רווקות כבעיה - בדרך ההתנהלות של החיים בעבודה, בתחביבים ובהנאות החיים האדם מזמן לעצמו מציאות משלו. דוגמא לכך הנם רווקים שחיים את חייהם במעגל של עבודה ובית ללא זוגיות קבועה ומוצאים לעצמם סיבות לצאת רווקותממעגל הרווקות באמצעות חוגים שונים, חוגי הכרויות, ושמירה על הדימוי העצמי. רווקים ברגע הנכון מתחילים לגבש תוכנית פעולה למציאת בן זוג ולשם כך חייבת להיות תוכנית אסטרטגית מתאימה. אנשים אלו מסיקים שיש סיבות שחייהם התנהלו עד כה ללא זוגיות וזוהי איננה טעות אלא הבחירה האישית שלהם. הם הבינו שהבחירה היא מהות הנשמה. היכולת לנווט את החיים לפי כוח הבחירה וגם ליהנות הופך את האדם למאושר ולא קשור לגיל. אנשים אלו צריכים לקבל את הבחירה שהם לקחו ואת סדר העדיפות של המשימות בחייהם. השימוש בשיטות של חשיבה חיובית ומודעות עצמית שנעזרתי פותחות דלתות ומאפשרות קבלת החלטות מתוך ביטחון ומוכנות. ואכן בעזרת הלמידה והחוויה בטיפול הם הצליחו לצאת מנקודת "הבושה", "התסכול","הרווק המושבע" ומצאו זוגיות שהתאימה להם.

לסיום זוגיות

 •  הרווח בזוגיות מושלמת וטובה הנו עצום וילווה אותנו בעתיד ולתמיד!
 •  זוגיות טובה היא הקסם של החיים!
  מהזוגיות אנו ממשיכים לבנות את "האני הבוגר",למדים לממש את שאיפותינו באהבה וביטחון שיש מי זוגיותשמאמין בנו וביכולתנו.
 •  זוגיות טובה היא בסיס לחיים בוגרים לילדנו.

ולכן תמיד ניתן יהיה לסיים נישואים לא מוצלחים הגורמים סבל לבני הזוג ולמשפחתם אולם רגע לפני שמשתחררים מהנישואים ומהזוגיות חובה לבדוק את האופציה מה ניתן לעשות על מנת לשפר את הזוגיות ואת חיינו? רק לאחר שנכשלו כל הניסיונות ל "שלום בית" ניתן יהיה לשחרר את בני הזוג מהזוגיות ולהניח להם למצוא כוון חדש כל אחד בדרכו שלו. 

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

הגנות נגד אנרגיות שליליות למטפליםטיפים רוחניים
להפעיל מנגנוני הגנות לפני, במהלך ואחרי הטיפולים. לכל מטפל הוליסטי מתקשר, מתקשרת , הילר או בכל תחום אחר קיימים שיטות שונות שבו הוא מיישם את ההגנות נגד אנרגיות שליליות. ההגנות נגד אנרגיות שליליות הנו חיוני להגנה הן על המטפל והן על המטופל. במאמר זה נסקור את מהי משמעות ההגנה? אנרגיות שליליות? חלק שיטות ההגנה הקיימות? ומהן שיטות ההגנה שאני משתמשת בעת ביצוע טיפולים רוחניים כגון תקשור, הילינג, קריסטלים שחזור גלגולים להמשך קריאה אנרגיות שליליות...

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים