שני, יולי 06, 2020

בס"ד

כיצד מתאפיינת הזוגיות בחלום

מהי הגדרת הזוגיות המושלמת? 
מה מחזיק זוגיות לאורך זמן?  
איך בונים זוגיות נכונה שתחזיק לתקופה ארוכה?

רבים לא מודעים לעובדה שישנם סמלים רבים בחלום שקשורים לזוגיות  בגלל העובדה שניהול ובניית זוגיות הוא נושא שמחייב התייחסות יומיומית למי שנמצא בזוגיות וגם למי שטרם מצא זוגיות .חלומות על זוגיות
החלומות במאמר זה  עוסקים בנושא בניית "הבית" לזוגיות וחיפוש התבנית הנכונה שהבית מסמל את החוזק של הזוגיות בחלום. כמו כן סמלים שונים שקשורים לבית כגון חלום כל כד פרחים או חלום על שער לבית וכן סמלים נוספים בחלום שנמצאים בכל בית.

התקופה שלנו מאופיינת בצורך שלנו לספק את צרכנו במהירות ומה שלא עומד בקצב שלנו פשוט נעלם מחיינו. לכן אני נתקלת בזוגות רבים שנמצאים במערכת זוגית שיכולה להתקיים ולהיות יציבה אך בגלל בעיות קטנות וחוסר הרצון והזמן לטפל ולהשקיע בהבנת המצב הזוגי נאלצים לפרק את החבילה הזוגית .
כמטפלת זוגית רוחנית  נתקלתי בבני זוג רבים טעונים רגשית ומתוסכלים מהמהירות שבה הם הגיבו בפרידה הזוגית או בקושי לגלות את מרכיבי הזוגיות ששקופים לכולם  מאחר והם חסרי סבלנות  או בקושי להתמיד בבניית המערכת הזוגית . מטרת הטיפול שלי במקרים אלו היא להחזיר אותם לתבנית הזוגיות הקודמת וללמד אותם באופן זוגי לבנות יחדיו את הזוגיות ולתרגל אותה .

חלום על כד מלא בפרחים לבנים

הכד בחלומות משול לכלי קיבולת של "האני" של הנשמה. זוגיות רוחנית משולה לאיחוד 2 נשמות לאחד ויצירת תבנית משותפת אחת שמכילה בתוכה את 2 התבניות ששונות זו מזו של בני הזוג. הכיול של התבנית המאוחדת הוא ערבוביה של 2 המרכיבים לאחד. האיחוד של הנשמה המשותפת נבנה על אהבה ,אמון, צורך הדדי ושיתופיות.
בחלום החולמת לא בטוחה לגבי תיאום ציפיות בינה לבין הזוג ובחלום היא מקבלת מסר ברור שבו היא רואה כד אחד שמכיל פרחים שהתחילו לנבוט בכד ולאחר מכן פורחים. הנביטה מהווה תהליך של יצירה ושל התחברות לבסיס אחד שהיא המערכת הזוגית. הפריחה היא שלב שמגיע לאחר הבחירה בכלי ולאחר ההנבטה. המסר לחולמת שהזוגיות מתקדמת למיסוד ולאיחוד ונותר לאחל להם בהצלחה 
החלום:
"אני נמצאת בקשר זוגי ויום לפניי שחלמתי את החלום ביקשתי מבן זוגי לנהל שיחה על מערכת היחסים הזוגית ולתאם ציפיות אולם הוא סירב לשוחח על כך. באותו הלילה חלמתי על כד חרס וראיתי בו פרחים לבנים נובטים עד לפריחה מלאה ויפה"

חלום על פתיחת השער בלב לזוגיות

כדי שתיווצר זוגיות עלינו להיות זמינים אנרגטית לקרבה ולמגע ולכך שצ'קרת הלב תהיה פתוחה וזמינה אנרגטית . זימון זוגיות מתחיל בפתיחת צ'קרת הלב וביטול חוויות שליליות מצ'קרת הלב שחוסמות קירבה וקשר חדש. החולמת מתארת בחלום את המעבר הרגשי שהיא חווה עם עצמה שקשור לפתיחת צ'קרת הלב והרצון בזוגיות .בחלום היא מתקנת את השער ללב ומבקשת לצבוע אותו בלבן שמשקף את הרצון ומבטל את כל הכאב והכעס שהיה אגור בתוכה זוגיות בחלום - סמלים של בייתממערכות זוגיות אחרות .הקפיץ משאיר את השער זמין לפתיחה. הגילוי שביתה קרוב לביתו של בן הזוג מראה על קירבה שהחלה מצדו ורק כעת היא מבינה ומסוגלת לזהות את הרצון שלו בזוגיות .הגילוי מתרחש רק לאחר פתיחת צ'קרת הלב ומאפשר לה להיות זמינה ורגועה לקשר הזוגי. המציאות החדשה של החולמת היא מציאות רגועה ומווסתת.

החלום: " אני פונה לידיד שלי שגר ביישוב שבחלום הוא עובר לדירה  אחרת(במציאות קנה בית ועבר לבית חדש). ביקשתי ממנו לסדר לי את הקפיץ  של שער הכניסה כדי שהשער ייסגר כמו שצריך. הוא אמר לי שאין לו בעיה ואפילו יצבע את השער בצבע לבן. אחר כך אני חולמת שאני נמצאת ליד ביתו שנמצא ליד הים ומסתבר שהבית שלי סמוך לים שני צעדים ממנו, ממש ספרתי והופתעתי כמה קרוב. ואני לא מוכנה לעבור לבית שרחוק יותר ועוד חושבת שכאן אין ירידה ואין צורך בשער. בחלום אני תוהה מה יקרה כשהים יהיה סוער ,אך מבינה שהכל בסדר ולא יקרה כלום. התחושה הייתה קסומה שיש לי בית צמוד לים, והים היה כה יפה ומרגיע, ולמרות שניסו לשכנע שבעתיד יהיו כאן הרבה אנשים לא התייחסתי ונשארתי בשלי"

חלום על מעבר דרה שמסמל  הכנה לקשר זוגי חדש וכן חלום על יין

החלום :"החולמת מתארת את ביתה מכוסה ביין. אנו מקדשים על היין ומברכים באמצעותו."
החלום מסמל לחולמת על כניסתה למערכת זוגית שיש בה ברכה ומיסוד.

חלום נוסף על של חולמת שמתארת את ביתה הנוכחי קטן ורק היא חייה בו. המעבר לדירה המרווחת  מכין אותה לשינוי בסטטוס הזוגי שלה למציאת זוגיות ולחיים משותפים .
החלום: "חלמתי הלילה שאני עוברת לגור בדירה חדשה ממש מרווחת. אחיי  עוזרים לי במעבר וסוחבים בעצמם את הרהיטים"

חלום על פירוק זוגיות וההמשכיות – חלום על קירות עגולים

פירוק הזוגיות מגיע לאחר שהבסיס שעליו נבנו עולמם המשותף של שני בני הזוג אינו מספק את הצרכים המשותפים של שני בני הזוג. כמטפלת זוגית רוחנית אני מנסה להוביל זוגות שהחליטו כבר להיפרד והפרידה הינה עובדה מוגמרת לבחור בתהליך פירוק הזוגיות בצורה חיובית על מנת להיבנות מחדש ולחשוב ולרצות קשר זוגי חדש. פרידה חיובית עוברת כמובן גם דרך חשיבה חיובית על העתיד של שני בני הזוג וקל וחומר שמעורבם בכל ילדיהם המשותפים של בני הזוג פרי אהבתם.
החולמת משקפת בחלום את עולמה הפנימי לאורך הפירוק הזוגי - הקירות המעוגלים וחלונות נפלו. תהליך הפירוק גרם לנפילה רגשית ,לעיגול פינות עם עצמה שמסמל וויתורים שהיא עשתה כדי לסיים נכון וחיובי את הקשר.
למרות שעולמה הזוגי פורק אור חודר לביתה ומדובר על הרבה מאוד אור שמסמל שיהיו תוצאות חיוביות של למהלכים שהחולמת נקטה בהם במהלך פירוק הזוגיות שהביאו ויביאו לעולמה שינוי חיובי. הסוף בחלום מקשר בין הקושי של הגירושים לדרך שהחולמת מתנהלת עם הגרוש. למרות זאת הלבנה הכתומה זהובה מסמלת לחולמת שהיא עדיין מתקשה להמשיך את חייה ללא בן זוגה הקודם.
החלום:
" חלמתי שלבית שלי יש קירות מעוגלים עם שתי קומות ומוקף חלונות גדולים.  זכור לי שבאתי ממקום כלשהו וראיתי שהזכוכיות/חלונות נפלו. הפתיע אותי שחודר המון אור פתאום. שאלתי את בתי הקטנה מה קרה איפה החלונות והיא ענתה שהם נפלו והיא הגיפה תריסים לבנים גדולים. אחר כך ראיתי שחלק מהאבנים החיצוניות נופל, החזקתי ביד מעין לבנה בצבע כתום זהוב וביקשתי מהגרוש שלי שידבר עם בעלת הדירה והוא ענה בכעס שהוא לא רוצה"

חלום על הקושי להתמודד עם פירוק הזוגיות – חלום על חדר שינה

לאחר פרידה מקשר זוגי קיימת תחושה של ריקנות שיוצרת מציאות חדשה שבה אנו חיים לבד במעין בועה. בונים קירות וסורגים בפני זוג חדשים בחלומות עד שהכאב יחלוף.
כמובן שדרך התמודדות זו לעיתים גורמת למצב הפוך ומעמיקה את הבדידות ,התסכול , מרחיקה מקשרים אופציונליים שחשובים לנו להתמודדות במצב החדש ולכן מחלישה את האלמנט החברתי בו ואת הביטחון העצמי .
חדר השינה בחלומות הוא סימבול לקשר הזוגי.
החולם מתקן סורג שבנה באמצעות מלט למנוע מהסורג להתפרק שוב. החלום מסמל על מאבק הפוך שלו במציאת זוגיות לשמירת הבדידות והחסימה מול אופציות קיימות. נפילת הסורג בחלום הנה חיובית ומסמלת על יכולתו למצוא זוגיות רק אם ירצה. המלט מסמל שהחולם בחר שלא להיפתח לזוגיות ולהישאר בבדידותו.

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

סובלים מבעיות שינה  עקב מחשבות טורדניות - רשמו אותם על דף וטפלו בהם בבוקר
module-title-icon
כאבי ראש יכולים לבוא מעומס רגשי בצקרת הבטן

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים