ראשון, אוגוסט 25, 2019

בס"ד

מאמר על חלומות על זוגיות
ובעיקר זוגיות שנייה

זוגיות – מילה קטנה עם משמעות עצומה לכל אחד ואחד ולא חשוב איזו זוגיות הוא מחפש. הזוגיות מורכבת מהמון חלקים קטנים שביחד מרכיבים את תחושת ה"ביחד". אחד המרכיבים בזוגיות הנה הזוגיות היומיומית שנבחנת באופן יומי לפי ציפיות והתנהלות בני הזוג . במפגשים שאני מקיימת עם זוגות אני מבחינה כי לזוגות רבים אין את היכולת והכלים להתמודד ולנהל את הזוגיות היומיומית. הדבר מתחיל מניהול שגוי של משברים ושינויים שחווים בני הזוג באופן יומי עקב חוסר בכלים מתאימים ונגמרים חלומות על זוגיות שנייהבוויכוחים ומשברים בזוגיות. רבים מהזוגות מרימים ידיים ומתייאשים מהר מידי לטעמי,שוב מאחר שאין להם כלים נכונים להתמודדות, ובוחרים לפרק את החבילה ולהתגרש. חלומות יכולים לשמש גם הם אחד הכלים להבין את תת המודע של הזוגיות והנישואין שלנו ולכן הם מאותתים ומסמלים לנו ועלינו להבין את המסרים החבויים בהם.

 הזוגיות בחלומות

באה לידי ביטוי בקניית שמלה כלה, נסיעה משותפת של בני הזוג בכלי רכב כלשהו, עליה/ירידה יחדיו במעלית, חתונה חוזרת, כניסה להריון ועוד..... חלומות על חתונה שנייה מסמלים ומאותתים לנו שישנם דברים שעלינו לתת עליהם את הדעת בזוגיות הנוכחית ובחיי הנישואין על מנת לשפר ולמנוע.
המאמר יעסוק במשמעויות השונות שקימות לחלומות על חתונה שנייה לבן הזוג. חלומות על חתונה בשנית מסמלים בעיקר דילמות בחיי הזוגיות או שינוי בחירה או אפילו כניסה ויציאה ממשבר בחיי הנישואין והזוגיות.

משקלו של כל צד בזוגיות

זוגיות שקולה ומאוזנת מאפשרת לכל צד בזוגיות חופש בחירה מתוך אמון הדדי. אולם קימות מערכות זוגיות שלאחר החתונה המודל החברתי משתנה ומוביל מהר מאוד ליציאת הזוגיות מאיזון. לדוגמא מערכות הקשרים החברתיים שהיו לשני בני הזוג לפני החתונה שנעלמים כאות לאמון ולאהבה.
חלום : "חלמתי שהתחתנתי שוב עם בעלי , (למעשה בחלום אני לא רואה את החתונה אלא את היום למחרת) ולא הזמתי אף אחת מהחברות שלי. בחלום אני אומרת לו חלומות - זוגיותשאני לא מבינה איך עשיתי דבר כזה ושכחתי להזמין אותן, והוא אומר לי שטויות התחתנו כבר לפני 10 שנים ולחתונה הראשונה כן הזמנת אותן. ואני מחפשת דרך לספר להן שהתחתנתי ושכחתי אותן"
פרוש - החולמת מודעת לנתק שנוצר בינה לבין חברותיה מהעבר מאז חתונתה. הניתוק הוא מאפיין לטוטאליות שהחולמת מעניקה לחיי משפחתה ולזוגיותה. בחלום בעלה מודע ל"מחיר" שהיא משלמת ובעיניו הדבר תקין. החלום משקף מחשבות של החולמת בתת המודע בעקבות התנהגותה לעיל ומלמד שהיא למדה לספוג זאת כי זוהי בחירתה. 

סיום משבר במערכת הזוגית

משברים ושינויים בחיים בכלל ובזוגיות בפרט מלמדים ומחזקים את הקשר. בחיי הזוגיות השינויים והמשברים הם רבים ורק אם נמה חלק מהם כגון לידת ילד, מצב כלכלי, חובות כספיים ואפילו גידול וחינוך הילדים יכולים להוות בסיס לויכוחים וליצירת סדקים במערכת הזוגית. האהבה במקרה זה אינה מספיקה ויש צריך בכלים מעבר לכך. ישנם זוגות שקורסים תחת הלחצים ועומדים מחוסרי אונים והופכים את המשבר האישי למשבר זוגי ומשם הדרך קצרה לגירושים. החלום כפי שמובא להלן יכול לסמל את יכולתה של בת הזוג להתמודד במשברים בזוגיות. החתונה השנייה מסמלת יציאה מהמשבר ואף יכולת הלמידה ששני בני הזוג הפנימו במהלך התנהלותם במשבר.
חלום : "חלמתי שאני בעלי וכל משפחתי גרים בבניין חדש ואז הוריי אומרים שעלינו להתכונן לחתונה השנייה, אני ובעלי חושבים האם ללבוש את אותם הבגדים מהחתונה הראשונה, ואני אומרת ששמלת הכלה נמצאת בחנות רחוקה. תחילה אני לבושת שמלת ערב שחורה מתחרה ואז אני מורידה אותה ולובשת שמלה לבנה ויפה ואומרת שהשמלה פשוטה ולא מפוארת"
פרוש – החלום על חתונה שנייה עם בעלה הנוכחי מסמל על סיום תקופה קשה שחוו בזוגיות. שינוי השמלות משחור ללבן מסמל שינוי דרך בחיים מתוך בחירה ולמידה. הצבע מסמל את היציאה ממצב קשה למצב קל יותר, מכאוס לאנרגיה חיובית. החלום מסמל שהשינוי בזוגיות יגיע בזכות יכולת החולמת להתמודד עם הקשיים שעברו בנישואין.

בניגוד לחלום הקודם החלום הבא מסמל על חוסר היכולת של שני בני הזוג לסיים את המשבר בצורה בוגרת לטובת הזוגיות שלהם. ישנו ניסיון שנכשל אבל החולמת חלומות זוגיות - משבר בזוגיותמפנימה שהבסיס העיקרי לקשר הזוגי, אהבתה לבעלה, אבד.
חלום : "חלמתי שאני ובעלי מתחתנים בשנית אבל החתונה הפעם הייתה פחות מוצלחת. אנחנו לא אהבנו אחד את השני וגם המקום והאוכל לא היו לרוחי. לבשתי שמלת כלה לבנה שלא היה ברור לי אם אני אוהבת אותה. אני זוכרת במיוחד שאנשים מהעבודה שלי אמרו שהפעם החתונה הייתה פחות טובה (לעומת הראשונה -במציאות)והיא גם הסתיימה מוקדם בעשר וחצי"
פרוש - קיומה של חתונה שנייה מסמלת את הניסיון לצאת ממשבר בנישואין שלא מצלחים לפי הסימנים בחלום: חתונה לא מוצלחת, אוכל ושמלה לא לטעמה, החתונה הסתיימה מוקדם והחברים שלא מפרגנים. חוסר ההצלחה לצאת מהמשבר והסמלים בחלום לגבי הבנתה של החולמת שהיא איננה אוהבת את בעלה, חוסר היכולת והאי בהירות, מסמלים כנראה שהזוגיות עומדת להסתיים בקרוב.

בחירה להישאר במערכת הנישואין

משבר בזוגיות תורם לבחינה מחודשת של הזוגיות. ישנם מקרים רבים שזוגות שנפרדים מגלים לאחר הפרידה כמה הם אוהבים את בת/בן הזוג. הדברים שהם חווים לאחר הפרידה: התנסות עם מערכת יחסים חדשה, הבנת ערכה של הזוגיות, גילוי ערכה של אהבה לבן/בת הזוג עוזרים להם לבחור לנסות ולהתחיל מחדש עם הבן זוג הקודם. מצבים אלו מופיעים בחלומות כחתונה חוזרת שיש בה כאב ופרידה מדמות שלישית מתוך בחירה. הדמות השלישית מופיעה או משתמעת מהחלום. החלומות מתרחשים לפני וגם במהלך הפרידה.
חלום : "את בן הזוג בחלום אני מכירה כי היינו ביחד בעבר. בחלום אני רואה את האקס שלי שכבר נשוי מתחתן בשנית. בעת החתונה החתן לא מפסיק להסתכל עליי. אני חשה צביטה ועוזבת את האירוע"
פרוש - החתונה השנייה מסמלת על ויתור והתנתקות האקס מהחולמת על מנת לחדש את קשר הזוגיות עם אשתו. הבחירה של האקס כואבת אך מובנת לחולמת. החתונה השנייה מסמלת את סיום המערכת הזוגית שהייתה לחולמת עם האקס ואת בחירתו של האקס להתנתק מהחולמת על מנת לשמור על נישואיו.

פיתוח המערכת הזוגית והמשפחתית

נישואין מהווים בחירה של שני בני הזוג למסד את הקשר בניהם. המשכם של חיים זוגיים בנישואין מוצלחים ומאושרים יבואו לידי ביטוי ביכולת לתכנן ולבצע תוכניות יחדיו, צמיחה וגדילה משותפת של בני הזוג.
חלום : "במציאות אני נשואה עם ילד.חלמתי שאני ובעלי מתחתנים שוב. בחלום אני רואה את השעה במדויק. התחושה שלי בחלום הוא של דיוק מושלם ,שידענו מראש מתי להתחתן"
פרוש - החתונה המחודשת והשעה המדויקת מסמלת על בחירה משותפת לשינוי בחייהם של החולמת ובעלה. החלום מסמל על שיתוף בתוכניות ועל ביצועה של תוכנית זוגיות חלומות משפחהשתחדש לשניהם את חיי הזוגיות.

חיזוק קשר נישואין לאורך השנים

הזוגיות עוברת שלבים שונים לאורך השנים וכל שלב שונה במהותו ומתבטא גם ברגשות ההדדיים של בני הזוג זה לזה. לכל צד במערכת הזוגית קיים משקל בניהול ושימור המערכת הזוגית. שילוב המשקלות יוצר איזון וכוח אנרגטי שמניע את המערכת הזוגית והנישואין לשלבים חדשים.
החלום הבא מסמל את כוח הנעה במערכת הזוגית של החולמת. לבן זוגה יש תפקיד לשנע את הזוגיות והנישואין לשלב חדש. החתונה בחלום מסמלת שילוב כוחות במערכת הזוגית והיכולת להניע אותה למצבים חדשים.
חלום : "לפני כשבוע חלמתי שמתברר לי שבעלי סתם ככה מציע שנתחתן שוב. אני לא לוקחת את זה ברצינות ודי רגועה. אני מבינה שיש עוד כיומיים לחתונה ויוצאת עם אחותי לסיבוב כדי לקנות בגד מתאים. הכל התנהל מאד בשלווה ללא לחץ וללא מתח"
פרוש - החתונה השנייה מסמלת את מודעות החולמת לכוח משקלו החיובי של בעלה בחייה. כוחו מאפשר לשניהם להתחדש בחייהם האישיים והזוגיים. שילוב הכוחות שלהם מאפשר התחדשות .הרוגע והשלווה מסמלי על אנרגיה חיובית בחייהם הזוגיים. 

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

הגנות נגד אנרגיות שליליות למטפליםטיפים רוחניים
להפעיל מנגנוני הגנות לפני, במהלך ואחרי הטיפולים. לכל מטפל הוליסטי מתקשר, מתקשרת , הילר או בכל תחום אחר קיימים שיטות שונות שבו הוא מיישם את ההגנות נגד אנרגיות שליליות. ההגנות נגד אנרגיות שליליות הנו חיוני להגנה הן על המטפל והן על המטופל. במאמר זה נסקור את מהי משמעות ההגנה? אנרגיות שליליות? חלק שיטות ההגנה הקיימות? ומהן שיטות ההגנה שאני משתמשת בעת ביצוע טיפולים רוחניים כגון תקשור, הילינג, קריסטלים שחזור גלגולים להמשך קריאה...

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים