רביעי, מאי 27, 2020

בס"ד

 כלים ושיטות לזכור חלומות

מהן השיטות המומלצות לזכור חלומות

האם קרה לך מצב שבו לאחר שהתעוררת משינה שאלת את עצמך מה בעצם חלמתי ולמה אני לא זוכר את החלום באופן ברור? תחושה שאולי במהלך היום אזכר בחלום אבל זה לא קורה. כיצד לזכור חלומות

אתם לא לבד רבים חשים את התחושה הזאת ורבים היו רוצים לזכור חלומות.
בגלל שאני מייחסת חשיבות רבה לנושא המסרים בחלומות חשוב לי שאנשים כן יזכרו את החלומות וינסו לתרגם את המסרים בחלומות. ולכן אנסה להציע מספר שיטות רוחניות לזכירת חלומות.

חשיבות החלומות

"כיצד אני יכול לזכור חלומות?" שאלה שכיחה שאני מקבלת רבות בפורומים של החלומות שלי ואני בטוחה שגם אתם הקוראים בטח שואלים את עצמכם את אותה שאלה כי גם אתם חלמתם חלומות ושקמתם זכרתם אולי חלק מהחלום וגם לזה לא הקדשתם מאמץ נוסף. אז כיצד לזכור חלומות אולם לפני כן נשאלת השאלה הגדולה והחשובה:
למה אני צריך לזכור חלומות? מה זה נותן לי בחיים? והתשובה שלי שחלומות מהווים מעין מרבד קסמים שבו מתקיימים תהליכים קסומים כלים לזכירת חלומותשחלקם קשורים בהוויות היו-יום שלנו וחלקם קשורים לגלגולים קודמים שלנו ולנשמה שלנו שעוברת תהליכי למידה במהלך החלום.
ומה זה נותן לנו? זה נותן לנו להבין תהליכים שלנו בחיים וזהו חלק מתהליך מודעות עצמית שאנו נעבור על מנת להגיע לאני הפנימי שלי וליכולות מדהימות שאנו יכולים להפיק מעצמנו. אנו מקבלים מסרים בחלומות ועלינו להבין מה תת המודע שלנו מנסה להגיד לנו.

אז איך באמת נלמד לזכור את חלומותינו ואולי למנף אותם במציאות? כמנהלת פורום חלומות באינטרנט אנסה במאמר זה לתת לקורא כלים מעשיים כיצד לזכור חלום וכיצד לפרק אותו לגורמים על מנת להבין את החלום ולהפנים את המסרים החשובים בחלום.

האם כולנו חולמים?

לפני שננסה לענות על התשובה כיצד נוכל לזכור חלומות אולי נשאל קודם – האם כולנו חולמים חלומות? כן כולנו חלומים .ההבדל בין אלו שחולמים וזוכרים את חלומותיהם לאלו שטוענים שאינם חולמים כלל או לא זוכרים כלל את חלומותיהם הוא בתבנית מחשבתם וברמה האינטואיטיבית שלהם. אלו שלא זוכרים חושבים לפי תבניות שכלתניות - כן ולא ,שחור ולבן ואינם מחוברים לצד האינטואיטיבי שלהם. אלו שחולמים וזוכרים את חלומותיהם מודעים לעצמם ,מאמינים בחלומותיהם ואף משתמשים בזיכרון של החלום כמסר שבו הם משתמשים בהתנהגותם ביום יום.

חשיבות השינה - היבט הפיזי ורוחני

תחילה חשוב להדגיש את חשיבות השינה בהיבטים פיזיולוגיים ורוחניים. השינה נועדה לתת לגוף למלא את המצברים מחדש,לתת לגוף ולמוח לנוח ולחיות. אדם ללא שינה לא מסוגל לתפקד, מוחו רדוף במחשבות, גופו חסר מנוחה ועצבני, גופו עייף וחלש - חולשה המזמינה חולי. לכן שינה מלאה של 6 שעות לפחות מאפשרת לגוף מנוחה וחלימה.
בהיבט הרוחני שינה הינה מצב שבו הנשמה יוצאת מהגוף הפיזי לעולם אחר, יקום שמתקיים ביחד עם היקום הפיזי שלנו בכדי ללמוד את ייעודיה בחיים הנוכחיים. ביקום זה שוכנת הנשמה הגבוהה של כל אחד מאיתנו ואליה מתחברת הנשמה הפיזית על מנת לקבל מידעים שמחלחלים לגופנו ובאים לידי ביטוי בחיי היום יום שלנו. קבלת המידעים משתקפת כמסרים ,כחלום עם תמונות וצבע.מאחר ואנו חושבים בתמונות גם החלום מגיע אלינו כתמונות.

שיטות וטיפים לזכירת חלומות

מדיטציה ודמיון מודרך לפני שינה

רצוי וכדאי לבצע מדיטציה ו/או דמיון מודרך לפני השינה , בהמשך אתן דוגמאות, על מנת להגיע לשינה רגועים ככל שניתן אחרת אם נלך לישון כועסים או טרודים במחשבות ובדאגות השינה לא תהיה רגועה ולהיפך היא תהיה מלווה בסיוטים ותרחישים שיגבירו את דאגתנו. בתהליך המדיטציה ו/או הדמיון מודרך הגוף הפיזי נכנס לתדר חדש שמכין את הגוף במודע להיפתח לתקשורת עם הנשמה הגבוהה שלנו.לכן כלים אלו יכולים  לעזור לך לזכור בבהירות את המסרים שנקבל בחלימה. בתהליך זה נוכל גם לזמן לתודעה שלנו תשובות לעצמנו באמצעות החלימה. לכן שינה רגועה תאפשר לנו לקבל מסרים בחלום שיכולים לעזור לנו בחיי היום יום .דוגמא למדיטציה בשילוב דמיון מודרך שכתבתי – חשוב להיכנס למצב של שקט או להשמיע מוסיקה רגועה – ניתן להשתמש באתר שלי שבו יש המון מוסיקה למדיטציה להשמעה.

מדיטציה לפני השינה.....
דמיין את עצמך עטוף באור לבן ורך....

שחרר את ממחשבותיך והכנס לגופך את האור הלבן שעוטף אותך....

תן לידייך ורגלייך וכל גופך לקבל את האור הלבן....

חוש את האור בכל נימי גופך....שיטות לזכירת חלום

אמור לעצמך אני מוכן לקבל לתודעתי תובנות שיעצימו אותי....

עצום עינייך ותן לגופך לצלול לשינה עמוקה ומזינה....

קריאת תפילת שמע לפני שינה

קריאת שמע הנה מצווה לפני שינה וכוללת תפילה ומזמורים מתהלים ומטרותיה

  • וידויו של האדם על מעשיו בין אדם לחברו - הוידוי אינו מכפר על החטא אבל מביע צער על החטא ומודעות למעשה .
  • לאפשר לנשמה לחזור לגופה בהתעוררות. מאחר והנשמה יוצאת מגופנו במהלך השינה קיימת אמונה שהיא יכולה כביכול לא לרצות לחזור לעולמנו .התפילה מגוננת על הנשמה ומחזירה אותה לגוף בחזרה.
  • להרחיק חלומות רעים.
  • זכירת המסרים בחלום.

התעוררות מודעת

אם נדע להתעורר מחלום בצורה מודעת נוכל ללמוד לזכור אותו. השיטה להתעוררות מודעת הינה תהליך שהחולם לומד במהלך הזמן עם תרגול מתאים. בתחילה נכוונן את השעון הפנימי שלנו להתעוררות ונעזר בשעון מעורר. נכוון שעון כל 3 שעות ונרגיל את עצמנו להתעורר עם רשמי החלום האחרון. בנוסף על החולם לדמיין לפני השינה את השעון הפנימי שלו מכוון להתעוררות לעוד 3 שעות וכך הלאה עד התעוררות האחרונה בבוקר. בהתעוררותו המודעת החולם מכין לעצמו מחברת לרישום החלומות או רשמקול שבו הוא מקליט את עצמו מספר על רשמי החלום.

חלימה מודעת

חלימה מודעת הינה עבודה משולבת של המודע עם תת המודע ושימוש בחלום ככלי שמשקף את הנשמה של החולם. חלימה מודעת הינה תהליך מודעות עמוק שדורש למידה ורכישת מיומנויות של חלימה מודעת וזאת בהדרכה של מורה רוחני. החולם לומד להכיר את הנשמה הפיזית שלו שבגופו ואת הנשמה הגבוהה שלו שנמצאת בעולם הנשמות.

שלבי החלימה המודעת

  • את התהליך החולם לומד ורוכש בכל כניסה לשינה ועובר מדיטציה עמוקה .
  • החולם קובע את זמן ההתעוררות . הוא מכוון את השעון הפנימי שלו להתעוררות מכוונת. הוא מדמיין לעצמו שיש בו שעון שמכוון לשעה מסוימת ואכן בשעה זו הוא מתעורר.
  • מאחר והשינה מתרחשת כאשר הנשמה יוצאת מגופנו החולם לומד במודע לשלוט ביציאת הנשמה מגופו  ולומד לשחררה במודע .הוא חווה את יציאת הנשמה, את מעופה למעלה, הוא חש את הריחוף ונכנס למצב שגופו מצוי בשינה.
  • במהלך המעוף של הנשמה החולם לומד להכיל את המידעים שהנשמה אוספת בטיולה למעלה.
  • התעוררות בזמן המבוקש.
  • רישום המסרים במחסרת או ברשמקול.

שילוב קריסטלים בתהליך השינה

הקריסטלים הינם מינרלים בעלי תדרים אנרגטיים שבהם אנו משתמשים לריפוי ולהעלאת המודעות. קיימים קריסטלים רבים אולם ישנם קריסטלים שמשמשים לזכירת חלומות או לעידוד חלימה. שילוב הקריסטלים יכולה להיות כחלק מתהליך של חלימה מודעת וגם כמשולבת בתהליך השינה.

מלכית - המלכית הינה קריסטל שמשמשת להגנת החולם מחלומות לא ברורים או סיוטים. המלכית מאפשרת לחולם להתחבר לתת מודע של עצמו ולקבל מסרים ברורים בחלום.

אמטיסט - האמטיסט מעוררת חלימה ומשמשת בתהליך חלימה מודעת . האמטיסט מעלה את המודעות הרוחנית ובכך עוזרת לנשמה לצאת ולהתחבר לנשמה הגבוהה ולקבל את המסרים .

פטרסייט - הפטרסייט משמשת בשלבי החלימה המודעת ומאפשרת חיבור למדריך הרוחני ולקבלת מידעים שיעצימו את החולם בהתפתחותו הרוחנית. הפטרסייט מביאה להארה רוחנית.

גרנאט - מאפשרת חיבור למידעים מחיים קודמים ומרחיקה מחשבות שליליות בחלום וסיוטים.

מדיטציה עם קריסטלים

עליך לבחור את הקריסטל מתוך אינטואיציה - החזק את הקריסטל בידייך

נשום עמוק והחל להזרים למחשבותייך מחשבות חיוביות...

דמיין אור לבן חודר לגופך ומקיפו ברוך ובאהבה.....

חוש את אנרגית הקריסטל בשילוב האור מתמקדת באזור מקלעת השמש.....כיצד לזכור חלומות
(מצויה בין הצלעות מעל הטבור)

קבל לתוכך את האנרגיה המשולבת בתוכך.....

אמור לעצמך אני מוכן לקבל לתודעתי תובנות שיעצימו אותי...

עצום עינייך ותן לגופך לצלול לשינה עמוקה ומזינה.....

לסיכום
חשיבות השינה בהיבט הפיזיולוגי והרוחני מחייב אותנו לתת יותר דגש על מהות השינה והחלימה. חשיבות החלימה כפי שציינתי לעיל הנה לתת לנו כלים להבנת תת המודע שלנו שהחלומות מהווים קשר בין תת המודע למודעות שלנו בחיי היום יום. הבנת תהליכי והמסרים בחלומות חשובים על מנת שנוכל להתקדם בשלבי הלמידה של הנשמה והגיע למודעות גבוהה יותר שלנו בחיים.
אין זה חשוב במה נשתמש על מנת לזכור חלומות אם זה באמצעות אבני קריסטלים, מדריך רוחני, מדיטציה אבל החשוב הוא שבסופו של דבר נוכל להבין ולתרגם את המסרים בחלומות שלנו.

שיהיה לכולנו שינה בריאה ומזינה וזיכרון מעצים.

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

מסע אסטרלי - התחברות ממדי הנשמה
מאמרים רוחניים פרפריםהנשמה הפיזית הנה רסיס של הנשמה גלובלית. מסע אסטרלי הנו תהליך שבו הנשמה הפיזית מתחברת לנשמה הגבוהה האם שנמצאת בעולם הנשמות. הנשמה הפיזית עוברת בתהליך זה את המרחב האנרגטי של הגוף הפיזי למרחב אנרגטי שונה. המרחב האנרגטי האחר הוא מימד ששונה מהמימד שאנחנו מורגלים אליו
להמשך קריאה מסע אסטראלי...

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים