ראשון, דצמבר 03, 2023

בס"ד

נפטרים בחלומות מאמר חלומות על אנשים שנפטרו

אני בטוחה שרבים מהקוראים חלמו או יחלמו על אנשים נפטרים החל מאבא או אימא שנפטרו דרך סבא וסבתא שנפטרו וגם דודים או אנשים קרובים אחרים שהלכו לעולמם. מדוע אנו חולמים על אנשים נפטירם ומדוע הם באים אילנו בחלומות? האם חלומות על אנשים שנפטרו מסמלים לנו משהו בחלום? האם יש חשיבות מי מהנפטרים מגיע אילנו למסור לנו את המסר בחלום?
כמנהלת פורום חלומות מוביל באינטרנט אני מודעת לעובדה שחלומות אילו שכיחים וככל שהנפטר שמופיע בחלום קרוב או אהוב על החלום הדבר מטריד מאוד את החלום.

 בהבנתי קיים עולם נשמות שהינו עולם שבני האדם החיים בגשמיות אינם זוכרים אותו אולם הנשמה שלהם מחוברת לעולם זה. המוות מהווה מקרה פיזי אולם גם חוויה רוחנית שקשורה לנשמה שברגע המוות נפרדת מהגוף. תהליך המוות מאפשר לנשמה לחזור לעולם הנשמות שממנו הגיעה תהליך שבו נשמת הנפטר חווה כלמידה של היפרדות מהגוף, מאנשים יקרים ולהבין את חוקי העולם החדש. המוות משול לסגירת השער לעולם הגשמי ופתיחת שער לעולם הנשמות. בחלומות אנשים רבים חולמים על נפטרים שהיו חלק מעולמם או שזרים להם ולמעשה הנפטרים הנן נשמות שמהוות שליחים להעברת מסרים לחולם. המאמר מביא לפניכם את הסיבות להופעת הנפטרים בחלום כולל חלומות דוגמא ודרכים להתנהלות החולם בחלומות אילו.

סימנים של חלום נפטרים

מימד הזמן- בחלומות אלו החולם ניפגש עם דמויות שהיו שותפות לחייו הנוכחיים.יש בחלומות שילוב בין העבר לעתיד.הצגת חוויות,מצבים מהעבר והארתם כמסר לעתיד,דו שיח עם הנפטר על העתיד הקרוב של החולם.המסרים שנמסרים בחלום באים לתרום לחייו הנוכחיים והעתידים של החולם.

התחושה בחלום-תחושת החולם בעקבות המפגש עם הנפטר הינה עוצמתית כבכי ,אהבה, התלהבות, התרגשות, רצון להמשיך את החלום גם לאחר היקיצה. תחושת החולם ממשיכה גם לאחר היקיצה מהחלום.
המסרים בחלום-המסרים בחלום נאמרים או ע"י דו שיח בין החולם לנפטר ,העברת תחושות,הערות אם בצורה ברורה ואם באמצעות סימבולים שבאים מעולמו של החולם.

דמיות הנפטרים- בחלומות על נפטרים שהלכו לעולמם הדמויות מוכרות לחולם: אבא, אמא, סבא, סבתא, דוד, חבר ,דמות ששמע שהחלום שמע שהלכה לעולמה ולא הכירה.

הסיבות להופעת הנפטר בחלום

אני אנסה לענות מדוע נפטרים מגיעים בחלום? ומדוע אפילו דמיות נפטרים הזרים לחולם שייתכן ששמע על מותם מגיעים בחלום?

הסיבות להופעת נפטרים בחלום הם רבות ולהלן מספר אפשרויות

1.הנפטר מהווה שליח להעברת מסר לחולם- המסר בחלום משקף לחולם את מצבו או מצבים שיכולים להתרחש בחייו של החולם. המסרים מוסרים  לחולם מידע למה שעומד להתרחש בחייו בקרוב .

אני אדגים זאת באמצעות חלום שהתקבל בפורום שלי "לפני חודש הייתי בהריון והפלתי. בחלום הופיע סבי שמת לפני שנים הוא היה צדיק ונראה כמו צדיק. בחלום הוא שכב במיטתי ודיבר עימי ארוכות. לא זכרתי מה אמר ורק שמחתי לראותו, שכן בחלום הוא עצם את עיניו ומת"

פרוש החלום בא לבשר לחולמת על ההפלה ומיתתו החוזרת של הנפטר מראה על ההפלה.

2. תאור מצבו של הנפטר בעולם הנשמות –  הנפטר מופיע בחלום כדי לספר מה קורה לנשמתו בעולם הנשמות.יש מסרים שמראים על כך שמצבה של הנשמה טוב וחיובי או שלילי ומבקשת עזרה. בחלום שבו הנפטר בא למסור על מצבו החיובי החולם יראה את הנפטר :שמח,לבוש חגיגי,אוכל ונהנה לעומת מסרים שבהם הנפטר בא לבקש שקרוביו יעשו מעשים שיעזרו לנשמתו בעולם הנשמות . בחלום שבו הנפטר בא למסור על מצבו השלילי של נשמתו -החולם יראה את הנפטר : עצוב, בוכה ומבקש עזרה, לבוש בגדים מרופטים, ערום,רעב. במצבים אלו אני ממליצה לחולם לקיים תפילה לנפטר,לתרום תרומה ע"ש הנפטר,סעודה על שמו שהנפטר ותיקון נפטרים.

לנשמת הנפטר חשוב למסור מסר ליקיריו שהוא המשיך הלאה לחיים אחרים בעולם הנשמות על מנת שיקיריו ימשיכו בחייהם. בחלומות אילו הנפטר משאיר לחולם תחושה טובה הן בגלל המסר שהוא מעביר לו בחלום והן בזכות מראהו בחלום (הנפטר מופיע שמח,לבוש בגדים יפים או לבנים,רגוע). בחלומות הנפטר מתאר את עולם הנשמות ומה מעשיו בעולם הנשמות.

אדגים זאת באמצעות חלום מפורום החלומות – "חלמתי על אימי ז"ל שאני הולכת אליה ואני יודעת שהיא בשמיים אנו עפות אחת אל השנייה נפגשות מתחבקות ובוכות. אימי ז"ל לבשה בגד לבן-קרם מכף רגל ועד ראש. היה לה כיסוי ראש באותו הצבע עד כמה שזכור לי ולא היו לה שיערות ולא גבות והיה מעין אור בפניה כמעין הילה. כדי להגיע אליה הייתי צריכה להתגלגל בתוך מנהרה ערפילית ונזרקתי למקום ערפל לבן ואימי ז"ל יצאה אליי בבהלה. היא הייתה צריכה להיות איתי וגם לחזור למקומה היא לא רצתה שאכנס אליה לשם וכל הזמן יצאה אליי ואמרה לי כך תגידי להם שם שיש עולם הבא. ושאני בגן עדן וטוב לי כאן. ואני אוהבת ומתגעגעת לכולם ובעיקר לך (אני טיפלתי בה עד ימיה האחרונים). ועוד הוסיפה ואת לא עושה שום דבר שפוגע בי. להיפך אלייך אני מתגעגעת בעיקר ואותך אני אוהבת המון. וכל הזמן היא ריחפה באוויר היא לא דרכה על רגליה שגם הם היו מכוסים באותו הבגד."

פרוש החלום- החלום מסמל לחולמת את מצבה החיובי של נשמת הנפטרת. החולמת חשה את אושרה של אימא ז"ל וזה מקל על החולמת. מעבר לכך החלום הינו מסר על מה שקיים שם למעלה ונבצר מאיתנו לדעת אלא רק בשלב לאחר המוות. נשמת הנפטרת מסבירה שיש "עולם הבא" שטוב לה ושיש שם אנרגיה של אהבה שמרפאה אותה.

3.תרגום חווית המוות של הנפטר - חווית המוות קשה עבור אנשים שאיבדו את יקיריהם וגם  לעיתים לנשמת הנפטר. במהלך השנה הראשונה למוות נשמת הנפטר ממשיכה להיות סביב יקיריה ולומדת להכיל את הפרידה מהעולם הגשמי. הנשמה לומדת בהדרגה להסתגל לעולם ה"אחר" שהוא עולם הנשמות. הופעתה בחלום מאפשרת לחזק את יקיריה ולתת תחושה של קרבה של הנפטר לידם. למעשה זוהי הדרך היחידה שנותרה לשני הצדדים לחוש אחד את השני לאחר המוות בחלום. בהופעתו של הנפטר בחלום החולם לומד להבין את חווית המוות של הנפטר ומנסה לשחרר את הנפטר לעולמו החדש וההיפך. החלום מאפשר לשני הצדדים לשחרר אחד את השני למרות הכאב הרב בפרידה. ישנם נפטרים שחוו את חווית המוות לבד (בתאונה,מוות בשינה) כך שיקיריהם מרגישים שלא הצליחו למעשה היפרד מהם. בחלומות אלו הנפטר מגיע כדי להראות ליקירו את חווית המוות כפי שהנפטר חווה. מחלומות אלו אני ממליצה (בהתאם לתובנות בתקשור שאני מקבלת בפרוש החלום) לחולם לבצע מספר מהלכים שיקלו על הפרידה ועל נשמת הנפטר. המלצות אלו יפורטו בסוף המאמר.

אמחיש זאת באמצעות חלום לדוגמא- "אחותו של גיסי שנפטר לפני כשלושה חודשים בגיל צעיר וממחלה קשה חלמה כי היא רואה אותו עם הוריו ואחיו. בחלום גיסתי יוצאת לקראתו ומחבקת אותו ושואלת אותו: מה אתה עושה פה? והוא אמר : שיגעתם אותי אז באתי"

פרוש החלום- נשמת הנפטר מגיעה בחלום לאשתו מכיוון שקשה לה להיפרד ממנו והגעתו היא חלק מתהליך הפרידה שלו ממשפחתו.

4.ברכת החולם – חלומות שבהם הנפטר, מוכר לחולם או לא, בא לברך את החולם.

חלום לדוגמא- "חלמתי על סבי ז"ל עומד בפתח הבית ניגשתי אליו ואחזתי ונישקתי את ידו.

הנחתי ידו על ראשי, כאילו, שיברך אותי. כך היה נוהג כשהיה בין החיים לברך אותנו."

פרוש החלום- בחלום החולמת קיבלה ברכה מסבא שנפטר והחלום בא לחזק אותך ולהראות את הטוב שיגיע .

5.חלומות שבהם הנפטר מופיע ומדבר עם החולם חלומות אלו באים לבשר מסרים שהחולם צריך לקבל ולהקשיב להם.
חלום לדוגמא- "לפני כחודש דוד של חברה שלי נפטר ובחלום הוא מתקשר אליי ושואל אותי אם אני רוצה לאכול. במציאות הוא היה בן אדם טוב וכל הזמן היה דואג לפתוח שולחן לארח ולדאוג שיאכלו"

פרוש החלום- בחלום הנפטר מסמל שקיים ערוץ תקשורת בין החולמת לנפטר. האוכל מסמל עבור החולמת על אנרגיה שהחולמת זקוקה לו שאמורה להעצים אותה ולעזור לה.

6.חלומות שבהן הנפטר סוגר מעגל עם הקרובים לו- בתהליך התפתחותה של נשמת הנפטר הנשמה משלימה עם המוות הפיזי ורוצה לסגור מעגל עם קרוביה על מנת להמשיך הלאה בהתפתחות כנשמה בעולם הנשמות. החולם חש את תחושת הנפטר בפרידה: שימחה או כעס. ישנן חלומות שבהן הנפטר מגיע בחלום לאדם שזר לו מאחר והקרוב לו סוגר בפניו את היכולת להגיע אליו בחלום ולכן הוא מגיע לאחרים ומוסר את מסר הפרידה.

דוגמא לחלום על מת שמדבר עמנו בחלום – "חלמתי על בעלה של דודתי (שנפטר לפני 3.5 שנים).  הוא היה עצבני וכועס שאלתי אותו מדוע הוא כועס? והוא עונה "בטח שאני יכעס" .. " בטח שאני עצבני".
לא ברור לי למה הוא כעס כי במציאות היה לי קשר רופף עמו וגם כיום הקשר עם אשתו רופף.
פרוש החלום-  החלום מסמל שנשמת הנפטר לא מרוצה ממה שהיא עוברת  ומבקשת מדודתה שתעשה תפילה של תיקון נפטרים לבעלה שעוזרת לנשמת הנפטר להיות שלמה ממקומה בעולם הנשמות .התפילה עוזרת לנשמת הנפטר להבין ולקבל את מה שנדרש ממנה בעולם הנשמות.

7.חלומות של מחילה וסליחה של הנפטר על התנהלותו בחיים הללו

כפי שציינתי לעיל המוות מסיים את הגלגול של הנשמה בגשמי ופותח שער חדש לחיים שונים בעולם הנשמות. לאחר המוות הנשמה עוברת תהליכים של התפתחות עד לשלב שבו היא מגיעה למצב שהיא מסיימת את הלמידה. בתהליך התפתחותה של נשמת הנפטר בעולם הנשמות והשחרור מהעולם הגשמי מתקיים תהליך של הבנת נשמת הנפטר את חייו בעולם הזה. ההבנה סוגרת מעגל ומעלה את נשמת הנפטר לשלב אחר בהתפתחותה בעולם הנשמות.המחילה של הנפטר לחולם מאפשרת לחולם להשתחרר מהכאב והרגשות המעורבים שנשארו בו לאחר מות הנפטר.

דוגמא לחלום שנפטר מבקש סליחה - חלמתי שאני רואה את סבתי וסבי ז"ל בתוך הרכב. אני עושה להם שלום ואז סבא שלי יוצא מהרכב ומבקש ממני סליחה. הוא אמר שממש קשה לו לעשות את זה. אמרתי לו שייעזר בסבתא שישבה ברכב ואמרתי לו שהיא מקור הכוח שלו .לאחר מכן ראיתי כמה תכשיטים, אבל מה שמשך את תשומת ליבי היא שרשרת זהב עם תליון של יונת שלום

פרוש החלום-בחלום החולמת חווה את הסליחה מהנפטר . התכשיט עם היונה מסמל את קבלתה של החולמת את הסליחה.

8. חלומות שבהם הנשמה זקוקה למעשים שלנו בהווה

חלומות של הופעת נשמת הנפטר בחלום באה להזכיר לחולם לעיתים את האזכרה וחשיבות דיני האבלות . הופעתה בחלום מסמלת לחולם שהוא שותף לאזכרתו בגשמי. נדרש מאיתנו לזכור ולהזכיר את נשמת הנפטר כדי לעזור לו לעלות בתהליכיו למעלה בעולם הנשמות. כי הנשמות נעזרות בנו במעשינו שמזכים את הנשמה ומזככים אותה. הופעת הנפטר בחלום באה לתחזק את הנשמה בעולם הנשמות. התחזוק מתבצע בידי יקיריו בעולם הזה. המעשים שניתן בהם לעזור לנשמה הם סעודה לעילוי הנפטר בבית הכנסת, קדיש בבית הכנסת, תרומה לבית הכנסת או לכל גורם ע"ש הנפטר,קריאת תהילים ע"ש הנפטר,קריאת משניות ע"ש הנפטר ותיקון נפטרים.

חלום לדוגמא- בחלום אימי שנפטרה לפני כ16- שנה חולה ואני נקראת לטפל בה. בחלום אחר

ראיתי גם את סבי ז"ל נפל במדרגות כיון שחש ברע ואני ובנו מטפלים בו.

פרוש החלום-הופעת הנפטרים בחלום באה כדי שתטפלי בהנצחת שמם. הדרך לעשות זאת היא בתיקון נפטרים שזו תפילה שמעלה את הנשמה ,או סעודה בבית כנסת לעילוי נשמתם.

לסיכום המאמר על הופעת נפטירם בחלום

הופעת הנפטרים בחלום איננה מקרית. הופעת הנפטר באה מסיבות שונות  ותלויות בזמן לאחר המוות. חלומות עם מסרים יכולים להופיע הרבה לאחר המוות אולם חלומות אחרים יכולים לסמן על רצונות של נשמת הנפטר לסליחה ובקשת הנצחה. עלינו להתייחס ברצינות רבה לחלומות על נפטרים כי לחלקם ישנה חשיבות גדולה לנשמת הנפטר.

לקריאת מאמרים נוספים על חלומות נפטרים
חלום על נפטר שכועס בחלום 
חלום על נפטר שנותן כסף
אם לא מצאת את החלום שלך במאמר מוזמן ליצור איתי קשר

דפנה ביסמוט

מנהלת מכללת צומת רוחניות – מבית פרפרים המרחב הרוחני

צומת ובית המפגש של  ◙ ידע ◙ אנרגיות ◙ רוחניות ◙ ניסיון ומוניטין

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

רשום את הדברים הטובים שקרו לך ותודה לבורא עליהם
module-title-icon
הפחד מנתק אותך ומשאיר אותך לבד
module-title-icon
אתה חש תקוע בחיים? אל תבוא בטענות לאחרים ובקש עזרה

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים