רביעי, מאי 27, 2020

בס"ד

חלומות על חנוכה ניסים

חנוכה חג של ניסים וחלומות

כולנו גדלנו על הכיף של חג החנוכה שבו חגגנו את זכר ניצחון המרד של החשמונאים ביוונים עם הצגות, המון סופגניות, סביבונים וכמובן בהדלקת נרות חנוכה לזכר שמונת הימים שבהם כד השמן הקטן הספיק להדלקת האש בבית המקדש.
אז אם כבר חנוכה מדוע לא מאמר של חלומות עם מאפיינים בולטים של החג כגון סופגניות, הדלקת נרות ולנסות למצוא את ההקשרים הרוחניים להופעתם. החלומות נרות חנוכה - חלומותהופיעו במהלך כל השנה ולוקטו מהפורום חלומות שאני מנהלת. האם ישנה משמעות לסופגנייה בחלום? מה מסמל לנו השמן בחלום? שאני מדליקים נר בחלום מה משמעות הדבר עבורנו? קראו ותדעו...

הופעת שמן והדלקת נרות בחלום

הופעת שמן והדלקת נרות בחלום קשורה לנשמת החולם. השמן , מקור אנרגיה, מסמל אנרגיה שמניעה אותנו לשינוי שאנו נמצאים בו ומייצר לחולם תחושת ביטחון ,ראייה חיובית ואמונה בעצמו. הנר לעומת השמן שמסמל אנרגיה מסמל את הנשמה והאור שבוקע מהנר הוא ליווי רוחני, ההדרכה שנמצאת עם כל אחד מאיתנו, שמלווה את הנשמה. הופעת הנרות והשמן בחלומות מתחבר לעיתים כמסר נבואי אישי לחולם שמחזק אותו בתהליך השינוי או בתהליכים שהנשמה עוברת להשלמת ייעודיה.

נתחיל כמובן בחלום על נרות חנוכה

"חלמתי שאני בבית שבתוכו ישובים אנשים ב-ח´ ומחכים שאדליק נר של חנוכה. רציתי לעשות ´זימון´ אבל לא זכרתי את המילים ולכן עלעלתי בספר וגם לא מצאתי את הדף ותוך כדי נזכרתי במילים. אמרתי את הזימון בע"פ ואח"כ ברכתי על הנר וכשבאתי להדליק האנשים מנעו ממני להדליק וצחקו, התעצבנתי ויצאתי מהבית"חלומות על חנוכה

פרוש - האנשים בחלום שממתינים למעשייה תומכים ומלווים אותה בדרכה – ישיבת הנוכחים בחדר מסמלת גם היא את העידוד שהחולמת מקבלת. ישנה משמעות כפולה לנר דווקא בחג החנוכה בגלל האמונה שהחג והדלקת הנרות הם רגעי חסד עבורנו ולכן כל תפילותינו מתקבלות בשמים. המתנת הנוכחים מסמלת את הזמן הארוך שלקח לחולמת להגיע לרגע הנתון שבו היא מצליחה לממש את עצמה ולהדליק את האור בחייה. הבחירה והעיתוי הם מה שיובילו אותה להגשמת "האור" בחייה. רגע הדלקת הנר עבור החולמת הוא רגע מכונן בחייה שבו היא גם תוכל להודות ולברך כאחד אנשים מלבדה.

סופגנייה של חנוכה בחלום

ללא ספק מעדן במיוחד כיום עם כל האפשרויות והטעמים השונים. הסופגנייה קשורה לחג החנוכה בשל יכולת ספיגת השמן שמציין את זכר נס פח השמן. בחלומות הסופגנייה מסמלת ברכה ומזל שהחולם בורך מרגע לידתו אולם הסופגנייה מסמלת את חוסר סבלנותו לראות את תוצאות הברכה כי החולם ממהר ומנסה לקצר תהליכים.
חלום - "בדרכי הביתה אני רואה אישה יושבת בצד המדרכה עם דוכן קטן ומוכרת סופגניות, אני נעצרת ותוהה אם לקנות והסופגניות נראות ממש מושלמות .אני קונה חבילת סופגניות, מחזירה אותן ושוב לוקחת אותן והולכת הביתה. אני נכנסת הביתה ומתחילה לחפש חולצה לעבודה אבל כול החולצות קטנות.
פרוש - החולמת מתלבטת האם לקנות את הסופגניות שמסמלות את הבחירה שלה בהצלחה. החולמת מודעת לעובדה שעבודתה לא מספקת, "קטנה" עליה, והגיע הזמן שעליה להמשיך הלאה לעבודה שתממש את יכולותיה. החולמת חוששת לעשות את השינוי אך קניית הסופגניות בסופו של דבר מעידה על בחירתה הסופית לעשות שינוי בעבודה.

אור בחלום – מאפיין ברור של חג החנוכה מאור לחושך...

חג חנוכה נקרא גם חג האורים בהקשר לנס פח השמן. אור הנרות מסמל את הליווי האלוקי שמלווה אותנו לאורך חיינו. בעת תפילה והודיה לבורא הנשמה שלנו מתחברת לאור האלוקי ומתחזקת בביטחון הדרוש לה. הנר הוא הנשמה והאור היא האנרגיה האלוקית שמלווה ומדריכה את הנשמה בעולמנו והאיחוד בין הנר לאור היא הגשמת ייעודיה של הנשמה בעולם.
חלום - הלכתי לישון עם כפות ידיים פתוחות כלפי מעלה לצורך בקשה וקבלת עזרה הפעם היחידה שניסיתי זאת. בחלום: "הייתי בחדר טיפולים ושכבתי על מיטת טיפולים. חלומות על חנוכהמנורה רגילה האירה מעלי ונתנה לי כוחות"
פרוש - החולמת מודעת לכוחות התפילה ומתפללת לעזרה. הופעת המנורה והאור שהיא מאירה על החולמת מנסה לחזק אותה בתקופתה הקשה. בחלום מסמלים לחולמת שעזרת הבורא תגיע לא באמצעות שינוי המציאות כפי שהיא בקשה אלא באמצעות קבלת אנרגיה במינון מסוים ובכמות שהיא מסוגלת להכיל. האנרגיה תמלא אותה בביטחון וביכולת להתקדם למרות הקשיים.

חלום - "בחלום אני נמצאת בבית של סבתא שלי שמלא באנשים שאני לא מכירה. אחד מהם הדליק אור (זה היה יום שבת) ואני אומרת לו "אל תדליק את האור, סבתא שלי דתייה אסור להדליק אור", והוא אומר לי שסבתא שלי מרשה להדליק אור והיא בעצמה מדליקה אור. בזמן שאני מתווכחת איתו סבתא שלי אומרת לי בשיא הרוגע שזה בסדר, שהיא מדליקה אור גם והוא יכול להדליק אור. היא מראה לי שהיא מדליקה את האור".
פרוש - החולמת מבינה בחלום את משמעות האור באמצעות נשמה מעולם הנשמות. משמעות האור שונה בעולם הנשמות בעוד שהאור בעולמנו משמש למאור בעולם הנשמות האור משמש כאנרגיה שמחייה את האדם. המסר של הדלקת האור ע"י הסבתא פותחת לחולמת אפשריות חדשות בחייה ועשייה לצרכי נשמתה.

שמן בחלום – לזכר הנס של כד השמן בחנוכה...

השמן בחלומות מתחבר לאנרגיה שמוביל את האדם לשינוי מיוחל. בזכות תכונת השמנוניות הדברים שבאים במגע עם השמן מחליקים ובחלומות השמן מסמל שעלינו ללמוד להתייחס שונה בחיינו מבלי להתעקש כי עקשנות מובילה לחסימות ולתקיעות. הסמליות של השמן בחלום היא ברכה ,ריכוך רגשי וביטחון.

חלום - "חלמתי על אמי ז"ל ובחלום היא ממלא לי כוס בשמן"

פרוש - כוס בחלום מסמלת יכולת להכיל שינויים ותהליכים. מילוי הכוס בשמן ע"י האימא מסמלת עזרה שהחולמת מקבלת מלמעלה למימוש שינויים שהיא אמורה לעבור בתקופה הקרובה. כפי שציינתי לעיל בגלל תכונותיו של השמן מרכך ומחליק הוא "מחליק" קשיים ויעזור לחולמת להתמודד ולהתקדם בשינויים.

חלום - "חלמתי בליל שישי על סבי  ובחלום הוא מחזיק אותי קרוב לפניו ומבקש ממני לשתות הרבה שמן זית"

פרוש - לשמן הזית קימות סגולות רבות כולל ריפוי לקיבה ולעור. החולמת מתבקשת לשתות שמן זית שזה מסמל שעליה להיות רכה יותר עבור עצמה ,להרפות ולהחליק כדי שתוכל להתקדם הלאה בחייה.

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

טיפול בשיחזור גלגולים
טיפים רוחניים
שחזור-גלגולים
הנו למעשה טיפול שכיח ברפואה האלטרנטיבית שבה המטופל והמטפל חווים מאורעות מגלגולים קודמים של המטופל על מנת לנסות ולהגיע למקור הבעיה בהווה. להמשך קריאה טיפול בשחזור גלגולים...

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים