שני, יולי 06, 2020

בס"ד

טיפול זוגי בתקשור תהליך טיפול זוגי של פרפרים

מתנות לחיים בזוגיות

מהי פרידה מזוגיות?

פרידה היא ניתוק קשר ממשהו מוכר ובזוגיות הכוונה לנתק בין מערכת חיים שהתנהלה תקופה זמן מסוימת בין שני אנשים.  במערכת היחסים הזוגית נוצרו חיים משותפים וקשרים שממשיכים גם לאחר פרידה.  כמטפלת זוגית רוחנית ומתקשרת אני משתלבת כמלווה ומייעצת בשלב מוקדם בתהליך הזוגי לפני הגירושין או לאחר שמתבצעת הפרידה והגירושין כאשר קיים הבדלים מהותיים בין 2 השלבים. טיפול זוגי - כללים ותהליכים חשובים

התהליך מחולק ל-2 שלבים עיקריים:

שלב מקדים לפני גירושין– בירור וגישור כל מנת לנסות להבין את הגורמים על מנת למנוע גירושין 
שלב המשך פרידה מזוגיות – גירושין – הכלת התהליך ולמידה להסתגלות למצב חדש ולזימון זוגיות חדשה בעתיד.

שלב מקדים לפני גירושין

בחינה האם בני הזוג באמת שלמים עם רעיון הפרידה? או שניתן למנוע אותה?

הבעת רצון להיפרד/להתגרש מגיעה לעיתים ממקום של שינוי שחל באחד מבני הזוג או בשניהם. שינוי שהסביבה מקבלת אך בן הזוג אדיש לה. תהליך הריפוי שאני מבצעת הינו שינוי בתודעה לגבי רעיון הפרידה.
השינוי ישתקף בהבנת התנהגויות של בני הזוג ביחד וכל אחד בנפרד ויכולת הכלת הזוגיות והחלטה משותפת בהמשכיות הקשר. שני בני הזוג לומדים את השינוי, מקבלים אותו ויודעים להעריך על מנת להמשיך ולחיות עימו בשלום ללא התנגדויות , קבלת הזכות להיות חלק מהשינוי של בן הזוג. פרידה מזוגיות - שלב מקדים לפני גירושיין
לדוגמא למידה של שינוי בחיי בני הזוג היא שינוי קריירה שמצד אחד יש ויתור כספי אך מצד יש התפתחות אישית של בן זוג.  רבים עוזבים קריירה ושכר גבוה למען חיים רגועים יותר ,למען פיתוח המעגל המשפחתי ולמען הגשמת חלומות.  השינוי הגדול בקבלה מצד בן הזוג השני הוא הקלה ורוגע בחיי המשפחה. בכך משתמרת הזוגיות ונמנע תהליך הגירושים מבני הזוג.
שלב זה מחולק למספר לשלבי משנה של הבנות וטיפולים.
שלב משנה הבנת המניע לפרידה- המטרה העיקרית לעזור ולמנוע פרידה. בשלב זה הטיפול מתחיל בתקשור לכל בן זוג בנפרד במטרה להבין אלו שינויים חלו בכל אחד מבני הזוג ומשמעותם למשבר שחל בזוגיות.
שלב משנה של שאלות -אני מציגה בפני בני הזוג שאלות שיאפשרו להבהיר האם ניתן לתאם ציפיות ולהמשיך בזוגיות משלב חדש בוגר יותר או להמשיך בתהליך הפרידה.
שלב משנה הבנת הטריגר לפרידה - בשלב זה אני משלבת את התקשור ואת מה שהעלו בני הזוג בשלב הקודם בכדי לעלות על הגורם/הטריגר לרצון להיפרד על מנת להבין מהו סוג הטיפול הנדרש.
הסיבה לפרידה יכולה לנבוע מסיבות שונות החל מסיבות שקשורות ישירות לזוגיות כמו שינויים אישיים בחיים הבוגרים או בגידה הוא סיבות אחרות שאינן קשורות דווקא לזוגיות כגון משבר אישי, מעבר עבודה וכדומה.
שלב משנה טיפול - לאחר שלבי המשנה לעיל ניתן לעבור לשלב הטיפול – טיפול זה מתחלק בין טיפול פרטני לכל בן זוג או לטיפול משותף לשני בני הזוג.

תת שלב טיפול פרטני לכל בן זוג

הטיפול שמתבצע בנפרד לכל אחד מבני הזוג  מהווה תהליך פנימי. הטיפול מנסה להתמקד בהבנת התהליך הפנימי שכל אחד מבני הזוג עבר והשלכתו על בן הזוג השני והזוגיות המשותפת. שלב זה בנוי מחמישה מפגשים שנוגעים בתת המודע, הילד הפנימי , שחזור גלגולים. הטיפול יכול להינתן בנוכחות בן הזוג בהסכמתו של הצד השני.
בתהליך אני נוגעת בזיכרונות ,דפוסי התנהגות ומחשבה שהביאו לרצון להיפרד. תהליך שמתבצע באמצעות דמיון מודרך הילינג ותקשור משולב בקריסטלים.
דוגמא לטיפול אישי – בעל שטען שאישתו קרה ואין בניהם כמעט יחסי מין ורצה להיפרד. בשחזור גלגולים התברר שהאישה חוותה אונס בגלגול קודם שבעקבותיו היא הרתה והילד נמסר לאימוץ. חוויה זו עלתה לתודעה כדחייה ממין לאחר לידת בנה השני שהתברר שהוא אותו הילד מגלגול קודם. בעקבות הלידה נוצרה הדחיה והפחד לאבד שוב את בנה .הטיפול בשיחזור גלגולים שיחרר את האנרגיה שהכבידה עליה בחיים הנוכחיים והפחד לאבד שנית את בנה נעלם וכמו כן הדחייה המינית הלכה ופחתה. הטיפול הוביל לתהליך גישור משפחתי והחל שינוי בגישה של הבעל לאישתו ומשם שינוי בגישה ההדדית של שניהם.

תת שלב טיפול משותף לשני בני הזוג

בשלב זה מתבצע ניתוח המצב בין בני הזוג ע"י העלאת חוויות הדדיות שבני הזוג עברו ומגיעים למסקנות לגבי המשך הקשר הזוגי. אם ההחלטה תהייה להמשיך בזוגיות אבצע את שלב הריפוי לשני בני הזוג ביחד אחרת הטיפול מסתיים בהמשך התהליך למגשר .
ריפוי משותף לשני בני הזוג  - פרידה מזוגיות ,כפי שצוין לעיל , מהווה תהליך כואב וקשה לבני הזוג וגם לילדים במידה וישנם. לכן אם בני הזוג החליטו בהבנה להמשיך את הזוגיות בניהם עליהם לעבד את החווית שהם עברו ולטפל בשניהם כך שיוכלו להמשיך בקשר בונה ונכון. שלב זה מכיל 3 מפגשיי טיפול. המפגש השלישי מהווה שלב סיכום שבו שני בני הזוג מתחייבים לזוגיות בניהם. בתהליך הטיפול בני הזוג למדים להבין ולהכיל את השינוי שחל בבן זוגם , להכיל אהבה וקבלה עצמית וכן לשקף שיקוף הרצונות לבן הזוג וצמיחה משותפת.

שלב המשך פרידה מזוגיות – גירושין

לעיתים השלב הראשון אינו צולח ויש לגשת ללב הפרידה או זוגות שמגיעים אלי נמצאים בתחילתו של תהליך הפרידה או בעיצומו. לעיתים בני הזוג מגיעים אלי ביחד לטיפול על מנת לקבל ליווי בתהליך הפרידה ולייצר קשר חדש בניהם מתוך מוכנות רגשית. הפרידה שלהם באה מתוך הסכם חברות בוגר שנועד לשמר את הקשר בינם לבין עצמם וכן לילדים.

טיפול לאחר פרידה מזוגיות - גירושין

כאשר מדובר בשלב לאחר הגירושים הטיפול נעשה יחד עם אחד מבני הזוג או עדיפות לשני בני הזוג בהנחה שיש הסכמה ביניהם. מטרת הטיפול לגרום שהפרידה תיהיה חיובית ללא חסימות. הטיפול מאפשר לטפל בחוויית הפרידה, הנטישה , פחד מבדידות, דפוסי התנהגות וחשיבה שלילית ,כעסים וחרדות .תהליך הריפוי נעשה בטיפולים המשלבים לפי הצורך דמיון מודרך הילינג תקשור וקריסטלים. בתהליך הריפוי משתחררים דפוסי התנהלות שליליים שנוצרו בזוגיות הקודמת וזאת על מנת למנוע הישנותם בזוגיות החדשה .תהליך הריפוי מייצר, בנוסף לבסיס לזוגיות אחרת, ביטחון עצמי ואהבה עצמית.
דוגמא לטיפול בבחור שהיה בתהליך גירושין שחי בשכירות בבדידות. במספר מפגשים עלה שיש לו חיבור מיוחד לבנו הקטן ושהוא טרם מצא את האישה שהוא מחפש. בטיפול התבררה התובנה שהחוויה של בחירת אשתו הייתה בחירתה של הנשמה בשביל לזכות בבנו הקטן. תובנה זו הובילה לחיפוש הסיבה לקשר עם בנו הקטן. בטיפול בשחזור גלגולים התברר שבנו הקטן היה שולייה שלו בגלגול קודם והחיבור בניהם היה דומה לקשר בין אב לבנו ושניהם מתו יחד בבית הסוהר. תהליך הריפוי איפשר למטופל להכיל את נתק הפרידה מאישתו בהבנה שהאישה שאותה הוא מחפש תתאפשר כי בנו נולד.

הטיפול בבני הזוג לאחר גירושין מורכב ממספר תתי שלבים שמטרתם ליישם פרידה חיובית ושחרור חוויות שליליות כנטישה, חרדות מקשר חדש, פחדים מבדידות וכיוצא בזה.

תת שלב טיפול בכעסים - שלב עבודה על כעסים, פחדים, אובססיביות - רגשות שבמיוחד צצים במהלך הפרידה .  לדוגמא עבודה על כעסים – בני הזוג שלא יזמו את הפרידה/גירושין חווים חוויה קשה שמייצרת התמרמרות וכעס גדול.  בני זוג אלו נדרשים ללווי רגשי וללמידה כדי להביאם להבנת התהליך בזוגיות שהוביל לפרידה.  הלמידה מאפשרת הבנה שגורמת לשחרור הכעסים ויוצרת תהליכים חדשים בחיים.
מערכת זוגית לאחר גירושים


תת שלב טיפול בתלות – בני זוג שלא מצליחים להשתחרר מבן/בת הזוג ומייצרים בו תלות דרך הילדים.
התלות מתבטאת במאבקי כוח ומאבקים כספיים שנמשכים שנים ובדרך זו משמרים קשר שהסתיים.
מציאות זו דורשת תהליך של ריפוי מתלות ומאחריות יתר על בן/בת הזוג שעזב.  הבט נוסף של תלותיות הוא פרידות חוזרות ונשנות קשר שאין בו נתק סופי ומשאיר את שני בני הזוג ללא זוגיות בפועל לאורך שנים.
תת שלב עבודה על העתיד הזוגי - יצירת התחלה וזוגיות חדשה

כיצד תראה המערכת המשפחתית לאחר הפרידה?  

בשלב זה משחררים את בן הזוג מבחינה אנרגטית במהלך טיפול על בחירות הנשמה.
כאשר שני בני הזוג מגיעים לתהליך הריפוי שזהו מצב האופטימלי שנוצר בעקבות מערכת יחסים חיובית ובוגרת .מצב שבו שני בני הזוג משלימים עם הנתק וממשיכים הלאה בחייהם. מבחינת הטיפול ההתחלה החדשה
באה לידי ביטוי לאחר עבודה משותפת של שני הצדדים על תהליך הפרידה. בתהליך הריפוי משחררים את החיבור והמחויבויות שהיו בין שני בני הזוג , שחרור תבניות התנהגותיות שפגמו בזוגיות של בני הזוג, מציאת המתנות שכל אחד מבני הזוג קיבל בזוגיות שלהם, יצירת הפרידה בניהם שבא לידי ביטוי בנתק אנרגטי בניהם מתוך הסכמה.
במידה ורק אחד מבני הזוג מגיע הטיפול יתמקד בנתק מבן הזוג , שיחרור המחויבות האישית לבן הזוג , שליחת אנרגיה חיובית לבן הזוג.  כמו כן הטיפול מסייע לבחירת ההתחלה זוגית החדשה - זימון אנרגיה זוגית חדשה, מציאת המתנות שהתקבלו מהזוגיות ושמירתם .

האם אתם נמצאים בתחילת תהליך הפרידה או בעיצומו של תהליך גירושין והמאמר משך את תשומת לבכם אזי יש בכם את היכולת לטפל בעצמכם ולאפשר לעצמכם מתנות לחיים. 

אשמח לשמוע את תגובתך למטה

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

כל מה שרציתם לדעת על סדנאות רוחניותטיפים רוחניים
סדנאות רוחניות
– למה זה כן חשוב
סדנאות רוחניות מהוות נדבך חשוב ביכולתו של האדם להטמיע את המודעות העצמית שלו ולהגיע לתובנות לאני העצמי ולילד הפנימי שלנו. סדנאות רוחניות יכולות לפתוח צוהר לעולם הרוחני ולחוש את העוצמה של הכלים הרוחניים שקיימים היום מבלי להתחייב לעולם הרוחני. סדנאות רוחניות יאפשרו לאנשים להתנסות בחוויות שונות שקשורות לרוחניות באמצעות מדריכים רוחניים. סדנאות רוחניות יכולות לשמש גם כתרפיה רוחנית חברתית כבסיס לפגישה שבועית של קבוצת אנשים שלהם מטרה משותפת. סדנאות רוחניות יכולות להוות קרש קפיצה לכניסה לעולם הרוחני לאילו שמעוניינים ללמוד וללמד רוחניות. להמשך קריאה סדנאות רוחניות...

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים