רביעי, ספטמבר 23, 2020

בס"ד

 טיפים למתקשרים רוחנים לייעוץ תקשור נכון ואמין

במאמר זה אנסה לתת טיפים למתקשרים ולעוסקים בתקשור מתוך ניסיון רב בתקשור. אני עוסקת בתקשור כעזרה וסיוע לאנשים בכל שכבות החיים ומתוך שנים של ניסיון ריכזתי כללים וטיפים חשובים למתקשירם..

להמשך קריאת המאמר על טיפים למתקשרים בנושא תקשור

abstract5

קורס תקשור טיפים חשובים למתקשרים שאני מלמדת בקורס תקשור

האזנה תקיפה

הקשבה דרוכה לכל מילה שנאמרת מהאדם שבא להתייעץ עמך. בתחילת המפגש יש להקדיש זמן קצר להכרות ראשונית כגון רישום פרטים, מהי מטרת הפגישה והסיבה/הבעיה שלשמה הוא הגיע. פעמים רבות המשפט הבא יאמר בהתרסה "זה התפקיד שלך לדעת הרי אתה מתקשר".

התשובה לשאלה זו אינה צריכה להינתן כמתקפה הגנתית אלא להסביר בסבלנות שמטרתכם היא יעוץ באמצעות תקשור שבו יתקבלו פרטים רבים אולם על מנת להתמקד בתהליך התקשור בנושאים החשובים שלשמם האדם הגיע עלינו המתקשרים לדעת את הסיבה העיקרית. לכן תהיו מאזינים תקיפים - להקשיב ולהגיב באסרטיביות, באהדה ואכפתיות.

הצבת גבולות

המתקשר חייב להציב גבולות ולהגדיר את מהות והיקף התקשור הנדרש ואינו יכול להתפזר על נושאים רבים ללא מיקוד. המתקשר חייב להגדיר מהם שלבי הפגישה, מה כולל המפגש ואיך התקשור מתבצע. על המתקשר להקפיד על כללי ההתנהגות בפגישה ושמירת מגבלת הזמן על מנת למנוע דחיית מטופלים אחרים. ישנו ערך לזמן התקשור שחייב להתבצע בזמן מוגדר.לכל מתקשר יש את אורך הזמן שהוא יכול לתקשר. חריגה מהזמן מתבטא לעיתים בחזרה על הדברים.

 רחמים עצמאיים

אדם שבא לקבל ייעוץ בתקשור לעיתים ישפוך את ליבו לקבל אהבה ורחמים מהמתקשר ואז התקשור עלול להפוך ל-"רחמנות". אנחנו המתקשרים חייבים לקבל זאת בהבנה והקשבה אבל להציב גבולות. התקשור אינו תחליף לטיפול ומטרתו הנה יעוץ והכוונה. אסור שמתקשר יפנה לרגש כי הוא עלול לסטות מהמטרה ומהמסרים שהתקבלו שלשמן הגיעו איליו.התקשור יהפוך ל-"רחמנות".

 כנות

במהלך התקשור יתקבלו מסרים מסוגים שונים. המתקשר חייב לומר את הדברים בכנות ובהתחשבות באדם שניצב מולו. המתקשר חייב לברור את מילותיו היטב וכן שיהיו ברורות ובהירות .ישנם מספר דרכים לומר דברים לא נעימים כגון מחלה צפויה אולם חייבים להוסיף לתת תקווה ולאפשר ביטחון בחייו.
למילים יש כוח רב במיוחד שהם מגיעים בעת התקשור והמתקשר חייב להיות מודע למילים ולכוחם.
המתקשר חייב לומר את האמת. אין כאן בוטות או העלבה להיפך יש מיקוד למציאות הקיימת ומציאת דרכים לפתרון. כשמתקשר יאמר את הדברים בצורה ברורה וכנה המילים ימצאו את מקומם בלב המטופל. יושרה והגינות הנם יתרון במקרה של מתקשרים ועדיפים על כל תכסיס עסקי כלשהוא.

 מניפולציות

במהלך התקשור המטופל ינסה לעיתים לעשות מניפולציות לדברים שנאמרו לו ויבין את הנאמר לפי הבנתו כי נוח לו כך. המתקשר חייב להבין ולזהות את הסיטואציה ולחזור על דבריו שיהיו ברורים שאינם משתמעים לשני פנים ושלא יוסברו בצורה אחרת ממה שהוא התכוון. לעיתים הסיבה למניפולציה של דברי המתקשר שאדם שחווה משבר יהיה קשה לו לקבל את הדברים הנכונים שנאמרו לו ולצאת מהמקום הבעייתי. הוא מפעיל הגנה של מניפולציות מילוליות ועל המתקשר לזהות זאת ולהימנע מלהיכנס לויכוחים.

 רישום עיקרי התקשור

במהלך התקשור ניתן ורצוי לרשום את הדברים שנאמרים בנקודות ולמסור לאדם שהגיע לייעוץ. המטופל נמצא לעיתים בסערת רגשות ונוטה לשכוח את העיקר של הנקודות ותפקידו של המתקשר הוא להדהד את הדברים שנאמרו מהתקשור. כאשר המתקשר מוסר את התקשור בכתב האחריות לנאמר היא של המטופל ועל המתקשר להסבירם שוב אם הדבר יידרש.

 שמירת קשר וליווי אישי

לדברים הנאמרים בתקשור קיימת תהודה שחוצה גבולות ועוברת בין אנשים. בעקבות המסרים שנאמרים בתקשור חלים שינויים באדם שנכח בפגישה. הדברים מחלחלים למטופל והמטופל במחשבתו מעבירם הלאה למצב של תכנון ועשייה וכך נוצר מעגל אנרגטי חדש של שינוי. כתוצאה מיצירת המעגל האנרגטי נפתחים וצפים מחדש מעגלים קודמים שנסגרו בכאב. לכן אני כמתקשרת בוחרת לשמור על הקשר עם אותם מטופלים,מתוך ידיעה שאוכל ללוותם ביצירת השינוי.אמירת המסרים לא מספיקה כי למתקשר יש יכולת להדהד ביטחון,מידעים חדשים ושימור השינוי בתהליך השינוי בחיי המטופל.

לדוגמא בבעיית זוגיות - זוג פרוד שאחד מבני הזוג הגיע לייעוץ בתקשור. במהלך התקשור המתקשר מזהה ומציף בעיות שהיו בקשר. הצפה זו גורמת למטופל להצפת רגשות, קשיים ,חוויות שהיו בקשר שהוא ניסה לשכוח מהם. הצפת הבעיות והקשיים יוצרת תקשורת בין בני הזוג וההדברות מביאה לסגירה חיובית של המעגל. לכן חשוב להבין את התהודה של המילים בתקשור.

 

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

לזרום עם הקיים משמעתו קבלה והבנה
module-title-icon
רוצה להרגיש אהוב - דמיין שהנך שותה כוס של אהבה
module-title-icon
להתגבר על הפחד דמיינו אותו כנקודה שחורה בים של אור

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים