חמישי, ספטמבר 24, 2020

בס"ד

ייעוץ זוגי בתקשור – דעיכת הקשר הזוגי

חוסר תקשורת בזוגיות שמוביל לקשיים בזוגיות ופרידה מזוגיות

דעיכת האהבה

אחת הסיבות להגעה לייעוץ זוגי עקב ניתוק ופרידה מקשר זוגי היא מצב של נתק רגשי או פיזי בין בני הזוג במילים אחרות תקשורת זוגית ולא חסרות דוגמאות לנתק מסוג זה:

חוסר תקשורת בין בני הזוג
חוסר במגע ומיניות בין בני הזוג
חוסר נוכחות פיזי של אחד מבני הזוג
בגידה בזוגיות

תפקידו של ייעוץ הזוגי היא להבין את התהליך כי מצבים אלו אינם מתרחשים ביום אחד והם תוצר של תהליך ארוך ש לאחר מעשה קשה להבין מתי זה קרה ואיך תחילתו של התהליך .לכן במהלך תהליך של ייעוץ זוגי בני הזוג צריכים לברר עם בינם לבין עצמם מתי התחיל תהליך הנתק ומה לדעתם היה  הגורם לכך?

חוסר בתקשורת זוגית

תקשורת זוגית מתאפיינת בהקשבה לבן/בת הזוג, הכלה של מצבים בזוגיות וקריאת שפת הגוף של בן/בת הזוג. כאשר  מופיעים אחד או יותר מהסימנים הבאים אמורה להידלק לבני הזוג נורה אדומה ורצוי שידונו בזה או שיגיעו לייעוץ זוגי:משברים בזוגיות
חוסר יכולת השיתוף וההכלה לשתף את בן /בת הזוג באירועים שהתרחשו
חוסר היכולת לקבל ביקורת
חוסר כנות בין בני זוג
כאשר קיימת תחושה שהמילים נופלות על אוזן לא קשובה
חוסר בתקשורת זוגית מובילה לניכור ולחיפוש אוזן קשבת מחוץ לתא הזוגי ולכן רצוי להתחיל תהליך של ייעוץ זוגי אם באופן אישי או שני בני הזוג.

חוסר במגע

זוגיות ללא יחסי אישות/מין היא משוואה חסרה שמתאימה יותר ליחסי ידידות .יחסי אישות נגזרים מאהבה משיכה וסיפוק . יחסי האישות הם משתנה שחייב להיות קבוע במשוואה הזוגית ובלעדיהם נוצר חוסר סיפוק שלאורך זמן מבטל את הזוגיות .חוסר במגע/יחסי אישות נובעים מסיבות רבות שחלקם ניתן לפתור בקלות וחלקם מחייבות תהליך שנעשה במהלך טיפול וייעוץ זוגי:
תחושת דחייה
חוסר סיפוק
אהבה/משיכה שנעלמה

חוסר נוכחות של אחד מבני הזוג

על מנת שהמשוואה הזוגית תתקיים ותשתפר לאורך זמן צריך את הנוכחות של שני בני הזוג בתא הזוגי והמשפחתי. נוכחות הכוונה לא רק הצד הפיזי אלא גם הצד הרגשי וכאשר אחד מבני הזוג לא נוכח משמעות הדבר שהוא לא לוקח חלק פעיל בקיום התא המשפחתי. חוסר נכוחות יכולה להיווצר מהשתעבדות לעבודה, נסיעות מרובות לחול, עבודה שמצריכה השארות ברוב ימי השבוע מחוץ לבית כבצבא. ניתן ורצוי לדבר על הסיבות ולנסות להגיע להבנות מוסכמות על 2 בני הזוג. ניתן לגשר על חלק מהדברים בעבודה מאומצת של בני הזוג וקיימים שיטות ודרכים לכך.

בגידה בנישואין

בגידה בבן/בת הזוג היא כנראה תוצאה של חוסר איזון בחיים הזוגיים. חוסר האיזון יכול להתרחש ממשבר בחייו של אחד מבני הזוג, מריחוק פיזי ורגשי מאחד מבני הזוג המוביל לחוסר תקשורת . במפגשי האימון הזוגי בן/בת הזוג שבוגדים או שבגדו מעלים חשש מגילוי עצם הבגידה לבת/בן אולם הרצון לשמר את הזוגיות למרות הבגידה מחייב כנות ויושר  .

אני נתקלת בטיפולים הזוגיים במרבית המשתנים שציינתי לעיל במשוואה הזוגית. לאורך זמן הדברים מחמירים וקשה מאוד להחזיר את הגלגל אחורה ולכן נדרשת הבנה והסכמה הדדית של שני בני הזוג להילחם על זוגיותם.
להלן מספר חלומות שבאים כאיתות אזהרה לחולם/ת על התרחקות הזוגיות שהמשכיות מצב תוביל לפרידה וגירושים. הסמלים והאיתות בחלומות נועדו להעלאות למודעות החולם שעליו להתחיל בתהליך לשיפור הזוגיות ושימורה .

חלום על חליפת בגדים שחורה וגבר זר

"חלמתי שאני מוציאה מהארון קולב עם חליפת בגדים בצבע שחור. מולי  עומד גבר שהוא לא בעלי לבוש גם בשחור שאני לא מכירה וידיו על  כתפיי"
פרוש חלום על חליפת בגדים שחורה וגבר זר - החולמת נמצאת עם גבר זר שנוגע בה ותומך בה ושניהם לבושים בשחור שמסמל על כאב וקשיים רגשיים של החולמת שקשורים בזוגיות שלה ובגבר שעדיין היא לא מכירה. החלום מסמל שחיי הנישואין והזוגיות של החולמת בקשיים והפתרון שהיא מחפשת הוא לחיות עם גבר אחר"

חלום על  תמונה ומזוודה בצבעים

"חלמתי על תמונה עם הרבה נקודות שחורות. חלמתי על מזוודה כחולה שנראית כמו אקורדיון והוצאתי מתוכה דברים ששייכים לבעלי"
 פרוש חלום על  תמונה ומזוודה בצבעים המזוודה הכחולה בחלום מסמלת התמודדות של החולמת עם עברה שקשורות לזוגיות עם בעלה. הנקודות השחורות  בתמונה מסמלות על נקודת מבט שלילית בחיים שהצבע השחור הוא השולט בחייה. החולמת לא אופטימית לשינוי חיובי ולכן קשה לה להתמודד עם עברה. החלום מאותת לחולמת שעליה לשנות את התמונה ולהפכה למציאות אחרת שונה משחור ולהיות יותר אופטימית.

חלום על האקס

"אני לא בקשר עם האקס מספר חודשים ואתמול הוא הופיע בחלום. חלמתי שאני בבית פרטי על הים עם אנשים רבים שלמדו איתי בעבר בתיכון ופוגשת ידיד טוב שלא ראיתי הרבה זמן שמחבק אותי חזק והאקס רואה אותו מחבק אותי וממשיך ללכת אבל לאחר מספר דקות הוא שולח לי sms שרשום בו ככה נתת לי ללכת? באיזה שהוא שלב כולם נעלמים ואני והוא נשארים בבית"
פרוש חלום על האקס - החלום בא לסמל לחולמת שחוסר במגע וריחוק רגשי הביאו לפרידה בינה לבין החבר הקודם והחלום מסמן שקיים פתרון להחזיר את הקשר חזרה.

 חלום על נסיעה וסטייה מהדרך

"חלמתי שאני ובן זוגי נוסעים בדרך מסוימת לסבתא שלי ז"ל והוא סוטה לדרך אחרת ואנחנו נסחפים במים עכורים ויוצאים ליבשה לאזור מיושב משרדי מדע והייטק. בהמשך ראיתי איך אנחנו נוסעים להורים שלי ונרדמים שם ואמא שלי כועסת ומעירה אותי"
פרוש חלום על נסיעה וסטייה מהדרך החלום מסמל על משבר בזוגיות והסטייה מהדרך של בן הזוג מהדרך מסמלת משבר שהוא עבר . החולמת מצליחה לזהות את המשבר שבעלה עבר ,משבר שהביא גם למשבר בזוגיות "נסחפנו למים עכורים" ומתמודדת עם המשבר ואף העזרה שקיבלה מאימא מצליחה לייצב את הזוגיות שלהם. ייצוב הזוגיות משתקף בחלום בהגעה למים נקיים.

 

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

כל מה שרציתם לדעת על סדנאות רוחניותטיפים רוחניים
סדנאות רוחניות
– למה זה כן חשוב
סדנאות רוחניות מהוות נדבך חשוב ביכולתו של האדם להטמיע את המודעות העצמית שלו ולהגיע לתובנות לאני העצמי ולילד הפנימי שלנו. סדנאות רוחניות יכולות לפתוח צוהר לעולם הרוחני ולחוש את העוצמה של הכלים הרוחניים שקיימים היום מבלי להתחייב לעולם הרוחני. סדנאות רוחניות יאפשרו לאנשים להתנסות בחוויות שונות שקשורות לרוחניות באמצעות מדריכים רוחניים. סדנאות רוחניות יכולות לשמש גם כתרפיה רוחנית חברתית כבסיס לפגישה שבועית של קבוצת אנשים שלהם מטרה משותפת. סדנאות רוחניות יכולות להוות קרש קפיצה לכניסה לעולם הרוחני לאילו שמעוניינים ללמוד וללמד רוחניות. להמשך קריאה סדנאות רוחניות...

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים