שלישי, דצמבר 01, 2020

בס"ד

 מאמר לפסח בחירה בהתחדשות רוחנית

בימים אלו שכל אחד מאיתנו צריך לבחור האם לארח או להתארח אצל מכרים ומשפחה. וכמובן אי אפשר לשכוח את הבחירה של המתנה שנביא לחג למשפחה ולחברים. השאלה החשובה האם אנו יודעים לבחור בצורה נכונה מה טוב עבורנו? להבין את כוחה פסח חלומותשל בחירה עבורנו?
כולם חשים בשינוי באוויר שנובע מהאביב וההכנות השונות לקראת הפסח. בדרך כלל ההכנות לחג מאופיינת בניקוי שאנו עושים כהכנה לחג.
האם ידעתם שגם אנו זקוקים לתהליך של התחדשות בגשמי והתחדשות רוחנית פנימית? מעין תהליך ניקוי פנימי רוחני שיעזור ויאפשר לנו לבצע את ההחלטות הנכונות ולסיים תהליכי שינוי שהתחלנו ולא סיימנו. השאלה אם אנחנו בוחרים לעשות את הצעד הנכון עבורנו ולבצע את ההתחדשות שתוביל אותנו לשינוי שבו נגשים את יעדי הנשמה שלנו?

ימים אלו לפני חג הפסח חג החרות מהווים ימים של התבוננות וניקיון פנימי. החג נועד להזכיר לכל אחד מאיתנו את החרות האישית ואת כוחה של הבחירה. כוחה של הבחירה ניתנה לאדם מרגע לידתו וישנם דוגמאות רבות כגון משה רבנו שנבחר ע"י הבורא להוציא את העם מעבדות לחופש - מחושך לאור "בחר" לשנות את חייו השקטים בבית המלוכה המצרית ולצאת אל העם. הבחירה שלו קשורה ליעדי נשמתו ומרגע יציאתו משה מקשיב לנשמתו ומתחיל את מאבקו בחושך-בפרעה. כולנו חווים את הרצון לממש משהו בתוכנו וקיים מאבק פנימי, פחד וחוסר ביטחון שלעיתים משתלטים עלינו. אנו נאבקים בין גם האור לחושך שבתוכנו.
לא חשוב באיזה תהליך התחדשות תבחרו,תהליך רוחני,תהליך של אימון אישי .הידיעה שעלינו לעבור שינוי יגרור אותנו לבצע את ההתחדשות העיקר שנבחר לבצע את התהליך שיוביל אותנו בסופו של דבר לשינוי שיהיה טוב עבורנו ויעזור לנו ליישם את יעדי הנשמה שלנו בחיים הנוכחיים. דוגמאות לתהליכי התחדשות:
טיפול/למידה רוחנית
ניקוי אנרגטיחלומות לפסח

טיפול באמצעות אבני קריסטלים
מדיטציות
השתתפות בסדנאות רוחניות
כל אלו מהווים תהליכים שיאפשר לנו לבצע התחדשות פנימית.

לפני תהליך ההתחדשות מקדים רגע הבחירה. רגע שבו אנו מבינים שחוסר השקט בתוכנו, עצבנות, עייפות, חוסר חשק, תחושת תקיעות וחסימה נובעים מעומס של חוויות ותוצרים שאינם רלוונטיים עבורנו יותר.

ההבנה מובילה להחלטה לשנות בתוכנו את אותם תוצרים לא רלוונטיים ולצאת ולהאיר לסביבה את מהותנו החדשה השינוי שבתוכנו. זהו רגע של הארה והתעצמות.
הסביבה מתחילה להכיר את החדש שבתוכנו ונאבקת בנו בלא מוכר לה כשם שמשה נאבק בפרעה.
משה אוסף את עם העבדים לאנרגיה אחת-עם ישראל כעם שמובל על ידו בשם האלוקים ושהוא חלק ממנו.
המאבק במימוש העצמי ובהגדרת האדם נועד לחזק באדם את האמונה בצרכי הנשמה שלו.
המאבק בהגדרה העצמית היא גם בסביבה שלנו. רגע הקבלה של הסביבה הוא גם רגע השינוי
רגע הגאולה הפנימית של האדם. כולנו חווים ונחווה רגעי גאולה בחיינו שאנו מכנים אותה כנקודת האורהפנימית החדשה שלך.

מהי נקודת האור החדשה שלך?

היכולת להבין את עצמת הנשמה שלך חלומות לפסח
היכולת לממש את דרכה של הנשמה באמונה בבורא
היכולת להבדיל בין אור לחושך ולבחור בנתיב הנשמה
היכולת להתחבר לאנרגיה של משה - סבלנות לסביבה, נתינה ועזרה לזולת , התנגדות לכוחות הרסניים וביטחון בבורא.

במאמר מובאים מספר חלומות שנוגעים בתהליך לחיבור לנקודת האור החדשה שבתוכנו וליכולת הבחירה.

סימבולי חג הפסח נתינה ושחרור מעבדות

אנו מצווים לתת מעצמנו לעניים ונתינה מתוך רצון היא ברכה שמזכה את הנותן עצמו בשפע. החולמת מגלה את הנתינה שבה לנזקקים ואת הרגישות לחוסר ולעוניים של אחרים. המצה היא לחם של פסח וחלוקתה לאחרים יאפשר לחולמת שפע בחייה.
חלום - "חלמתי שמבקשים ממני מצות של פסח אני מחפשת ונותנת את מה שנשאר חתיכות קטנות.והם ממש מתנפלים על חתיכות המצה"

משה רבנו

הופעת משה רבנו בחלומות מסמלת דמות אנרגטית שמלווה ומדריכה את החולם. משה מסמל לחולם את היכולת להשתנות ולהתמודד בתהליכים שמטרתם העצמה אישית ורוחנית.בחלום שלהלן משה מופיע כבסיס שעליו נשענים רבים מצדיקי העם היהודי שלמעשה שייכים לבסיס נשמתו של משה. הצדיקים נעזרים באנרגיה של משה רבנו לצורך

  • מידעים בנושא דת ואמונה שמתקבלים ומתגבשים כדרך חיים
  • חיזוק האמונה של העם בבורא כבסיס להמשכיותו של עם ישראל

חלום - "בחלומי ישבנו בעגול מס´ אנשים בעיקר גברים. התעסקנו בסוגיה בתלמוד, חזרתי ואמרתי את כוונת הסוגיה, משהו על התעקשות מסוימת בשביל דבר תורה/מצווה לשם שמיים. הרב אמר לי כל הכבוד ובזכות התשובה משה רבנו איתי,מודה לי ונותן לי מלכות -את כתר המלכות"

יציאת מצרים 

יציאת מצרים היוותה תהליך התגבשות פנימי שעם ישראל עבר כעם סגולה. העם נדרש לוותר על הרגליו והתנהלותו כקורבן בעבדות וללמוד לקבל אחריות להתנהל כעם בעל שאיפות ומטרות והוכחת העשייה ברמת הפרט והקבוצה. חלומות על יציאת מצרים מסמלים את התפתחותו האישית של החולם מאדם תלותי חסר חוט שדרה וקורבן לאדם בעל רצונות חופשיים, הגדרה עצמית ובחירה חופשית - יציאה מחושך לאור. הים שחצו בני ישראל הוא ההוכחה ש"אין דבר  העומד בפני הרצון". הים בחלום מייצג את עולם הרגשות וחצייתו מסמלת לחולם אפשרות שנפתחה לו משמים לעמוד על רגליו, להתחבר לאדמה ליציבות ובחצייתו של ים סוף העם שוחרר סופית מכבליו של פרעה.
חלום - " בחלום הים היה שקט ורגוע כשפתאום אני רואה מערבולת והים מתעוות ואז לפתע הים פשוט נחצה לשניים ממש כמו ביציאת מצרים". 

הסבר נוסף לחלום על יציאת מצרים שהוא מהווה סימבול לתהליך רוחני עוצמתי שעובר החולם שחווה את השייכות לקבוצה רוחנית שהלמידה באה להעצים את נשמתו ולממש את ייעודו. מתקן היירוט בחלום מדגיש לחולם את "הכלי" שבאמצעותו הוא עולה למימדים הגבוהים ואף חוזר לכאן ,לגשמי חזרה. 

חלום - "אני מהווה חלק מקבוצה גדולה שצועדת וכל אחד נושא את רכושו עליו. תחושה של יציאת מצרים או מסע לחיפוש עצמי. מסביבנו הנוף משתנה כל הזמן ועלינו להר כשהגעתי לפסגה ראיתי על פסגה אחרת רועה צאן לבוש כבימי התנ"ך. ירדנו מההר והמשכנו במסע והגענו למעבר שמשם היינו אמורים להיות משוגרים הביתה ע"י מתקן יירוט. דודתי,אחות אבי,יורטה ראשונה וא"כ אמי עלתה למתקן ובגלל תקלה טכנית הורידו אותה ואז הגיע תורי וכשהייתי כבר מוכנה הגיע פתאום איש מעין אחראי או מפקח ראשי והוריד אותי ולא הסכים שיירטו אותי ואז התעוררתי מאוד מוטרדת"

מעמד הר סיני

מעמד הר סיני אפשר למשה רבנו להפנים את גודל האחריות שמוטלת עליו כמורה דרך לעם ומשדך בין העם לבורא.
חלום - "חלמתי שאני רואה את מעמד הר סיני ואת כל בני ישראל ואת משה עומד עם הלוחות הברית על ההר והלוחות היו בצבע צהוב זהב זוהר במיוחד"

חלום נוסף על לוחות הברית מסמל את החיבור מחדש של העם והאמונה בבורא. בתקופת האביב בפסח עולה וצף הזיכרון הצרוב של יציאת מצרים שמחבר ומלכד מחדש את כולנו לעם אחד ומחדש בנו את האחריות האישית שלנו ולעם שלנו. 
חלום - "חלמתי כי אלוהים נגלה בפני, והוא לוקח את לוחות הברית בחזרה לשמיים. ראיתי את לוחות הברית עולים למעלה, כשצד ימין שלהם(מצוות שבין אדם למקום) מוארים באור חזק, והצד השני חשוך.
פרוש - לוחות הברית הן בסיסה של התורה ומהווים מסמך המעיד על ברית בין אלוקים לעם ישראל 

עבודת ניקוי פנימית לשם שינוי בחיים

החלום להלן מסמל את הסיבה העיקרית לבלבול שמוביל לחיפוש פנימי, חוסר איזון בחייה הנוכחיים של החולמת , שמובילה אותה לשינוי. חוסר האיזון יוצר אי התאמה אובדן שייכות וחיפוש אחר מקום חדש שיוביל לביטחון ושייכות.
החולמת נוהגת בערב פסח וסוטה מהכביש ומחפשת דרך אחרת מתאימה וחוששת מתאונה. החלום מבהיר שהחולמת מודעת לצורך בשינוי מיידי במסגרת חייה הנוכחיים. החלום בא להדגיש בפניה שעד שהיא לא תערוך עבודה פנימית ותתחיל בשינוי היא לא תצליח לחגוג את החג שלה - החרות של עצמה. 
חלום - " אני נוהגת בערב פסח ולפתע משטרה חוסמת את הכביש עקב תאונות. אני זועקת "שמע ישראל, אדוני אלוקינו אדוני אחד" ורצה לחפש את בעלי ברכבים, מרגישה הקלה כשהוא לא מעורב בתאונות. לצידי עומדים חרדים אשר כועסים שהחג עומד להתחיל והמשטרה לא משחררת את התנועה. אני אומרת להם :" לא לכעוס כי הכל מבורא עולם". הכביש נפתח ואני נוהגת בטנדר ושוב אנחנו מתעכבים בדרך לחג כי מישהו חיבל ופרק את הדלת של הטנדר. אני מכניסה את הדלת לתוך הטנדר. אני מתעוררת משינה בבית שיש בו אנשים ואני לא מזהה את הבית .אני חושבת שאני מזהה חברה , אני קוראת לה וזו לא היא. אני יוצאת מהבית ונוהגת ברכב לא שמה לב וסוטה מהכביש"

חלום על התחדשות רוחנית פנימית שמוביל לשינוי

על מנת שנוכל לממש את עצמנו ולהאיר את חיינו עלינו להיות מודעים לכלי שאוגר בתוכו את כל החוויות שאנו חווים במהלך חיינו. כלי זה הוא תת המודע שלנו שאוגר חוויות שמובילות להתנהגות שלנו בחיים. כדי שנוכל להאיר את נשמתנו עלינו לנקות את המקומות שבתוכנו שחווים כאב ,שנאה כעס ואובדן. תהליך הניקוי הפנימי מאפשר לתודעה חיובית להיכנס ולהעצים את מחשבותינו והתנהגותנו.חלומות לפסח
בחלום שלהלן החולמת מפרשת דרך חברתה את הצורך לעבור תהליך של ניקוי פנימי שיאפשר לחולמת סדר בחייה. הבית מסמל את האני הפנימי של החולמת .
חלום -
"חלמתי שבבוקר אני רואה את החברה הטובה שלי ישנה לידי ולא הבנתי מה קרה. היא קמה והחלה לשפוך מים בבית שלי, לנקות אותו עם מים/ לטהר אותו"

לסיום

רצוי מיידי פעם לבצע ניקוי רוחני פנימי.
מסביבנו קיימים האור והחושך ויש לנו את זכות הבחירה שדרך שתעזור לנו לממש את יעודה של נשמתנו בלווי אלוקים שמכוון אותנו לאור שיש בו למידה.

 

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

הצלחה בחיים מתחילה בהבנת הלקחים מהכישלונות שלי
module-title-icon
הצבת מטרות לחיי מניעות אותי ליעוד שלי
module-title-icon
הגדר לעצמך מה הייעוד שלך ורשום לעצמך משימות למימושו
module-title-icon
הדרך למימוש הייעוד ארוכה אך משביעה את הנפש

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים