שישי, יוני 18, 2021

בס"ד

איך אתם מעריכים את עצמכם?

בדקו היכן אתם נמצאים במדד הערכה העצמית

מדד הערכה עצמית רוחני – היכן אתם נמצאים בסקאלה?

בהמשך יופיעו דוגמאות ודרכי טיפול להגדלת ההערכה העצמית והביטחון העצמי.
הערכה עצמית היא אחת הנקודות החשובות באישיותנו ובנויה מקליפות שמקיפות את חיינו: עולם הרגשות ,אמונות אישיות ,מיומנויות ,יכולות, תפיסות וגישות לגבי החיים, מדד להערכה עצמית
הסביבה והאני העצמי והדרך להגשמה עצמית שנבנית מהילדות לאורך חיינו. הערכה עצמית משלבת בתוכה את הביטחון העצמי והדימוי העצמי :איך אני נתפס בעיני אחרים, הכרה ביכולות שלי ומודעות לתכונותיי

 

הערכה עצמית היא בעצם מדד חיובי או שלילי למי אני בעיני עצמי ואיך אני מקבל את מה שהחברה רואה בי והשילוב בניהם מייצר את עוצמת המדד העצמי שנקבע לאורך שנותינו באמצעות החוויות החיוביות והשליליות שחווינו מילדותינו ,ביחס שקיבלנו מהמשפחה ,מההורים, מהחברים, מהסביבה הרחוקה והקרובה .

המאמר מסביר את כוח השפעתה של הערכה העצמית שלנו והשפעתה על התנהלות חיינו. הדרך שבה האדם לומד למדוד את יכולותיו ולקבל את הביקורת מהסביבה היא זו שמייצרת את המדד שעליו כתבתי את המאמר. האבחנה שלי כמתקשרת על אומדן המדד שבה אנשים בוחנים את עצמם מתבצעת בתקשור ואף באמצעות החלומות שבהם מופיע המדד לעיתים קרובות. החלום מאפשר לי הצצה לעולמו הפנימי של החולם ובמהלך פענוח החלום אני דואגת לרפד את האדם בתובנות שיאפשרו עבורו שינוי וצמיחה בחיים

הערכה עצמית חיובית מכילה בתוכה את היכולת למדוד את היכולות האישיות באור חיובי, כלים להגשמת מטרות ,יכולת למידה וכוח הנעה "מוטיבציה " לשנויים ועמידה במשימות ואתגרים. כאשר ישנה הערכה חיובית האדם מייצר שיתופי פעולה בינו לסביבתו הקרובה והרחוקה למענו ולמען אחרים. מכאן נבנית יכולת הנתינה והקבלה .
ננתח סוגים שונים שמשפיעים על מדד ההערכה העצמית כפי שהם מופיעים בחלומות.הערכה עצמית
קבעתי מדדים שונים להתנהגויות שונות מהנמוך ביותר לגבוה ביותר...כל המדדים ניתנים לטיפול ושינוי באמצעות כלים רוחניים שניתן לקבלם בקורסים וסדנאות וכן באימון רוחני וגם באמצעות טיפולים רוחניים שיכולים לשפר מדדי ערך עצמי להגדלת הביטחון העצמי.
נתחיל במדדים החיוביים שתורמים לערך העצמי ולביטחון העצמי ונמשיך במדדים הפחות טובים שמחייבים שינוי וטיפול.

עבודה עצמית מודעת כמקור להערכה עצמית – 8 במדד העצמי
עבודה עצמית מודעת היא בסיס לחיזוק המדד של הערכה עצמית וביטחון העצמי. המודעות שלנו למדד זה מאפשר גישה לטיפולים רוחניים שמצליחים להביא לשיקוף החוויות שנחוו במהלך החיים ודרשו הבנה.
ניתן לפתח את המודעות העצמית באמצעות קורסים וסדנאות שאני מעבירה וכן בטיפולים רוחניים שמותאמים בכל מקרה ומקרה.

חלום על רופא שיניים "חלמתי שיש לי תור לרופא שיניים אבל במקום לטפל לי בשיניים הוא מטפל לי בפצעים בפנים"
פרוש חלום על תור לרופא שיניים -השיניים בחלומות מתקשרים לשינויים שהחולמת בוחרת לעשות. מודעות לשינוים מגיעה מהכרה שלה בצורך בשינוי ככלי למימוש מטרות ומביטחון עצמי. הבסיס לכך הוא הערכה עצמית חיובית של החולמת שבוחרת לעשות עבודה עצמית עם פנייה שהם המראה של עצמנו - הביטחון העצמי ועל היחסים עם הסביבה ועל כך בחרה החולמת לעבוד.

אהבה עצמית כבסיס לביטחון עצמי 9 במדד העצמי
לאהבה יש כוח חזק משפיע על קיומנו בעולם ומתוך החווית החיוביות שספגנו לאורך שנותינו למדנו להכיר באהבה העצמית שלנו את עצמנו. אהבה עצמית היא יכולת להאדיר את יכולותינו כדי לממש את עצמנו ולהגיע ליעד בהצלחה.
אני עוזרת לפתח מיומנות אלו בתהליכים שאני מעבירה לתלמידי וכן למטופלים – לטיפולים הרוחניים ישנה עוצמה אדירה לתהליך השינוי שמוביל להגדלת הביטחון העצמי.
חלום על תספורת "חלמתי שראיתי את עצמי יותר יפה מהרגיל
הסתפרתי קארה והאיפור היה מדהים. ראיתי בחורה אחרת ואהבתי את האיפור שלה בעיניים ורציתי גם אבל זה לא היה דחוף לי לשנות כי ראיתי את איך נראיתי מרחוק והייתי הרבה יותר יפה."
פרוש חלום על תספורת ואיפור - שיער בחלום משקף את הכוח הפנימי של החולם. הכוח הפנימי משלב ביטחון העצמי ואהבה עצמית ואלו מאפשרים הנעה בחיים . החולמת מודעת לעצמה ואוהבת את עצמה ואלו מאפשרים לה לייצר שינויים בחייה

שיתוף פעולה עם הסביבה כאמצעי להגדרה עצמית 7 במדד העצמי
כאשר יש ביטחון עצמי והכרה עצמית האדם שואף להגדיר את הטריטוריה שלו ולקבל הערכה ואהבה מהסביבה. כוח תגובתה של הסביבה בונה את המשכו של הביטחון העצמי ועמידה ביעדים.
תהליך רוחני מדהים שניתן להגדרה באמצעות סדרת טיפולים.
חלום על בושם "חלמתי שבמקום העבודה החדש שלי שמתי מלא בושם שהוא גם של גברים וגם של נשים"
פרוש חלום על בושם - הבושם מפיץ ריח ואנרגיה חיובית . החולמת מתארת את הדרך שבה היא משתפת פעולה עם סביבתה החדשה וזאת באמצעות שיקוף האנרגיה החיובית שלה.

נתינה וקבלה - 10 במדד העצמי
נתינה היא יכולת אקטיבית שנמדדת בסוף התהליך ברגשותיו של האדם - סיפוק עצמי והרחבת האנרגיה בלב. בנתינה יש את הרצון של האדם לתת מעצמו לזולת ללא כוונה להרוויח מכך תועלת כלשהי. יכולת הנתינה מתאפשרת כאשר האדם חש שהמדד האישי מלא ובעקבות כך הוא פנוי לאחר. הנתינה מופעלת מצ'קרת הלב שהיא אחת מתוך 7 נקודות אנרגטיות שפועלות בגופנו. הקבלה היא יכולת פסיבית שבה על האדם להסכים לשתף פעולה עם הצד הנותן ולהכיל "אנרגיה" של האחר.

חלום על אונס חלמתי "שאני הולכת ברחוב ורואה 3 ילדים מרביצים לאיש עם קביים. רצתי לעזור לו וצעקתי ואיימתי על הילדים. האיש מודה לי ואני ממשיכה ללכת. אני מגיעה לקניון ולפתע אני מרגישה פחד שמישהו עוקב אחריי ואז אני רואה את אותו איש אונס אותי. את האונס עצמו לא ראיתי אני פשוט זוכרת שאני חושבת לעצמי בראש בחלום כמה אני מפחדת בו וכמה הוא פגע בי"

פרוש חלום על אונס - החלום מסמן לחולמת את חוסר האיזון הפנימי שלה בין הנתינה והקבלה לאחר. הנתינה שלה לאיש עם הקביים מראה על המסירות הרבה לבעיות של אחרים, היא מביאה מעצמה הרבה אך לא מסוגלת לקבל חזרה. הקושי לקבל חזרה משתקף בחלום כאונס .כדי לאזן את הנתינה עלינו לדעת גם לקבל מהאחר .הנתינה והקבלה מרחיבות את האנרגיה בתוכנו.

מצד שני ישנם דברים שפוגעים במדד ההערכה העצמית שמחייבים טיפול תוך למידה עצמית.

התנהגות מתוך תחושת קורבנות – מדד שמחייב שינוי התייחסות וטיפול -  2 במדד העצמי
הערכה עצמית שלילית
נובעת משיפוטיות יתרה של הסביבה ומכאן של האדם את עצמו. שיפוטיות יתרה יכולה לגרור להרס עצמי, שינאה עצמית וחוסר קבלה עצמית, התנהגות כקורבן והישגים נמוכים.
תחושת הקורבן הינה שיקוף עצמי נמוך לסביבה שמאפשרת לה לזלזל ולא לאפשר לאדם לקחת אחריות כאשר התוצאה הסופית היא פגיעה, תחושת נחיתות ,נתינה ללא גבולות ותגובות שליליות על המתרחש סביבו: "אכלו לי", " שתו לי"

חלום על הוצאה להורג "חלמתי שאני מוצאת להורג ושאלתי את האישה שמזריקה את החומר אם זה כואב והיא אמרה שמתפוצץ משהו בבטן באזור השחלות אני מסתובבת בחדר עם החומר בכסא גלגלים. אני רואה שלאחיי כואב ממצבי. אני מורידה את הצמידים ונותנת לאחותי הקטנה ומבקשת שישמרו על הילדים, ועל קשר בניהם ולא לריב. ידיי פשוקות לפנים ואומרת פסוק מהתורה והזמן עובר וכלום לא קורה לי ואני מבינה שניצלתי בגלל שהתפללתי . אחר כך שוב אני אמורה לצאת להורג ומבקשת משכן שלי להתקשר למישהו שאולי יש לו קשרים במעבדה ברחובות שינסו לבטל את הגזרה ושואלים אותי אם יש עוד מישהו שאני רוצה להיפרד ממנו ואני אומרת חברה שלי ומנסה להתקשר אליה ולא מצליחה וצר לי שלא אוכל להיפרד ממנה. בחלום ,אני לא מפחדת מההוצאה להורג כי אני מבינה שיהיה בסדר. פה או שם זה לא משנה לי גם האחים שלי מקבלים את זה בהבנה למרות שמלווים אותי ועצובים"

פרוש חלום על הוצאה להורג -  החלום מתחבר לחוויית המוות בחייה הקודמים של החולמת שמשפיעה על ההתנהגות שלה בחיים העכשוויים. נקודת החיבור בין העבר להווה היא התיקון שהחולמת מיועדת  לעשות עם חייה. בחוויית המוות, בהוצאה להורג בגלגול הקודם, משתקף בהתנהלותה דפוס "הקורבן".תיקון חווית המוות כטיפול יעזור לחולמת בהתנהלות לא תקינה זו.
ניתן לעשות זאת בטיפול בשחזור גלגולים ובסדרת שחזור החיים – סדרת טיפולים מיוחדת של 5 מפגשים.

המלצות מה לעשות
לרשום מהם הציפיות שלי מעצמי ולפרק אותם לשלבים כך שיאפשרו לי למצות את השאיפות והיעדים. ברגע שאגיע ליעד ואעמוד בציפיות אשדר לסביבה הקרובה שימחה וסיפוק וזו תגיב בהתאם.מדד להערכה עצמית
עלי לבקש פידבק חיובי מהסביבה הקרובה ,זה יכול להיות בכל פעם אדם אחר והבחירה תהיה שקולה כבפירוק היעדים.

הרס עצמי-פגיעה בבריאות – מדד שמחייב שינוי וטיפול 1 במדד העצמי
חלום על כבש "חלמתי על חצי כבש שיש לו רק מחצית מהאיברים הפנימים"
פרוש חלום על כבש - כבש חיה שנועדה לקורבן בזמנים קודמים ואפילו כיום במקומות מסוימים בעולם. החלום משקף ידיעה פנימית של החולמת שלא מכירה את עצמה כאדם בעל בחירה ושליטה בחייה אלא כחיה  שנשלטת על ידי אחרים ושהפגיעה בה היא מקובלת ומותרת. האברים הפנימיים היא הפנמת הידיעה והנזק שזה גורם לבריאותה . ניתן לשפר את תחושת הקורבן ולהעלאות את המודעות העצמית באמצעות סדרת טיפולים רוחניים שנבנית בהתאם למקרה המיוחד של כל אחד ואחת.

"חולם יומיים ברציפות חלום שאני הולך למשחטה עם חבר לקנות עגל וששחטו את העגל ראיתי המון דם והחשבון יצא גבוה וויתרתי על חלק מסוים של הבשר. בחלום אחר ראיתי שחיטה של כבש וקניתי אותו"
פרוש חלום על משחטה ושחיטה עגל וכבש - השחיטה בזמנו נועדה כתהליך מתנה לאלוקים באמצעות הקרבת הקורבן, כאשר הכוהן קיבל מתוך השחיטה חלק. החולמת מודעת לכך שנוצלה ע"י אדם אחר ולא הייתה לה יכולת הבחירה ועל כך שילמה מחיר בחייה שמתבטא בחלום בוויתור על חלק מהבשר.

המלצות מה לעשות
הרס עצמי מהווה פסיביות מוחלטת שלי כלפי עצמי וויתור מראש על אפשרויות. קיים מאבק פנימי ואפילו אמירה בקול לסביבה הקרובה ובסופו של דבר האדם בוחר לוותר מכוחו של הרגל.
הפתרון הוא להכין סדרת משפטים שהאדם יואמר לעצמו בשלב המאבק הפנימי עם עצמו. לבקש מאדם שקרוב אליו שיזכיר לו כמה הוא מוצלח וכמה הוא מסוגל להצליח במשימה שעומדת לפניו.

חוסר יכולת לקבל ולהכיר בהצלחה האישית מדד שמחייב טיפול – 4 במדד העצמי
חלום על בן שגוסס
"חלמתי חלום כל כך מציאותי שבו אני רואה את בני גוסס במיטה בבה"ח ואני עומדת לצידו! ראיתי כי בני מת ואני לוקחת אותו ועולה על הר גבוה מאוד (פשוט ראיתי את עצמי עולה ממש כמו בסיפור של מגדל בבל ממש נוגעת בשמיים) ואז אני מניחה את בני על קודקוד ההר ויורדת והנשרים חגים סביבו וממש נוברים בו . כנראה צרחתי ובכיתי בחלום כי בעלי העיר אותי ולקח לי הרבה זמן להירגע"

פרוש חלום על בן שגוסס - חלום קשה שבא מהכרה של החולמת על המחיר שהיא משלמת על הצלחתה בחיים  -נוגעת בשמים. החלום מייצג את תחושת האשמה והקורבנות של בנך על הצלחתך.

המלצות מה לעשות
מדד שמתאים לאנשים מצליחנים "וורקואוליסטיים" שמקריבים את חייהם האישים על קרנה של העבודה במחיר של ויתור על זוגיות ,משפחה ,חיי משפחה. הפתרון המעשי הוא למלא את יומן העבודה עד לשעה ריאלית באופן שיטתי. לדוגמא אם סיום העבודה היה ללא מגבלה של שעות לאחר השינוי יש לסיים את יום עבודה בשש וליידע את הסובבים לא לתאם פגישות /ישיבות מעבר לשעה 6 בערב .

חוסר ביטחון עצמי – מדד שמחייב טיפול – 3 במדד העצמי
ביטחון עצמי ירוד משפיע על הבחירות שלנו בחיים ובהסתפקות במועט והתחושה המובילה שלא מגיע לנו להשיג דברים שאנחנו מאוד רוצים בחיים - חוסר ביטחון מוביל לנתינה מוגזמת ולביטול עצמי .הערכה עצמית בעיני אחרים

חלום על שיער דליל קירח "חלמתי שאני מגיעה לגיסתי ואני בהלם כי לאחת הבנות שלה יש שיער דליל כמעט קירח וחשבתי שהיא דומה לאמא שלה וגם את החבר של האם שהיה הרבה יותר מבוגר ממנה וקרוב לגילו של אביה "

פרוש חלום על שיער דליל קירח - החלום משקף את חוסר ביטחון וביטול עצמי של גיסתה המשתקף בחלום בשיער דליל ובבחירה בבן זוג מבוגר מאוד לגילה. שיער מסמל כוח הפנימי של החולם ולכן חוסר בשיער מייצג את ההיפך.

המלצות מה לעשות
הסתפקות במועט מתבטא בכל תחום בחיים בזוגיות ,בעבודה וביחסי החברות - להיות מסופק מכלום ולתת לאחר מעבר למצופה. הטיפול יתחיל שנבקש לקבל ערך מוסף בכל פעם מאנשים הקשורים למעגלי החיים השונים משפחה, עבודה וחברים. לדוגמא בעבודה לקבל העלאה בשכר.

נתינה כצורך להיות מקובלת בסביבה – מדד שמחייב טיפול 5 במדד העצמי
נתינה חייבת להיות מאוזנת ולהתחשב בחיינו האישיים. כאשר נתינה הופכת מוגזמת וברורה מאליה אנו הופכים להיות כלי שרת לאחרים ובמילים אחרות מנוצלים. הנותן מתוך ניצול חש זאת מודע לכך אך הוא אינו יכול או יודע כיצד לעצור את מעגל הנתינה . טיפול בצ'קרת הלב ובחוויות הילדות יאפשרו איזון פנימי ,הגדרת גבולות ונתק מסביבת אנשים מנצלת.

חלום על אדם צלוב – "חלמתי על אדם צלוב, מעולף וכמעט מת סבל מאוד"

פרוש חלום על אדם צלוב - הדמות הצלובה מסמלת לחולמת שהיא רואה את עצמה מיוסרת וסובלת למען האחר. האם מטרת הנתינה היא לשם סבל ? הנתינה צריכה להרחיב את לב המקבל והנותן ונתינה מתוך כאב וסבל משמעו ניצול האחר את הנותן, וויתור הנותן על חייו. טיפול בתחושת הקורבן מקורה לא רק בילדות אלא גם בגלגולים אחרים שמשפיעים על התנהגותו של האדם ומייצרים את חוסר האיזון בנתינה ובקבלה .

המלצות מה לעשות
נתינה צריכה להיות שקולה מול קבלה.
הפתרון שלפני כל רצון לתת כל דבר מעצמי אם זה כסף או זמן או כל דבר אחר עלי לחשוב על המחיר שאנשים יקרים לי משלמים ואז לתת הכל המידה הראויה וללמוד לקבל חזרה.

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

לזרום עם הקיים משמעתו קבלה והבנה
module-title-icon
רוצה להרגיש אהוב - דמיין שהנך שותה כוס של אהבה
module-title-icon
להתגבר על הפחד דמיינו אותו כנקודה שחורה בים של אור

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים