שבת, מאי 30, 2020

בס"ד

השתקפות בעיות רגשיות שלנו בחלומות 

המאמר יעסוק במסרים שמופיעים בחלומות שמסמלים משברים בחיינו

חלומות על משברים בחייםמשברים בחיים מטרתם ללמדנו כיצד לסיים תהליכים חברתיים ומצבים שאינם משרתים אותנו יותר. אנו חיים בתוך מעגלי חיים שונים ורגעיים שאינם יכולים להיות לנצח ולשם כך אם אנו רוצים להיכנס למעגלי חיים חדשים עלינו ללמוד להתנתק ולשחרר מעגלים ישנים מחיינו.
ברגעי משבר שונים בחיינו תת המודע שלנו יודע לאותת לנו באמצעות חלומות שעלינו לטפל בעצמינו לפני שמצבינו עלול להחמיר.
תת המודע משתקף בחלומות ומעלה לתודעה באמצעות סמלים, סוגים שונים של משברים, בעיות רגשיות ו/או תקופת דכדוך שעלינו לדעת להתמודד עמם הן בהתמודדות אישית והן באמצעות פנייה לגורם שיעזור לנו להתמודד עם הסערות הרגשיות שחלות בחיינו.

 

האם שמתם לב אילו סמלים מופיעים בחלומות בתקופות משבר בחייכם?

מתברר שבתקופות משבר מופיעה קבוצת סמלים חשובה שמשותפת לרבים מאתנו ומהווה סמל אזהרה לחולם על מנת לעודדו לטפל במצבים הרגשיים שלו ולא להתעלם מהם. תת המודע שלנו יודע לאותת לנו כאשר אנו מגיעים לשפל אנרגטי ורגשי שעלול להוביל אנשים למעשים חסרי אחריות שאין חזרה מהם.
כאשר אני נתקלת בחלומות מסוג זה אני מפנה את תשומת לבו של החולם לבדוק ולטפל בעצמו. מניסיוני סדרת שיחות ו/או סדרת טיפולים אנרגטיים מביאים לאיזון וליכולת אישית להבין את התהליכים שהתרחשו בחייו של החולם ולהכיל את המשבר ומשם לקבל כלים להתמודד עימו.

הסמלים בחלומות שמבטאים משברים בחיים

חלום על טביעה בים, חלום על כניסה לכלא ,חלומות שאנו חיים בתוך בועה, חלומות על התנפצות חלונות הבית, חלום על מוות מרעידת אדמה, חלומות על התפוררות השיניים, חלום על נפילת קירות בית, חלום על תאונה, חלום על נפילה מגובה רב וכיוצא בזה.

החלומות להלן מסמלים משברים שונים שאנשים חווים בחייהם. בחלק מהחלומות הבנת המסר מתקיימת בדיעבד ובחלק אחר מהחלומות מתקבל הפתרון למשבר שמגיע ממדריך ישות אור או באמצעות הנשמה הגבוהה של החולם.חלומות על משמברים בחיים - חלומות שמופיעים בעת משבר

משברים בעקבות פרידה מזוגיות או חשש מפרידה

אנשים שונים מקבלים את תהליך הפרידה מקשר זוגי בצורה שונה חלקם לומד להתגבר ולחלק אחר לוקח זמן רב לקבל את המצב שלאחר ההתנתקות מהקשר הזוגי. החלק שמתקשה להתרגל לסיום הקשר הזוגי נכנס למשברים מאחר שהפרידה נתפסת עבורו כנטישה. הנטישה מהווה חוויה שיוצרת חרדה שמובילה למצוקה רגשית ומשם למחלות פיזיולוגיות ומצבי דיכאון. קיים גם צורך לראות את בן הזוג שמתבטא לרוב בהטרדת בן/בת הזוג. הביטוי בחלומות לחרדת הנטישה ועוצמת הדיכאון באה לידי ביטוי בסמלים הללו: שבירת הטבעת והתרסקות התקרה.

חלום על טבעת שבורה – חלומות על טבעת שבורה" בחלום טבעת הנישואין שלי שבורה וחלק נפל לרצפה הרמתי והחזרתי למקום ומצפה שזה יתחבר בחזרהלמרות שאני מבינה שזה לא הגיוני. במציאות אני פרודה מבעלי כבר חצי שנה"
פרוש חלום על טבעת שבורה -טבעת הנישואין בחלום היא סימבול לזוגיות של החולמת עם בעלה. המסר לחולמת שהיא מודעת שהבעיות בזוגיות יביאו לפירוקה אך לא יוזמת התמודדות עם הבעיה.

חלום על נטישה– חלומות על חרדת נטישה בזוגיות

חלום על פציעה ואשפוז בבית חולים - חלומות על משברים ונטישה של בן זוג "חלום שחלמתי לאחר שנפרדתי מהחבר שלי. בחלום אני שוכבת פצועה בבית חולים ולידי בן זוג חדש שאני לא מכירה והאקס שלי מגיע לביקור. האקס והחבר החדש שלי מדברים ביניהם והחבר שלי אומר לאקס שלי שהוא עוזב אותי כי בכל פעם שהאקס מתקשר אני שמחה ומאושרת והוא מבין שאני לא מאושרת איתו ולא אוהבת אותו באותה מידה. הוא מבקש מהאקס לשמור עלי כי הוא אוהב אותי. החבר יוצא מהחדר והאקס אומר לי שהפעם הוא מבטיח להישאר"
פרוש חלום על משבר ונטישה של בן זוג - החולמת מתארת את המשבר הנטישה והפרידה שחוותה מהחבר בתור פציעה ואשפוז בבית חולים. החולמת פותרת את חווית הנטישה באמצעות שיחה בין האקס לחבר דמיוני שבסופה האקס בוחר לשוב ולהישאר עימה. החלום מסמל על חוסר יכולץ של החולמת להתמודד ועל צורך בקבלת עזרה וטיפול כדי למנוע "אשפוז בבית חולים".

חלומות על אובדן עגיל יהלום – חלומות על פחד מנטישה של בעל "אני חולמת בתדירות דיי גבוהה שבעלי היקר עוזב אותי וחולמת חוויה של נטישה כל פעם בצורה אחרת. במציאות נשואה כחצי שנה ואנו מאוד מאושרים יחד. לקח לשנינו הרבה זמן למצוא אחד את השני במיוחד שבעבר הייתי מאורסת לבחור שהחליט לסיים את הקשר בינינו זמן קצר לפני חתונה. בחלום האחרון איבדתי עגיל יהלום שבעלי קנה לי ולאחר חיפוש מצאתי אותו וטבעת האירוסין שלי הייתה עקומה שבכוונתי לתקן אותה"חלומות על אובדן ושבירה
פרוש חלומות על אובדן עגיל וטבעת אירוסין עקומה החולמת מודעת למקור של חרדת הנטישה שמלווה אותה בעקבות ביטול חתונתה בעבר. בחלום ישנם שני סמלים שקשורים לזוגיות - עגיל וטבעת עקומה. עגילים בחלומות משקפים זוגיות ואובדן עגיל אחד בחלום מעיד על הפחד לאבד את בעלה. הטבעת העקומה מסמלת בחלום שהפחד מפרידה  גורמים לחולמת להתנהגויות כמו חוסר פתיחות לבעלה, התכנסות בעצמה , יצירת בסיס "עקום בזוגיות" שידרוש בעתיד תיקון. המסר לחולמת לטפל בבעיות אלו.

חלום על כלא – חלומות על בית סוהר "חלמתי שאני הולכת לבית הסוהר ומבקשת לראות את הדפים שיש בתיק של האקס שלי, הסוהרת מחפשת ומוצאת דפים שנתנו לו שיהיו איתו בתא. בדפים יש קישקושים וציורים שלו. בחלום  אני מגלה שהוא כתב מכתבים ושירים עלי ועל עוד בח בזמן שישב בכלא"
פרוש חלום כל בית סוהר – חלום על כלא  - החלום על בית הסוהר נחלם דווקא ע"י בת הזוג שבחלום האקס שלה יושב בבית סוהר שמסמל חווית בדידות ונטישה שהאקס חווה עקב הפרידה כי הוא מצליח להתנתק ממנה ומחברות אחרות. ד התנהגותי חוזר של האקס במערכות יחסים שלאחר ניתוק הקשר הזוגי הוא נוטה לדיכאון ולהתבודדות. המסר בחלום שהאקס צריך לטפל בדפוס התנהגותי זה.

חלום על אקס שנועל בבית את בת זוגתו  " הייתי בזוגיות כשנה ונפרדתי לפני שבוע. חלמתי שאני פוגשת את האקס שלי והוא מפחד לגעת בי ונועל אותי בבית שלו"
פרוש החלום על אקס שנועל בבית את בת זוגתו החלום משקף את מצבו הרגשי של האקס בעקבות הפרידה. חוסר היכולת של האקס לקבל את הפרידה מהזוגיות מוביל לפחדים. בחלום נעילת בת זוגתו בביתו מסמלת את ליבו. נעילה שלא מאפשרת לאקס להתקדם בחייו ולהשתחרר מאהבתו לחולמת. החלום מסמל שהאקס צריך למצוא את הדרך לטפל בפחד ולשחרר אהבה שהסתיימה.

חלום על עירום "לאחרונה יש לי חלומות חוזרים על עצמי שאני עומדת מול האקס שלי עירומה ולאחר מכן הוא עוזב ומשאיר אותי במצבי זה."
פרוש חלום על עירום - העירום בחלום מסמל על חוסר הגנה ורגישות יתר של החולמת מול האקס. הרגישות מסירה מעליה הגנות שהיא מנסה לבנות מול האקס. רגישות זו תתבטא בהטרדות ובניסיונות לחזור לקשר הזוגי .מצב שיוביל ליצירת מערכת מתישה לשני בני הזוג בגלל חוסר היכולת של החולמת להתנתק מהאקס. המסר בחלום שעל החולמת לקבל כלים רגישיים להתנתקות מהאקס .

חלום על בעל ערום באמבטיה -  "חלמתי שאני נכנסת לחדר האמבטיה ורואה את בעלי ובחורה שאני לא מכירה, ערומים,  ללא קשר רומנטי הם רק דיברו. בעלי לא הבין למה אני מופתעת ומתעצבנת ולבסוף הם יצאו מהאמבטיה עירומים התנגבו והמשיכו לדבר כרגיל וממש התעצבנתי ויצאתי"
פרוש חלום על בעל ערום באמבטיה - החולמת משקפת בחלום משבר בינה לבין בעלה ופחד מפני גירושין ופרידה. המשבר נובע מחוסר שיתוף וחברות בניהם מה שעלול להוביל שאחד מהם או שניהם יחפשו קשר חדש. בעלה של החולמת לא מבין את כעסה בחלום והמסר לחולמת שיש ביכולתה להציל את נשואיה באם תדע "לדבר בשקיפות" עם בעלה.

חלום על תקרה שנופלת  "חלמתי שבזמן השינה חלק מתקרת הגבס נופלת ואנחנו עוברים לישון בחלק אחר של הבית והתקרה ממשיכה ליפול אבל לא קורה לנו כלום. אני בוכה כי לקח לנו שלוש שנים לבנות את הבית. בעלי נשבר, כועס ולוקח את זה קשה הוא עוזב את המקום"
פרוש חלום על תקרה שנופלת - החלום מסמל על משבר חזק שהחולמת ובעלה חווים בזוגיות. החלום מראה את הקשיים שעברו בני הזוג בעבר עד שהצליחו להגיע לשלב זה בחייהם. התרסקות התקרה מסמלת משבר זוגי שעלול להוביל להתמוטטות של אחד מבני הזוג.

חלום על תספורת/חלום על שיער קצר/חלום על שיער דליל

חלום על שיער מחבר לכוחותיו של החולם ולעוצמות הרגשיים שלו. כאשר החלום עוסק באיבוד שיער או תספורת הדבר מסמל על אובדן כוח ו/או כניסה למצב של דיכאון ,חוסר מסוגלות לבצע את משימות שביצע כיום ותחושת כישלון.
בדרך כלל במציאות לחולמים אין בעייה עם שיער כך שהחלום מתריע לחולם על כניסה למציאות שלילית בעתיד.חלומות על תספרות נשירת שיער

חלום על נשירת שיער - חלמתי שאני מברישה את השיער עם האצבעות ובכל פעם שאני מעבירה את האצבעות נושרות לי שערות ונוצרו לי קרחות במספר מקומות כולל קבוצה רבה של שיער מהשורש. לציין כי אני אחרי לידה"
פרוש חלום על נשירת שיער נשירת שיער בחלום בצורה מוגזמת ואפילו התקרחות מסמלת על הידרדרות רגשית של החולם עד לכניסה לדיכאון החלום מרמז על חשש מפני דיכאון אחרי לידה

חלום על גזירת שיער "חלמתי שבעלה של חברתי לשעבר גוזר את קצוות השיער שלי עם מספרים וחברתי הסתכלה"
פרוש חלום על גזירת שיער תספורת ללא רצון החולם מסמל על מצב רגשי ירוד שמוביל לשליטה על חייו של החולם בידי אנשים אחרים - החלום מאותת לחולמת שחייה מנוהלים על ידי אחרים.

חלום על קרחת "חלמתי שהסתכלתי במראה וראיתי שהתקרחתי ולא האמנתי ושאלתי חברה שסיפרה לי שהנשירה של שיערי התרחשה ממזמן"
פרוש חלום על קרחת החלום מסמלת שהחולמת חייה בהכחשה לגבי מצבה הרגשי. ההתקרחות מסמלת על מצוקה רגשית גדולה והכחשתה. לאחר שיתוף חברה במצוקותיה היא הבינה שהיא במצב זה מזה זמן מה ועליה לעשות משהו בנדון"

אובדן דם בחלומות

הדם הוא אנרגית החיים של האדם שמוביל חמצן לתאים ואובדנו בחלום מסמל על חוסר יציבות פיזית עד נפשית .

חלום על דם שנוזל "חלמתי שאני עם דם שנוזל וצמר גפן שסופג את הדם והרגשתי מצוקה גדולה ופחד בחלום"
פרוש חלום על דם שנוזל אובדן הדם בחלום מסמל על אובדן יכולת וכוחות נפשיים של החולמת. המסר בחלום עבורה לבדוק מה גורם למצב זה ולטפל בכך.

חלום על הקאה של דם "חלמתי שאני מקיאה דם ויורקת דם "
פרוש חלום על הקאה של דםבחלום ישנם 2 אלמנטים ירידת דם והקאה. שניהם מסמלים על קושי רגשי שהחולמת מנסה להתמודד עמו אך לא מצליחה ובעצם מאבדת את "דמה" את כוחה ויכולותיה.

חלומות על בניין שנפל/תקרה שנפלה

כאשר יסודות הבניין נופלים או מתרסקים הדבר מסמל על התמוטטות נפשית של החולם.

חלום על מלחמה ובניין שנפגע "חלמתי שיש מלחמה וכל הבניין שלנו נפגע ומתרסק וראיתי את עצמי מתה מתחת להריסות"
פרוש חלום על מלחמה ובניין שנפגע  הבניין בחלום מסמל את תהליך בניית חייה של החולמת. תהליך שהופסק בגלל מאבקים שהיא ניהלה ואף נפגעה מכך "מתה". המוות בחלום מסמל על פגיעה רגשית התמוטטות ודיכאון.

חלום על בית שמתמוטט " עמדתי על גשר ומרחוק ראיתי את בית ילדותי ולפתע אני רואה את הבית מתמוטט והבנתי שכל משפחתי נמצאת שם ובגלל המרחק הפיזי לא מתאפשר לי לעשות דבר. קמתי מזועזעת מהחלום מאחר ואחותי נפטרה"
פרוש חלום על בית שמתמוטט - החולמת פורשת את חייה וצופה במהלך שמתרחש שבמציאות זה מות אחותה. התרסקות הבית מסמלת הרס הזוגיות של הוריה וההשפעה על משפחתה ועליה .החלום מרמז על קשיים רגשיים שהחולמת עתידה להתמודד עימם.

לפורום החלומות - מוביל באינטרנט
תנו למלכת החלומות באינטרנט לפתור לך את החלום

רוצים לקבל חינם מדריך לאיזון רוחני ומדיטציה
הירשמו חינם למגזין עושים טוב לנשמה <<---הרשמה
והמגזין ישלח אליכם באימייל חזרה

 

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

השמחה שתצא ממך תדביק אחרים ותיצור מעגל של שימחה
module-title-icon
לחיות בשמחה הנו לקום כל בוקר לקראת הלא נודע בחיוך
module-title-icon
לחיות באמונה בשינוי הוא קבלת הלא נודע כיד המכוונת אותי כל מקום שאלך
module-title-icon
אהבה עצמית היא היכולת לאהוב גם את הכישלונות וגם את ההצלחות

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים