חמישי, פברואר 27, 2020

בס"ד

מאמר פירוש חלומות ומשמעותם של הופעות דמויות מהמקרא בחלומות

הופעת דמויות מהמקרא כגון דוד המלך, נביאים ומלכים בחלומות יש סימבוליות רבה וסיבתיות.הופעתם בחלום באה לרמז על עליה רוחנית,לווי רוחני,חיזוק באמונה,גאולת

הופעת דמיות המקרא בחלומות

היחיד-שינוי חיובי בחייו של החולם,גאולת הכלל,סיפוק עצמי . מה הסיבה להופעת דמיות מהמקרא בחלומות?
במאמר אתייחס לאזכורים של ממצאים אשר מקורם בזיכרון הנשמתי של החולם ובקשר הסימבולי בין החלום לחולם.

הופעת דוד המלך בחלומות
דוד היה מלכה השני של מלכות יהודה וישראל ,שאיחד את שני חלקי העם תחת שלטון אחד עד לחורבן בית ראשון. המסורת היהודית מצביע על דויד כמחבר ספר תהילים וכסמל הגאולה העתידית כי מזרעו יבוא המשיח. הופעתו של דויד בחלום מעידה על אמונתו של החולם ,על הגאולה הקרבה, על מהותו וגורלו של עם ישראל ועל חיבור החולם לרוחניות ולעשייה רוחנית כריפוי ותקשור.
חלום –
" חלמתי שאני מטייל בשדה פתוח ופתאום הופיעה דמות גברית יושבת על סלע. הוא התחיל לדבר ואמר לי שבכוח האמונה אפשר לעשות הכל. שאלתי מי אתה מאיפה אתה יודע? הוא ענה שהוא דוד המלך ומרועה צאן פשוט ובעזרת אמונה ורצון הוא הגיע למעמדו כמלך. בסוף המפגש הוא אמר שאני יכול להצליח בהכל – ברצוני לציין שאני חילוני" הופעת דמיות מהמקרא בחלומות
פירוש –
קיים שורש אחיד לעם ישראל למרות החלוקה בתוכנו של חילוניים, מסורתיים, חרדים ברסלבים ועוד. ההגדרה כחילוני הנה כלפי חוץ כי נשמתו חשה ורוצה אחרת. לכן הופעת דוד המלך מסמלת לחולם את המחלוקת הפנימית שלו בנוגע לנשמתו. המסר בחלום שאם ינסה להבין את האמונה הוא יוכל ללמוד ולהגיע להישגים שונים בחייו שיספקו אותו ואת נשמתו.

חלום – "בתי חלמה שהיא עולה להר עם קבוצת אנשים ובניהם שני ילדים חרדים אחד כבן-4 והשני כבן- 13 ,שמן ג'ינג'י שמישהו נושא אותו על הכתפיים למרות שהוא כבד מאד בהמשך הילד נופל מידיו לתהום בתי מאד מודאגת ובודקת מה קרה לילד היא רואה שהוא נפגע קלות ברגל ושואלת אותו איך הרגיש בנפילה. הוא אומר שבדרך עזרה לו אבישג השונמית עם מטאטא ביד ופינתה את הדרך. למטה תפס אותו דוד המלך ואמר לו שהילד צריך להכין את גן עדן ובתי התעוררה בתחושה טובה"
פירוש – בחלום מופיעות 2 דמויות מהמקרא - אבישג השונמית ודוד המלך. בחלום דוד נושא את הילד הצעיר על כתפיו שמסמל את שלמה שזכה לאחר מות דוד להיות מלך ישראל ויהודה. החלום עוסק בהכנות של שלמה המלך למלכותו. המסר בחלום הוא לעם ישראל ולא לחולם ומדבר על ההכנות לבואו של המשיח מזרע בן דוד ועל דרך החינוך בעם ישראל.

חלום – "חלמתי שדוד המלך דבר איתי ונתן לי במתנה את מגן דוד"
פירוש – מגן דוד הייתה צורה שלפי המסורת היהודית הייתה מצוירת על מגני הלוחמים של דוד המלך. המגן דוד ליווה את עם ישראל בסמליותו עד שהפך לחלק מדגלה של ישראל. המגן דוד לפי הקבלה משלב בין היסוד ששואף לאדמה, המשולש המוטה מטה,  לבין היסוד הרוחני ששואף השמימה , המשולש שפונה למעלה. הופתעו בחלום מסמל את החיבור של החולם בין הרוח לארציות, בין האמונה הרוחנית לאחריותו של האדם לאמונתו בבורא. השיחה של החולם עם דוד המלך באה לחזקו באמונה וקבלת המתנה היא קבלת אנרגית הריפוי לעצמו או לאדם הקרוב לו ,שחייו בסכנה"

חלומות על שלמה המלך
שלמה המלך, בנו של דוד המלך, שנחשב לחכם מכול אדם ובנה את בית המקדש הראשון. מייחסים לשלמה המלך חוכמה רבה, יכולת שיפוט ואהבה רבה לנשים.
חלום – "
חלמתי שישבתי במיטה מכוסה ואחותי מהצד השני ולפתע אני רואה פרפר גדול בצבע לבן שעף אלי כדי לגעת בי. פחדתי והסתתרתי תחת השמיכה ואחותי אמרה - מה את שלמה המלך שהפרפר יבוא אליך?
פירוש –
הפרפר מסמל את דרכה הרוחנית של החולמת שמלווה ע"י נשמה מדריכה. המסר בחלום שהחולמת חוששת להתעמת עם הנשמה המדריכה שמלווה אותה, מראה על התלבטותה בין הרצון להבין את עולם הנשמות להיגיון שמעלה חשש ולא מאפשר לה להתעמק בעולם הרוחני. המשפט של אחותה בא להסביר לחולמת את חוכמתו של שלמה בכך שידע לא להיכנע להיגיון שבחיים עצמם. אותו היגיון שחוסם אותה להבין את עולם הרוח ועולם הנשמות. מטרת המשפט להעביר לחולמת מסר שהיא לא בשלה עדיין להיכנס לרוחניות בגלל חששותיה.

חלום על נביאים
הנביאים בתקופת המקרא היו שליחיו של אלוקים ודיברו עם העם בשמו של אלוקים והנחו אותו.
חלום – "אימי חלמה על ספר דניאל פתוח ועל אחרית הימים"
פירוש – משמעות החלום קשורה לעתידו של עם ישראל, על הימים האחרים הרגועים ולשקט בנשמה. ספר דניאל עוסק רבות על איש רודף צדק ומשפט שדאג תמיד לשמר את שמו של אלוקים, שמירת הדת וערכיה והשווה תמיד את עבודת האל מול עבודת הגויים. המשמעות לחולמת היא דרכה העקשנית למשפט ויושר.הופעת דמיות מהמקרא בחלומות

חלום על משה רבנו

הופעתו של משה בחלומות מחזקת את אמונתו של החולם באמונה ובדר"כ מופיעה בתקופה קשה עבור החולם וכפי שמשה הוציא את עם ישראל ממצרים כך החולם יצא ממצבו בליווי הנוכחות האנרגטית של משה. בנוסף החלום בא מסמל על תכונותיו של החולם: אחריות,מימוש ייעודו בחיים, עקשנות בדרכו, הנהגת אחרים בדרכו,ניהול ושליטה .
חלום – "
חלמתי שאני משה ואני צריכה להוציא את עם ישראל ממצרים .אני רואה חברות וידידים ואנשים שאני לא מכירה. אני מדברת עם אלוקים ומחזקת את העם ואומרת שיש אלוקים ואין מה לפחד כי הוא יעזור לנו לצאת ואני מכה את מצרים,ומוציאה את העם דרך ים סוף"
פירוש –
הופעת משה בחלום מסמל על החולם כאדם בעל אחריות, מנהיגותי וכריזמטי. החולם מצטייר כאדם מאמין המצליח לשכנע אחרים באמונתו ודרכו.

חלום – "בני בן 11 וחצי חלם שהוא נמצא עם משה רבנו על הר סיני והוא תיאר איך משה נראה: עיניים כחולות גדולות זקן לבן ארוך ומגמגם ולידו עמדו 3 מלאכים ובני שאל למה יש כל כך הרבה גשם אז המלאכים אמרו לו שאנו בוכים יש הרבה גשם"
פירוש –
התגלותו של משה והמלאכים בפני החולם שעדין ילד מסמל על עתידו של החולם ועל כוח הנהגתו. המסר לחולם שעתידו הוא להוביל אחריו אנשים באמונתו ובדרכו .החולם יהיה מפורסם בעתיד בזכות מעשיו וכוח הנהגתו.

חלום על רחל אימנו
רחל אחת מארבע האמהות של עם ישראל, רעייתו העיקרית והאהובה של יעקב ואם יוסף ובנימין . רחל מייצגת במקומות שונים את דמות האם המתפללת ומבקשת רחמים על בניה שהם עם ישראל וכשומרת על בניה-עם ישראל מכל רע.
חלום – "בחלומי, צלול ומוחשי מאוד, הייתי במערה בשעה בה ילדה רחל אמנו את בנימין  . עזרתי למיילדת וכאשר רחל נפטרה, פרצתי בבכי מר והתיישבתי על רצפת המערה. לפתע נשמע בחלל הפסוק המפורסם "מנעי קולך מבכי ועיניך מדמעה כי יש שכר לפועלך, ושבו בנים לגבולם" שכאילו דיבר אלי ואל רחל בו זמנית"
פירוש –
החלום מסמל את השמירה על עם ישראל וחייליה. החלום קשור לשובם של השבויים: גלעד שליט ורון ארד. החלום מסמל על ההשגחה שקיימת על חיילי עם ישראל.

חלום – "
חלמתי שאני במקום לא מוכר מדברי, יוצאת ממבנה ורואה ממול בניין שבולט בו שעון מחוגים - שעון ענקי. שמתי לב שמהצד השני יש את קבר רחל אמנו. שמתי מטפחת ראש וכיסיתי את שיער ראשי (במציאות אני רווקה) תוך שאני מסתכלת במראה בתוך המבנה אני יורדת שוב כביכול במדרגות. הרגשתי את הקדושה של המקום"
פירוש – "החולמת מגיעה בחלומה לקבר רחל אימנו. המסורת מדברת על תפילה בקבר רחל כסגולה לזוגיות ופריון. החולמת רווקה והגעתה בחלום לקבר רחל מסמל את הזוגיות הקרבה - הופעת השעון  וכניסתה לקבר רחל הם הסמלים לזוגיות קרבה. המסר שהיא תרגיש הקלה רבה אם היא תבקר בקבר רחל אימנו.

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

מסע אסטרלי - התחברות ממדי הנשמה
מאמרים רוחניים פרפריםהנשמה הפיזית הנה רסיס של הנשמה גלובלית. מסע אסטרלי הנו תהליך שבו הנשמה הפיזית מתחברת לנשמה הגבוהה האם שנמצאת בעולם הנשמות. הנשמה הפיזית עוברת בתהליך זה את המרחב האנרגטי של הגוף הפיזי למרחב אנרגטי שונה. המרחב האנרגטי האחר הוא מימד ששונה מהמימד שאנחנו מורגלים אליו .להמשך קריאה...

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים