שני, ספטמבר 21, 2020

בס"ד

תהליך שינוי עצמי

ביטוי של תהליך שינוי בחלומות

המאמר שלפניך מתאר את השתקפות תהליך השינוי שעובר אדם בחייו בחלומות שלנו. השינוי במאמר הינו שינוי בתודעה האישית שלנו והתייחסות הסביבה הקרובה לשינוי -  קבלה או דחייה וזאת באמצעות המסרים שאנו מקבלים בחלומות שלנו. בחלומות ישנם סמלים שבהקשרים מסוימים יכולים ללמד על תהליך השינוי שהחולם עובר בחייו. מתוך החלומות אני מסייעת לאנשים בתהליכי השינוי שלהם ע"י חיזוק התהליך הן באמצעות תהליכי מודעות עצמית ומימוש עצמי והן באמצעות שינוי וטעינת אנרגיות חיוניות חיוביות שמחזקות ועוזרות בתהליך.תהליך שינוי עצמי

שינוי מתמיד...

כל חיינו הנם שינוי מתמיד החל משינויים פיזיים והתנהגותיים מילדות לבגרות,  שינויים בזוגיות מרווק לבעל משפחה וכלה בדעותינו ובהתנהלות שלנו בחיים. שינוי הינו תהליך שבו ישנו מעבר ממציאות אחת למציאות שנייה. מציאות חיינו הינה מסגרת חיים שלמה שבה אנו חיים עד לנקודת זמן שבה חל רצון להרחיב /לשנות את המסגרת הקיימת.

תחילת השינוי

למעשה השינוי יתחיל אצלנו במחשבות ובתודעה על מהות הגדרה שלנו כאדם שבה חיינו עד כה. הרצון לחיפוש אחר ההגדרה דוחף אותנו לשינוי שבסופו נמצא את המקום המתאים עבורנו. הלחץ להגדרה חדשה דוחף אותנו  לבצע החלטות ומביאה אותנו לסביבת השינוי בהדרגתיות שהיא שגורמת לנו לשלווה ורוגע. במהלך הזמן אנו מתחילים לבנות לעצמנו חלקים חדשים באני שלו. בהדרגה אנו אוספים חלקים חדשים שהופכים להיות חלק טבעי מאיתנו במהלך הזמן. תהליך השינוי ייתכן שיתרחש לאורך שנים.

תת המודע שותף פעיל בתהליך

השינוי הנו מצב של השלמה בין תת מודע שלנו לתודעה. התודעה מכילה בתוכה את הנפש, הרגשות, וההגדרות שלנו כאדם. כאשר השינוי מתרחש כל תודעתנו חווה אותו בהתנהגותנו ובאורח חיינו מאחר והשינוי הנו תהליך של אהבה עצמית של האדם לעצמו כיבוד האני ורצונותיו. ולכן קשה לנו להשתנות גם אם זה נעשה במודע. בתהליך השינוי האדם מחפש מסגרות חדשות של אנשים שימסגרו לו את התהליך ויסבירו לו את השינוי ויתמצתו לו אותו. השינוי גורם לאדם לצאת מהתבנית המוכרת לו ולסביבתו.

תהליך השינוי

בתחילת תהליך השינוי האדם לומד לקבל "תבניות חדשות" ולסגל אותן כחלק מהתבנית הבסיסית שלו ובהמשך התבניות ה-"חדשות" הופכות להיות חלק מהעצמי של האדם והתבניות הקודמות-הישנות נעלמות או עוברות שדרוג. כאשר תבניות יכולות להיות אנשים, חברים, משפחה, רצונות, הרגלים, מחשבות והתנהגויות. השינוי מייצר תחושות משולבות של כאב, שימחה וצמיחה פנימית מאחר שבמהלך השינוי אנו בוחרים את האנשים שאותם אנו יכולים להכיל בשינוי ושהם יכולים להכיל את הנוכחות החדשה שלנו. בכל אובדן של תבנית אנו לומדים להשלים את מה שאבד.

חלומות – השותף הסמוי אבל הפעיל בתהליך השינוי

קיימים סמלים רבים בחלומות שמייצגים שינויים בחיים או התמודדות עם שינויים בחיינו.

בגד או חדש – מסמל את החיפוש אחר השינוי

תהליך החיפוש מתבטא בחיפוש אחר בגד או כלי חדש .הבגד בחלום מסמל לחולם את הרצון להתחיל שינוי בחייו. השינוי מתחיל בתחילה בתודעה ובהכרה שהמצב הנוכחי אינו מתאים יותר ושיש אפשרות טובה ואחרת .התהליך מתחיל בחיפוש "בגד" אחר. הבגד מהווה גם כיסוי לנשמה שבתהליך השינוי משתנה מבגד אחד לאחר כאשר בסופו של דבר האדם לומד להבחין בבגד המתאים לו.

חלום על חולצה - "חלמתי שאני נמצאת בחנות בגדים, אני מודדת הרבה חולצות, בחרתי חולצה אחת והיא מחכה ליד הקופה. אני ממשיכה לחפש חולצות נוספות מתוך ערימת החולצות ונכנסת לחדר הלבשה ויש שם ילדים קטנים שמסתובבים ומפריעים לי למדוד את החולצה"

פרוש לחלום - החלום מסמל שהחולמת מחפשת שינוי בחייה והיא נמצאת בשלב החיפוש לגבי מהות השינוי .

חלום על כוס - "חלמתי שאני נכנסת לחנות, אני מתבוננת מחפשת כוס מסוימת,קניתי כוס זכוכית בצבע ירוק חלבי" 

פרוש לחלום - הכוס הוא סימבול לכלי שלך,לאני שלך. קניית הכוס מראה שאת בתהליך של הגדרה ומוכנות נפשית לשינוי.

 

מוות – מסמל את סיום התהליך של השינוי

מוות בחלום מסמל את סיומו של תהליך שהחולם עבר לאורך זמן ויציאה לדרך חדשה. המוות מופיע בחלום מאחר ולחולם לא ניתנה אפשרות להכיל במקביל לשינוי את סביבתו הקודמת. המוות מייצג את הניתוק מהישן שמכיל בתוכו משפחה, חברים, מקומות. השינוי והיציאה למציאות חדשה מלווה את החולם בכאב המהול בקבלת השינוי.

חלום על מוות - "כביכול אני חולה מאוד ומודיעים לי שאני הולכת למות ומחר ההלוויה בשעה 14:30.למחרת אני מתעוררת כרגיל ומגלה שאני לא מתה. מתקרב מועד ההלוויה ואני עדין לא מתה.אני מבקשת מאנשים להודיע לאנשים שאמורים להגיע להלוויה שאין הלוויה כי לא מתתי.  אף אחד לא מודיע על כך ואז בשעה 14:30 אנשים מגיעים קרוב למיטתי רואים שאני ערה ובכל זאת נותנים לי מלא פרחים כשאני אומרת להם שאני לא מתתי הם לא ממש מגיבים.  אני יוצאת מהבית (נראה לי מהבית של הורי) והולכת לכיוון חדר האוכל כדי לומר בעצמי לאנשים הקרובים אלי שאני לא מתתי. אני פוגשת חברים מהעבודה והם קצת כועסים שהטרדתי אותם ביום חמישי כי היה להם קשה להגיע והכי נעצבתי כי החברה הכי טובה שלי לא הגיעה להלוויה ואף לא התקשרה.  אמרתי לעצמי כי עכשיו אני רואה באמת מי החברים האמיתיים שלי.  אני זוכרת שנכנסתי גם לבריכה קטנה שהייתה בתוך הבית. רציתי לומר שהגיעו המון אנשים אבל אמרתי לעצמי שכשבאמת אני אמות אני לא רוצה שיגיעו כל האנשים האלה כי כולם  "צבועים" בעיני." 

פרוש לחלום - כאשר אנו חווים תהליך עמוק של מימוש עצמי הזהות שלנו משתנה. השינוי מתאפיין בכל הסטנדרטים של חיינו מעגל חברים, עיסוקים אישיים, עבודה ועוד. בעקבות השינוי אנו מתחילים לסנן במסננת האישית שלנו את מרכיבי חיינו הקודמים ולבחור את מה שהכי נכון לנו ומתאים לנו. התוצאה לכך היא ניתוק מחברים ועיסוקים שונים. החולמת תארה באופן מאוד ברור את תהליך הסינון האישי שלה. המוות בחלום הוא הניתוק של הגשמי מהרוח –הגוף מהנשמה שהוא השינוי וההתחלה החדשה. הלוויה מסמלת את הבחירה של הסביבה בשינוי שהחולמת עברה באם להיות חלק מהשינוי או לא.

הריון ולידה – מסמל את תהליך השינוי

הריון מסמל את תהליך השינוי  ואף את מועד סיומו עד 9 חודשים. ההיריון מסמל את השמחה בשינוי וההמתנה לפרי השינוי שבא בלידה שהיא ההוצאה לפועל של השינוי וההוכחה לסביבה ולאדם עצמו  שהתהליך יצא לאור .

חלום על הריון - "חלמתי שאני בהריון וידעתי, שלמרות שההיריון לא מתוכנן, אני בתוך כמה חודשים אתרגל לרעיון, וזה יהיה בסדר גמור בשבילי."
פרוש לחלום - ההיריון מסמל את ההחלטה שהחולמת החליטה לגבי עצמה. ההיריון מראה על קבלת דרך חדשה שתביאה לשינוי.

דלת – מסמלת את מהות הבחירה בשינוי

הדלת מסמלת את הבחירה שנתונה בידי האדם לשנות את מציאות חייו. סגירת הדלת מראה על בחירה לא להיכנס לשינוי ופתיחת הדלת וכניסה דרכה מראה את הבחירה בשינוי. הדלת היא שלב ההחלטה שהינו שלב מאוד קריטי בתהליך השינוי. ההחלטה מראה על השלמה בשינוי,ועל שלמות פנימית .

חלום על דלת - "חלמתי שאני במקום מסוים ורוצה לשירותים שהגעתי הדלת הייתה פתוחה ואנשים נכנסים. ועד שסגרתי את הדלת אני רואה עוד אנשים נכנסים. חיפשתי במקום אחר. ואז בשירותים היה דלת כניסה ודלת יציאה ואנשים כאילו רואים דרך חלון ואני סוגרת את הוילון. והתעצבנתי. יוצאת למקום אחר וראיתי עצמי בעיר דתית ואני לבושה צנוע וכאילו על הלבוש מלא התעטפתי בנוסף במגבת וורודה . באה אליי אישה דתייה עם שביס לראשה ואמרה לי צריך ללכת צנוע כאן . אמרתי לה כן אני יודעת והאבסורד שלבשתי ממש צנוע ואמרתי לה כן הנה אני לבושה צנוע ואמרתי לה אני מחפשת שירותים כדי להתלבש. שאלתי אם יש פה קניון אז אמרה לי קניון פה לא - והדריכה אותי איך להגיע לקניון"

פרוש לחלום – המסר בחלום שהחולמת החליטה על דרכה בחייה ובחרה באמונה ובדת כדרך חיים. בחלום היא החלה בתהליך מאחר ולטעמה היא לבושה צנוע אך לא מספיק לסביבה שבחרה לחיות בה את חייה. בחלום היא מודעת לשינוי ולכן היא מתעטפת מתוך כבוד לסביבה.

שינוי שם – מסמל את המהות הפנימית והחיצונית

שמו של האדם מייצג את הנשמה והמהות הפנימית שלו. שינוי השם מייצג לסביבה את שינוי המהות הפנימית והחיצונית של האדם. בכך האדם דורש מהסביבה לקבל את השינוי .

חלום על שינוי שם – "בחלום אני מחכה לבעלי באזור של מרכזי קניות - במציאות אנחנו פרודים מזה כשנתיים והוא מגיע עם מישהו ומציג אותו בפני ואני שואלת לשמו והוא עונה לי ,ושואל אותי לשמי ואני עונה לו ששמי דוריה .בעלי מתפלא  ושואל מה זה ואני עונה שזה שמי."

פרוש לחלום – החלום מסמל לחולמת את המעבר החד שהיא עוברת מתוך בחירה .המעבר הוא במהות החיים בכל מהותם. השינוי מתבטא בחלום בשני היבטים-במעטפת החיצונית - בחברה ובמעטפת הפנימית בזהות האישית .

כלי רכב – מסמל את המניע לשינוי

כלי רכב כגון אופנים, רכב, אוטובוס, מטוס, אווירון ,חללית ועוד מופיע בחלום כאמצעי המניע את האדם לשינוי. סוג הרכב מסמל את מהירות השינוי או מהירות המניע לשינוי לדוגמא אופניים תהליך לא מואץ לעומת אווירון. לעומת זאת ישנם סמלים נוספים במניע השינוי כגון אוטו ואוטובוס מסמלים את החלק החברתי בשינוי אם האדם עובר אותו לבד (אוטו) או בקבוצה(האוטובוס)

חלום על אוטובוס – "חברתי חלמה שהיא ובעלה נוסעים באוטובוס ובעלה מושיט לה 2 ספרים ואומר לה לגבי אחד מהם שזה הספר האחרון שקיים. וכשהיא מסתכלת מאחורי הספר בתוכן עניינים, היא רואה שרשום "ישנו מקום שבו אפרוח יכול לחיות 12 שנה", היא גם זכרה את שמות הספרים אך שכחה אותם.
בעודם נוסעים באוטובוס התחילו לירות עליהם מבחוץ."
פרוש לחלום – כלי רכב בחלום בא להגדיר את האמצעי שהחולם עובר עימו את השינוי. תהליך בחירת  הזוגיות,הריון,לידה ,משפחה הם תהליך טבעי שהאדם חווה בחייו. החלום מתאר את תהליך הבחירה שהחולמת ובן זוגה עברו מרגע בחירת הזוגיות ועד לרצון להרות וליצירת תא המשפחתי.

זהות מינית – מסמל הגדרה עצמית

זהות מינית הנה חלק מתוך הגדרה עצמית של האדם ובחירת הזהות המינית הינה תהליך של הגדרה עצמית .במהלך הבחירה האדם חולם על הרצונות שלו. חלומות על קיום יחסי מין בחלום הם מימוש היצרים והרצונות העמוקים של האדם. חלום על שינוי מין הינו תהליך קשה לאדם מאחר והוא מבטל את התבנית הטבעית שלתוכה נולד .היציאה החוצה וההגדרה החדשה בחברה היא סופו של השינוי.

חלום על שינוי מין – "חברתי חלמה שהיא מדברת עם משהי והתחילה לפתח כלפיה רגשות והרגשות האלו נשארו גם אחרי שהיא התעוררה.חלום נוסף היא חלמה שהיא שוכבת עם משהי שהיא לא מכירה" 

פרוש לחלום – המסר בחלומות ששינוי מין הינה בעיה קיימת והיא צריכה לטפל בה. אי אפשר להכריח אדם להיות מה שהוא אינו.

בית – מסמל את עולמנו הפנימי

הבית בחלום הוא סימבול לעולמו הפנימי של האדם. בית גדול ורחב מראה על עולם פנימי עשיר לעומת בית קטן. בית שעולה באש מסמל עוצמות אישיות שלא באות לידי ביטוי.

חלום על בית – "חלמתי שעברנו דירה לבית חדש ואני הגעתי לראות ולהתרשם והבית היה ענק וכל פעם שחשבתי שראיתי הכל גיליתי עוד פרוזדור ועוד חדרים ועוד חדר אמבטיה והכל היה יפה כ"כ וחדש ואני התלהבתי מאוד ואמרתי לעצמי איזה כיף שהצלחנו לקנות בית יפה וגדול כ"כ ועוד בת"א לא סתם - גולת הכותרת הייתה חדר מהמם "שמצאתי" החדר היה חדר בנות מובהק באמצע החדר עמד פסנתר מדהים ביופיו.כמובן שמיד החלטתי שזה החדר שלי וניגשתי לפסנתר וניגנתי יצריה שאני מכירה כמובן אך לא יודעת לנגן כי אני לא מנגנת בפסנתר אבל הייתי מאוד מאוד רוצה לדעת." 

פרוש לחלום – קניית הבית בחלום הינו תהליך של שינוי והתרחבות פנימית שהחולמת חווה .היופי שבכל התהליך הוא ביכולת להביע את עצמה דווקא בכלים שאותם לא למדה.

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

השמחה שתצא ממך תדביק אחרים ותיצור מעגל של שימחה
module-title-icon
לחיות בשמחה הנו לקום כל בוקר לקראת הלא נודע בחיוך
module-title-icon
לחיות באמונה בשינוי הוא קבלת הלא נודע כיד המכוונת אותי כל מקום שאלך
module-title-icon
אהבה עצמית היא היכולת לאהוב גם את הכישלונות וגם את ההצלחות

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים