שני, מאי 25, 2020

בס"ד

 סיוע והקלה בהתנהגות אובססיית

התנהגיות אובססיביות

התנהגות אובססיבית:

התנהגות אובססיבית היא התנהגות שאדם חוזר עליה בתדירות שאינה נחשבת הגיונית אולם הוא אינו מודע לכך. הסביבה מודעת היטב לתופעה זאת. ההתנהגות אובססיבית גורמת לתופעות רבות כגון כעסים, אלימות פנימית או חיצונית והענשה עצמית.

אבחון ההתנהגות

האבחון שלי נעשה באמצעות תהליך התקשור מאחר והאדם בא לתקשור בעקבות בעיה בחייו. בתקשור אני מקבלת את האבחנה למקור הבעיה. לרוב ההתנהגות אובססיבית נוצרת כחומת הגנה שהאדם יצר לעצמו ממצבים בעתיד מתוך פחד לפגיעה. הפגיעה יכולה להיות גם כבגידה חוזרת במערכת הזוגית, באכזבה שגורמת לאדם מצוקה רגשית עד כדי דיכאון. הטיפול שלי מתבצע על תת מודע כאשר המטרה היא לזהות ולשלוף מתת המודע את הסיבה הראשונית ליצירת התנהגות זו.

דוגמא לטיפול בהתנהגות אובססיבית

ההתנהגות האובססיבית שאביא כדוגמא נוצרה אצל אישה במערכת הזוגית שלה. בעקבות פרידה שלה מבן זוגה ,הדיכאון שהיא חוותה מהפרידה והחיים לבד הביאו אותה להתנהגות אובססיבית בבן זוגה החדש.

היא פנתה אלי שאעזור לה בתחושת הקנאות לבן זוגה. בתקשור עלתה הפרידה מבן זוגה הקודם, האהבה שהייתה ביניהם עד לבגידה והכאב הגדול שהיא חוותה מהאובדן. הסברתי לה שמקור ההנהגות שלה כלפי בן חשש אובססיבי לגבי בן הזוגזוגה הנוכחי נובע מפחד להיכשל שוב בזוגיות. בגידה עבורה היא כישלון אישי שלה. היא הבינה אך לא הצליחה לתקן את התנהגותה. במהלך הטיפולים בה בדמיון מודרך, הילינג, שיחזור גלגולים, שיחזור לתקופת הילדות המטופלת למדה לעבוד על רגשותיה, להתנהל בשקיפות מול בן זוגה, לקבל עזרה מבן זוגה כדי לא עודד את ייצר הקנאה. בעקבות הטיפולים חלה רגיעה נפשית במטופלת ואף הלחץ, כאבי הראש והבטן חלפו.

יש להבין שפחד ברמות מוגזמות מייצר חרדה. הגוף חייב לייצר דרך לגונן על עצמו מפני אנרגית החרדה אחרת לחץ הדם יעלה לחץ זה יוצר תופעות של אכילה מוגזמת, חוסר שינה , כאבי ראש והרשימה עוד ארוכה. ההגנה שננקטת באופן מיידי ברמה הראשונית היא בהתנהגות. במקרה הזה באישה נוצר קנאה. הקנאות היא ייצר רכושני והטיפול ביצר הוא בהורדת המינונים הן בתופעות שהוזכרו למעלה והן בהנהגות של האדם מול בן זוגו ובמודעות של בן זוגו לתופעה.

הדגשה:

ברצוני לציין שאני מייעצת ומדריכה בלבד בסיבות שיכולות להיות מקור הבעיה ולא מטפלת בבעיה הרפואית עצמה שעל מנת לפתור אותה אני מייעצת לפנות לרופאים מוסמכים או ארגוני עזרה שעמם אני בקשר .
אני כן מקלה במהלך הטיפולים בכך שאני מורידה את רמת הלחץ, מאזנת אנרגיות ומקלה מכאבים וכמובן מספקת תשובות לשאלות רבות לא ברורות..

קטגוריה: אובססיה - סיוע והקלה בהתנהגויות אובססיות - טורדנית

לפנייה אישית ודיסקרטית

אנא רשמו את שמכם.
אנא רשמו מספר טלפון.
אנא רשמו כתובת אימייל תקנית.
Email Bate
Invalid Input

זהו שדה חובה
אנא צרפו אותי לניוזלטר

moviestill

newsletter

ממליצים

טיפים לרוחניות

שינוי הנו הבנת הקיים וזרימה
module-title-icon
כשיש בכם חשש או פחד דמיינו אותם כסוכרייה מתוקה
module-title-icon
הרגישו שמחים דמיינו שמדגדגים אתכם

פעילות אחרונה

מצא אותנו בפייסבוק

מצא אותנו בפייסבוק

דפנה - צור קשר

054-4515930

קבלת קהל
תל אביב - מרכז שרון ושפלה
גן יבנה - דרום ושפלה
באר שבע - דרום

בדיקת התאמה זוגית חינם

ייעוץ תקשור בטלפון

סדנת זימון זוגיות - בשביל הטבעת

הזמנת תקשור אישי בכתב

לפגישת ייעוץ זוגי רוחני

פורומים רוחניים

מומלצים

ענן תגים